infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -3°C
Vējš: 2m/s

LSF Ziņojumi

07 • 02 • 2015

Ērgļos noslēgusies Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiāde

Saistītā informācija

Ērgļos ir noslēgusies Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiāde, kura notika jau divdesmito reizi. To ik gadu organizē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar Ērgļu novada domi. Olimpiāde kopumā pulcēja 1088 dalībniekus, 104 skolu komandās no 38 pašvaldībām. Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādē savu skolu sastāvos startēja arī vairāki jaunie sportisti, kas pirms nedēļas Latvijas delegācijas sastāvā piedalījās Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē Austrijā un Lihtenšteinā.

“Ir patīkami vērot kā jaunie sportisti ar neatlaidību un cīņassparu aizstāv savas skolas komandas. Priecē, tas, ka ar katru gadu jauniešu attieksme pret sportu nemazinās, gluži pretēji – skolēni kļūst arvien aktīvāki,” ar gandarījumu atzīst LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Viņiem obligāti nav jākļūst par Olimpiskajiem čempioniem, bet jāiegūst un jāattīsta tādas iemaņas, kas palīdz izaugt par kārtīgiem un cienījamiem cilvēkiem.  Esmu pārliecināts, ka šādu sacensību organizēšana, kas balstās uz Olimpiskās kustības principiem, palīdz skolēniem gūt panākumus ne tikai skolā, bet arī viņu turpmākajā dzīvē.”

Jāpiezīmē, ka sacensībās viskuplāk pārstāvēta bija Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, kas uz Olimpiādi bija atvedusi 53 aktīvākos skolēnus. Šai skolai jau vairākus gadus ir viskuplākā delegācija. Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas sporta skolotāja ir „Gada sporta skolotāja Latvijā 2012” Iveta Daude un viņa atzīst, ka skolēni nav speciāli jāmotivē piedalīties sportiskās aktivitātēs. Lai piedalītos Olimpiādē, skolā notiek pat īpaša atlase, lai izvēlētos labākos, kuri dosies uz Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādi. Viens no atlases kritērijiem ir skolēna sekmes mācībās.

Olimpiādes medaļu komplekti tika sadalīti sešos sporta veidos – distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā un slidošanā. Savukārt Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādes kamaniņu sporta sacensības notiks nākamās nedēļas nogalē Siguldā

Šajā gadā Olimpiādes distanču slēpošanas sacensībās uz starta stājās vairak nekā 300 dalībnieki, biatlonā piedalījās 95 jaunie sportisti. Viešūra kalnā startēja 212 kalnu slēpotāji un 105 snovbordisti, bet Ērgļu vidusskolas slidotavā spēkiem mērojās 125 ātrslidotāji.

Savukārt hokeja turnīrā par Olimpiādes godalgām cīnījās 16 komandas, kas kopā pulcēja 133 dalībniekus. Jāpiezīmē, ka hokeja turnīrā bija pārstāvētas arī jaunietes, jo pieteikuma sarakstos varēja atrast divas meitenes.

Hokeja turnīra finālā tikās Tukuma Raiņa ģimnāzija un Rīgas Imantas vidusskolas jaunie hokejisti. Interesantā un aizraujošā spēlē Olimpiādes zelta godalgas tika Tukuma Raiņa ģimnāzijas spēlētājiem. Jāpiezīmē, ka spēles uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēc spēles metienu sērijā. Spēlē par trešo vietu Rīgas Valsts vācu ģimnāzija uzvarēja Rīgas Valsts 3.ģimnāziju un tika pie bronzas medaļām.

Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiāde ir vienīgais kompleksais sporta pasākums Latvijā, kurā mūsu jaunā paaudze var izbaudīt Olimpisko gaisotni un nostiprināt Olimpiskos ideālus. Tās mērķis ir noteikt labākos jaunos sportistus un labākās izglītības iestādes Olimpiskajos ziemas sporta veidos, kā arī sekmēt jaunatnes sporta attīstību Latvijā.

Latvijas Jaunatnes Olimpiādes vēsture:

Atgādināsim, ka pagājušajā gadā Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiāde nenotika, ziemai neraksturīgo meteoroloģisko laika apstākļu dēļ. Latvijā bija sala un sniega trūkums, tāpēc ziemas sporta sacensību rīkošana nebija iespējama.

2013.gadā Latvijas pilsētas un novadi kopumā apvienoja 1125 Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādes dalībniekus no 131 skolas, kas startēja Ērgļos un Siguldā. Lielākais dalībnieku skaits bija distanču slēpošanā, otrs populārākais sporta veids izrādījās kalnu slēpošana, savukārt trešajā vietā pēc dalībnieku skaita bija snovbords.

Skolu konkurencē pirmo vietu ieguva Alūksnes novada vidusskola aiz sevis atstājot Madonas Valsts ģimnāziju un Cēsu 2.pamatskolu.

1992.gadā Latvijā notika pirmās Latvijas jaunatnes Olimpiskās dienas vasaras sporta veidos, bet pēc diviem gadiem – 1994.gadā, ziemas sporta veidos. Tās notika balstoties uz Olimpisko spēļu tradīcijām.

Pirmo reizi skolas vecuma sportistiem bija nodrošināta līdzdalība sacensības ar atklāšanas un noslēguma ceremoniju, Olimpiskās lāpas aizdegšanu un Olimpiskā karoga pacelšanu.

2002.gadā Latvijas jaunatnes Olimpiskās dienas pārauga par Latvijas jaunatnes Olimpiādi ar vairāk nekā 5000 lielu dalībnieku skaitu no visas Latvijas.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri SIA “Moller Auto Krasta” un SIA “JCDecaux Latvija”.

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja

3 Komentāri

Vai kāds zin, kur var sameklēt sacensību rezultātus?

07 • 02 • 2015 / 19:34

07 • 02 • 2015 / 19:57

09 • 02 • 2015 / 12:45
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Ģenerālsponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv