ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 13°C
Vējš: 0m/s

Trases

Carnikava

Carnikavas novadā slēpot gribētājiem pieejamas četras dažādu garumu un grūtības pakāpju trases gan klasiskā stila slēpojumam, gan slidsolim. Visas novadā pieejamās trases ir bez maksas un brīvi pieejamas jebkurā diennakts laikā. Slēpojot tās iespējams apvienot vai arī izlaist kādu no posmiem. Divas no trasēm atrodas pašā Carnikavas centrā, bet uz pārējām no centra var aizslēpot.

1. Carnikavas centra slēpotava
Garums: 700 m
Atrašanās vieta: Carnikavas sporta kompleksa teritorijā
Segums: sniegu nodrošina sniega lielgabals
Apgaismojums: ir
Reljefs: līdzens
Trase: iet pa apli un ir piemērota slēpošanai arī diennakts tumšajā laikā. Trasē iespējams slēpot gan klasiskajā, gan slidsolī.
Autostāvvieta: pie sporta kompleksa

2. Carnikavas dambja loka trase
Garums: 4 km garumā, to var apvienot gan ar Carnikavas centra slēpotavu (slēpojot gar Līču ielu), gan ar piejūras trasi Carnikava – Garciems (nogriežoties pie Vecgaujas tilta)
Segums: dabīgais sniegs
Atrašanās vieta: trase pa aizsargdambi sākas pie gājēju tilta pār Gaujas upi
Reljefs: līdzens, ļauj apskatīt gan Latvijā garāko upi Gauju, gan Vecgauju.
Trase: piemērota tiem, kuri nesteidzīgi vēlas apskatīt kā Carnikavas upju ainavas, tā pašu Carnikavu. Iespējams slēpot slidsolī, bagātīgos sniega apstākļos – arī klasiskajā solī.

3. Piejūras trase Carnikava – Garciems
Garums: 15 km gara
Atrašanās vieta: iekārtota dabas parkā "Piejūra". Slēpojot pa to, iespējams baudīt visu dabas parka daudzveidību – gan plašo horizontu, slēpojot gar piekrasti, gan dabas daudzveidību un kāpu reljefu piejūras priežu mežā.
Visas trases garumā ir izveidotas sliedes klasiskajam slēpojumam. Slēpotājiem jārēķinās, ka trase ir pietiekami gara un tās tuvumā var nebūt nekāda infrastruktūra, tāpēc jāapzinās savi spēki un jāsaģērbjas atbilstoši laika apstākļiem. Ja slēpojot rodas grūtības, novada viesiem labāk doties atpakaļ Carnikavas vai Garciema virzienā pa izveidoto trasi, nevis griezties kādā šķērsceļā un meklēt atpakaļceļu patstāvīgi
Auto novietošanas iespējas: Laivu ielas sākumā Carnikavā.

4. Zibeņu trase
Atrašanās vieta: Nagaiņu mežā, netālu no "Latvenergo" elektrības stacijas. To var viegli atrast, izbraucot no Carnikavas Ādažu virzienā
Šī ir vissportiskākā Carnikavas trase, jo pielāgota pat FIS sacensību organizēšanas standartam. Bet pats mazākais šīs trases loks būs pa spēkam ik katram slēpot gribētājam
Auto novietošanas iespējas: "Zibeņu" ceļa malā.

http://www.sports.carnikava.lv/

Ģenerālsponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv