ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 14°C
Vējš: 0m/s

LSF Ziņojumi

06 • 03 • 2015

Siguldā svinīgā ceremonijā ir atklāta Latvijas III Ziemas Olimpiāde

Siguldas Svētku laukumā ar dalībnieku parādi tika atklāta Latvijas III Ziemas Olimpiāde, kurā 9 ziemas sporta veidos sacentīsies 556 sportisti no 39 Latvijas novadiem un pilsētām.

Pasākumā, kurš sakās ar vairāk nekā 500 Latvijas sportistu parādi un īpaši pasākumam sagatavotu Olimpisko apļu uguns rituālu un uguņošanu, veiksmi un augstus sasniegumus vēlēja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis: „Latvijas III Ziemas Olimpiāde ir nozīmīgs un vienīgais kompleksais sporta pasākums Latvijā, kur pašvaldību komandās ir apkopoti labākie valsts sportisti. Sigulda ir Latvijas ziemas sporta veidu centrs un nav pārsteigums, ka pēc kārtas jau trešā ziemas Olimpiāde tiek rīkota tieši Siguldā. Vairāk nekā 500 sportistiem, kas sacentīsies deviņos sporta veidos, novēlu aizraujošas un godīgas cīņas sporta laukumos, kā arī sajust neaizmirstamo Olimpisko gaisotni, kas valda šajās dienās Siguldā un citās III Ziemas Olimpiādes sacensību norises vietās.”

„Ziemas sporta tradīcijas Siguldā ir vairāk nekā gadsimtu senas – tieši šeit pirms vairāk nekā 100 gadiem izveidota pirmā kamaniņu trase ar vienu virāžu, distanču un kalnu slēpošanas trases un tramplīnlēkšanas tramplīni. Arī šodien Sigulda apliecina, ka ir viens no Latvijas ziemas sporta centriem un Latvijas Olimpisko medaļu kalve. Siguldā pieejamas vairākas kalnu slēpošanas trases, unikāla saldējamā distanču slēpošanas trase, un, protams, Bobsleja un kamaniņu trase, kas ik gadu treniņos un sacensībās uzņem pasaules labākos sportistus, kā arī nodrošina panākumus Latvijas ziemas sporta profesionāļiem. Sigulda ir vieta, kur iedzīvotāji un viesi novērtē kvalitatīvo sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūru, piepildot savu ikdienu ar aizrautību un vēlmi atgriezties atkal un atkal. Novēlu Latvijas III Ziemas Olimpiādes dalībniekiem aizraujošus starus un, lai godīgā cīņā uzvar stiprākie”, atklājot Latvijas III Ziemas Olimpiādi, teica Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Latvijas III Ziemas Olimpiādē Siguldā piedalās arī vairāki ziemas Olimpisko spēļu dalībnieki un medaļnieki, kuri pirms gada piedalījās XXII Ziemas Olimpiskajās spēlēs Sočos.

Kopumā startam Latvijas III Ziemas Olimpiādē ir pieteikušies 556 ziemas sporta veidu pārstāvji no 39 Latvijas novadiem un pilsētām. Tajā skaitā Soču ziemas Olimpisko spēļu sudraba medaļnieki bobslejā Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens un Jānis Strenga, kā arī bronzas medaļnieki kamaniņu sportā Elīza Tīruma, Andris un Juris Šici. Tāpat savu novadu komandās ir pieteikti tādi Olimpieši kā Inārs Kivlenieks (kamaniņu sports), Jēkabs Saulītis un Evita Krievāne (abi šorttreks), Oskars Ķibermanis un Intars Dambis (abi bobslejs), Kristaps Zvejnieks (kalnu slēpošana), Jānis Paipals, Madara Līduma, Arvis Liepiņš un Oļegs Maļuhins (visi distanču slēpošana).

Latvijas III Ziemas Olimpiāde notiek Siguldā un atsevišķos sporta veidos arī Priekuļos, Valmierā, Ventspilī un Tukumā. Siguldā norisināsies pieci no deviņiem Olimpiādē iekļautajiem sporta veidiem – kamaniņu sports, bobslejs, kalnu slēpošana, snovbords un distanču slēpošana. Savukārt atlikušo četru sporta veidu sacensības tiek organizētas citās Latvijas pilsētās un novados. Olimpiādes hokeja turnīrs notiek Valmierā, Priekuļos sacenšas biatlonisti, Tukumā tiek noskaidroti Olimpiādes labākie kērlinga spēlētāji, bet Ventspilī norisinās šorttreka sacensības.

Jāpiezīmē, ka Olimpiādes bobsleja sacensības notiks nedēļu vēlāk – 14.martā, bobsleja un kamaniņu trasē "Sigulda". Tas ir saistīts ar to, ka Vinterbergas trasē Vācijā šajās dienās risināsies Pasaules čempionāts bobslejā.

Lielākais dalībnieku skaits ir pieteicies hokeja turnīram, kur nūjas krusto 158 sportisti, tajā skaitā arī 37 dāmas. Daudz neatpaliek arī distanču slēpošana ar 157 sportistiem, bet pirmo trijnieku noslēdz kērlings ar 90 dalībniekiem. Pārējos sporta veidos skaitliski ir mazāk dalībnieku: kalnu slēpošana – 51, biatlons – 39, snovbords – 33, kamaniņu sports – 18, šorttreks – 15, bobslejs – 9 sportisti.

Latvijas III Ziemas Olimpiādes sporta sacensības:

  • Hokejs 5.martā plkst.17.00 un no 6. līdz 8.martam plkst.12.00 Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā.
  • Snovbords 6.martā plkst.12.00 Slope Style disciplīnā Žagarkalnā, 7.martā plkst.13.00 paralēlais slaloms Kaķīškalnā, Siguldā.
  • Distanču slēpošana no 6. līdz 8.martam plkst.10.00 Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā.
  • Kērlings no 6. līdz 8.martam plkst.8.00 Tukumā, Tukuma ledus hallē.
  • Kalnu slēpošana no 7. līdz 8.martam plkst.8.45 Kaķīškalnā, Siguldā.
  • Kamaniņu sports no 7. līdz 8.martam plkst.10.00 Bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”.
  • Šorttreks 7.martā plkst.14.15 un 8.martā plkst.10.40 Ventspilī, Olimpiskajā centrā „Ventspils”.
  • Biatlons 7.martā plkst.11.30 un 8.martā plkst.11.00 Priekuļos, Cēsu Olimpiskajā centrā.
  • Bobslejs 14.martā plkst.12.00 Bobsleja un kamaniņu trasē „Sigulda”.

Sacensību uzvarētāju apbalvošana norisināsies 7.martā plkst.17.00 un 8.martā plkst.14.00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā.

Latvijas Ziemas Olimpiāde ir augstākā līmeņa kompleksais sporta pasākums Latvijā, kurā, noskaidrojot labākos Latvijas sportistus, piedalās pašvaldību komandas. Olimpiāde notiek reizi četros gados. Līdz šim visas Latvijas Ziemas Olimpiādes norisinājušās Siguldā. Jāpiezīmē, ka Latvijas III Ziemas Olimpiādei bija jānotiek pagājušajā gadā, taču ziemai neraksturīgo laika apstākļu dēļ Olimpiādes sacensības tika pārceltas uz 2015.gadu.

Siguldas novada pašvaldība pateicas sadarbības partneriem: Valmieras pilsētas pašvaldībai, Ventspils pilsētas pašvaldībai, Tukuma novada pašvaldībai un SIA „Tukuma ledus halle”, Cēsu novada pašvaldībai, Priekuļu novada pašvaldībai, Latvijas Slēpošanas savienībai par atbalstu sporta bāžu un aprīkojuma nodrošināšanā.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori: SIA „Latvijas Mobilais telefons” un AS „Latvijas Valsts meži”. Latvijas Olimpiskās komitejas sponsori: AS „Swedbank” un AS „Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri; SIA „Moller Auto Krasta” un SIA „JCDecaux Latvija”.

Avots: SIGULDA2015.OLIMPIADE.LV

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Ģenerālsponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv