ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 27°C
Vējš: 3m/s

LSF Ziņojumi

21 • 12 • 2013

Ar slēpēm uz Sočiem

Latvijas slēpotāji olimpiskajās spēlēs Sočos nez vai pārsteigs ar kvalitāti, taču, iespējams, viņu delegācija būs prāvāka nekā jebkad agrāk.

Pieci no kalna

Ja īstenosies optimistiskais scenārijs, tad Latvijas Slēpošanas savienība (LSS) Sočos būs pārstāvēta ar desmit sportistiem – pieciem kalnu slēpošanā, trim distanču slēpošanā, pa vienam snovbordā un frīstailā. Sliktākajā gadījumā varētu būt divreiz mazāk, taču to uzzināsim vien pēc 19. janvāra, kad beigsies olimpiskā kvalifikācija.

“Šobrīd mūsu kalnu slēpotāju kvota Sočos ir piecas vietas, bet situācija var mainīties, jo arī citu valstu sportisti var uzlabot savus rezultātus. Līdzdalību jau nodrošinājuši Kristaps Zvejnieks, Roberts Rode un Agnese Āboltiņa, nākamie pretendenti ir Lelde Gasūna un Mārtiņš Onskulis, kuru varbūt apsteigs Miks Zvejnieks,” LSS ģenerālsekretārs Agris Raugulis norāda uz visnotaļ komplicēto kvalifikācijas sistēmu.

Pirms četriem gadiem Vankūveras spēlēs startēja trīs mūsu kalnu slēpotāji, tostarp Zvejnieks un Rode. Agnesei Āboltiņai olimpisko spēļu atklāšanas dienā 7. februārī apritēs 18 gadi, tādēļ došanās uz Sočiem būs pašas sarūpēta dāvana pilngadības svētkos.

Kristaps Zvejnieks Vankūveras Olimpiskajās Spēlēs
Kristaps Zvejnieks Vankūverā. Foto: Viesturs Serdāns, LA.

Nākuma darbs

Distanču slēpotāji ražīgi pastrādājuši vasarā un jauno sezonu iesākuši daudzsološi. Sacensībās Somijā sasniegtie rezultāti ļāva savā karjerā labākos FIS punktus iegūt Arvim Liepiņam, Robertam Slotiņam un Pāvelam Ribakovam, bet Jānis Paipals, kuram jau ir olimpisko spēļu pieredze, to paveica Zviedrijā. “Vismaz divi distančnieki uz Sočiem dosies noteikti,” teic Raugulis. Lai pretendētu uz lielāku kvotu, konkrētās valsts sportistam rangā jābūt starp pirmajiem trīssimt. Vēl līdz decembra pirmajai nedēļai tur bija Liepiņš, iekļūt varētu arī Inga Dauškāne. “Vēl neviens nav garantējis sev tiesības startēt olimpiskajās spēlēs, bet LSS atlases kārtība paredz, ka priekšroka būs tiem, kam labāki punkti. Kopumā var teikt, ka slēpotāji ir spēruši soli uz priekšu, jo, piemēram, uz Vankūveru no meitenēm aizbrauca tikai Anete Brice, bet šobrīd jau četrām kandidātēm ir labāki punkti nekā viņai pirms četriem gadiem. Pārliecinoša izlases līdere ir Dauškāne.”

Raugulis par paveikto darbu paslavē bijušo biatlonistu Jēkabu Nākumu, kurš pērn augustā kļuva par slēpošanas izlases treneri: “Progress pēc viņa atnākšanas ir visiem sportistiem. Pirms tam mums nebija trenera, tāpēc grūti salīdzināt, taču Jēkabs ar visiem izlases dalībniekiem strādā, ir treniņu plāni, un viņi progresē.”

Debitantu cerības

Iespējams, olimpiskajās spēlēs debitēs Latvijas snovborda un frīstaila pārstāvji. Pirms četriem gadiem Toms Vasins olimpisko kvalifikāciju izpildīja nedaudz par vēlu, tāpēc Vankūvera gāja secen. Tagad viņš vairs nestartē un trenē jaunos censoņus, bet stafeti no Toma pārņēmis Artūrs Petrušēvics, kurš šobrīd trenējas Kanādā. “Viņam vispirms kādā no Pasaules kausa izcīņas posmiem jāiekļūst labāko trīsdesmitniekā, taču ar to var nepietikt – vajadzētu pakāpties pasaules rangā. Pirmais posms Jaunzēlandē laika apstākļu dēļ tika atcelts, bet būs vēl divas iespējas,” skaidroja Raugulis. Iepriekšējā sezonā Petrušēvics uzvarēja Eiropas kausa izcīņas kopvērtējumā, kas gan nedeva iespēju kvalificēties Sočiem.

Līdzīga sistēma ir frīstailā, kur olimpisko ceļazīmi kāro Edvards Lansmanis. Viņš ir izpildījis vienu no kritērijiem – pasaules čempionātā iekļuva trīsdesmitniekā, taču pietrūkst FIS punktu. “Lansmanim ir 41 punkts, bet vajag 50, un domāju, ka tos var dabūt. Vajadzīgs viens normāls starts. Edvards trenējas ASV, kur šonedēļ startēs Pasaules kausa posmā, vēl viens būs janvārī Šveicē. Daudz ko noteiks psiholoģiskā sagatavotība. Līdzīgi arī Petrušēvicam – trenētības pakāpe laba, bet vai izturēs spriedzi,” norāda Agris Raugulis.

Autors: Ilmārs Stūriška
Avots: Latvijas Avīze
Datums: 18.12.2013.
Raksts pārpublicēts no LA interneta portāla www.la.lv (oriģināls: http://www.la.lv/ar-slepem-uz-sociem/)

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Ģenerālsponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv