ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 14°C
Vējš: 2m/s

LSF Ziņojumi

02 • 10 • 2017

LSPA zinātnieku nakti apmeklē trīs reizes vairāk interesenti nekā pērn

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) līdzīgi kā 300 citās Eiropas pilsētās 29. septembrī norisinājās Zinātnieku nakts, kuras mērķis šogad bija apmeklētājus iepazīstināt ar zinātniskajām inovācijām. Akadēmijas piedāvātā Zinātnieku nakts programma guva negaidīti lielu interesi un atsaucību! LSPA apmeklēja vairāk nekā 600 interesenti, kas ir trīs reizes vairāk nekā pirms gada.

Jau pirmajās pasākuma minūtēs LSPA telpās ieradās liels skaits apmeklētāju, kuri ar entuziasmu devās izmēģināt sporta zinātnes staciju plašo piedāvājumu klāstu. Pirmie apmeklētāji - skolēni no Madonas novada, steidza iemēģināt slēpošanas un airēšanas ergometrus, piedalījās LSPA doktoranta, četrkārtēja Olimpisko spēļu dalībnieka modernajā pieccīņā Denisa Čerkovska  piedāvātajā šaušanā ar lāzerpistoli pa mērķi.

12 gadīgā Liene no Madonas pastāstīja, ka nebija cerējusi piedzīvot tik interesantas aktivitātes: “Esmu sajūsmā par iespēju parunāties ar jaunajiem zinātniekiem par veselīgu dzīves veidu un uzzināt, kā notiek dopinga kontroles sportistiem.”

“Mūsu bērniem sporta zinātne raisa sajūsmu, “sportojam” jau otro stundu,” savās emocijās dalās vecmāmiņa Olga no Rīgas. “Visu nosaka pasniegšanas maniere – ja būs interesanti un iespēja līdzdarboties, bērniem būs vēlme uzzināt. Ļoti patīk, ka Zinātnieku naktīs darīt ir ko gan lielajiem, gan mazajiem. Sporta akadēmijā bijām arī pagājušajā gadā, šogad bērni ļoti gribēja pie jums atkal nākt.”

“LSPA Zinātnieku nakts mūsu Augstskolā notika otro reizi,” informē LSPA zinātņu prorektors, profesors Juris Grants. “Jau pagājušajā gadā likās, ka esam labi apmeklēti, bet šā gada aktivitāte pārspēja visas mūsu prognozes. Jau pusdeviņos vakarā mums beidzās sertifikāti un suvenīri, bet centāmies izlīdzēties ar citām iespējām. Atliek secināt – vai nu Zinātnieku nakts kļūst populārāka, vai arī mūsu Akadēmija pieprasītāka.”

“Visas astoņas LSPA organizētā “sporta zinātnes stacijas” guva atsaucību. Šādi pasākumi noteikti nepieciešami arī turpmāk, jo Zinātnieku nakts ir svarīga zinātnes komunikācijas aktivitāte,“ uzsvēra Grants.

Šogad īpaši kuplā skaitā LSPA apmeklēja skolēni no novadiem, kā arī rīdzinieki vecumā no 12 līdz 40 gadiem.

LSPA Zinātnieku nakts rīkotāji bija sagatavojuši astoņas zinātniskās stacijās interesentiem, kurās bija pieejama aparatūra, kas nosaka sportistu funkcionālo stāvokli, fiziskās darbaspējas un emocionālo līmenī.  Plašajā aparatūras klāstā varēja apskatīt un izmēģināt airēšanas, velo un slēpošanas ergometru; šaušanas un lēkšanas aparatūru; mobilās sportistu pētniecības mērierīces, kā arī cilvēka emocionālā stāvokļa novērtēšanas tehnoloģijas. Tika piedāvāta iespēja iepazīties ar jaunākajām viedierīču aplikācijām sportā.

Savukārt  Valsts sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļas speciāliste piedāvāja papildināt zināšanas par antidopinga jautājumiem un noskaidrot, kā notiek dopinga kontroles procedūra.

Zinātnieku nakts ir Eiropas mēroga zinātni popularizējošs pasākumus. Tas notiek katru gadu septembra pēdējā piektdienā. Tajā piedalās vairāk nekā 30 valstis. Latvijā Zinātnieku nakts notiks 12. reizi, to organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar vadošajām Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un muzejiem.

IMG_7937.jpg

IMG_7940.jpg

IMG_7966.jpg

IMG_7981.jpg

IMG_8014.jpg

IMG_8024.jpg

IMG_8027.jpg

IMG_8064.jpg

IMG_8107.jpg

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja
Ilze Āķe-Vīksne, 29445209
[email protected] 

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Ģenerālsponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv