ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 30°C
Vējš: 5m/s

LSF Ziņojumi

05 • 03 • 2012

Aizvadīts „Siguldas kauss” vairākos ziemas sporta veidos

Pagājušajās brīvdienās Siguldā tika aizvadītas tradicionālās „Siguldas kauss” sacensības vairākos ziemas sporta veidos – kalnu slēpošanā, snovbrodā un distanču slēpošanā. Neiztika arī bez lielākā ātruma uzrādītāja noteikšanas starp kalnu slēpotājiem, snovbordistiem un riteņbraucējiem.

„Siguldas kausu 2012” organizēja Olimpiskais centrs „Sigulda”, Siguldas novada dome, sporta klubs „Pantera” un sporta biedrība „A2”. Par kalnu slēpošanu atbildīgais bija olimpietis Ivars Ciaguns, savukārt par snovbordu Gerds Sīmanis, bet par distanču slēpošanu Jānis Lazdāns. Sacensību dalībniekus pavadīja saulains laiks ar nelieliem mīnusa grādiem, un arī cietais trases segums veicināja līdzvērtīgākus apstākļus tiem, kas sacentās Pilsētas trasē. Sestdien tur tika noskaidroti labākie ātrumsacīkstēs trīs braucamrīku klasēs –  kalnu slēpes, sniega dēļi un velosipēdi, kur kopā piedalījās 43 dalībnieki. Uzrādot ātrumu 110,42 km/h un uzstādot jaunu Siguldas trases rekordu, par uzvarētāju kalnu slēpotāju vidū kļuva Daniels Fogelis, kas par 0,7km/h apsteidza Aigaru Rodi. Starp dāmām ātrākā bija Laima Kaufiņa, kura traucās lejā par ātrumu 104,65 km/h. Sniega dēļu klasē lielāko ātrumu uzrādīja Ansis Blumbergs (96,77 km/h) un Linda Zvaigzne (81 km/h), bet ar divriteni vistrāk lejā nobrauca Gusts Ošmucnieks un Arnis Zdanovskis (abiem vienāds rezultāts 93,75 km/h), bet dāmām vienīgā dalībniece Aija Petrovska uzrādīja ātrumu 78,26 km/h.

Svētdien kalnu slēpošanā paralēlajā slalomā vairākās grupās startēja visdažādākā vecuma dalībnieki, sākot ar 10 gadus jauniem censoņiem un beidzot ar veterāniem, kuriem tūliņ jau būs 80. Dalībnieki vispirms veica kvalifikācijas braucienu, lai noskaidrotu katras grupas četrus ātrākos, kas turpinās cīņu pusfinālā, kur jau bija izveidotas divas paralēlas trases un sportisti tika sadalīti pāros (kvalifikācijas pirmā vieta pret ceturto un otrā pret trešo). Ņemot vērā divu braucienu summā uzrādīto laiku, katru braucienu veicot pa savu trasi, finālā iekļuva katra pāra uzvarētājs, bet zaudētāji mazajā finālā cīnījās par trešo vietu. Junioru grupā (1993.-1997.g.) meitenēm finālā divu braucienu summā Ieva Meldere pārspēja Kristu Vitkovsku, bet puišiem dramatiskā cīņā par uzvaru, kur neiztika bez abu sportistu kritieniem, Toms Čivčs tomēr bija pārāks par Robertu Brišku. Interesantajā cīņās V20 grupā (1983.-1992.g.) Kārlis Švalbe abu braucienu summā pārspēja Daini Krauju, bet V30 grupā (1973.-1982.g.) Aigars Rode finālā otrajā braucienā tomēr spēja „izraut” uzvaru divu braucienu summā pār Kārli Priedīti, bet dāmām S40 grupā (1963.-1972.g.) cīņā par pirmo vietu Vita Ciesniece lika kapitulēt kvalifikācijas uzvarētājai Ļenai Brokānei. Citās grupās pirmās vietas ieguva – Denisa Druka-Jaunzeme (S30), Andrejs Mihailovs (V40), Mārīte Nimrode 9S50), Andris Krauja (V50), Anita Ašmane (S60), Jānis Ciaguns (V60), Rūta Smertjeva (S70), Aleksandrs Kuzņecovs (V70), bet pašā jaunākajā grupā (1998.-2002.g.) nepārspēti palika Dāvis Zvejnieks un Sigita Lapiņa. Pa visām grupām kopā kalnu slēpošanā startēja 73 dalībnieki.

Dienas vidū, kamēr labākos noskaidroja kalnu slēpotāji, snovborda kvalifikācijā visās četrās grupās uz startu izgāja 29 dalībnieki, starp kuriem daži bija snovborda entuziasti, kas ikdienā brauc prieka pēc un sacensībās līdz šim nebija startējuši. Viņi nenobijās piedalīties sacensībās ar sportistiem, pierādot, ka nobraukt paralēlo slalomu diezgan līdzvērtīgi ar „trenētajiem” ir pa spēkam arī tiem, kas ikdienā nopietni netrenējas snovbordā. Jauniešu grupā puišiem finālā Eduards Balodis neatstāja cerības Intaram Ivanovam. Savukārt sporta grupā dāmām Linda Zvaigzne izrādījās pārāka par Daci Kurpnieci, bet vīriem sporta grupā savu favorīta statusu apliecināja Ansis Blumbergs, divu braucienu summā pārspējot Andri Ablaževicu. Senioru grupā vīriem aizraujošajā finālā Gintam Zommeram pavisam nedaudz, bet izdevās nosargāt pārsvaru pār Olafu Vītolu pēc pirmā brauciena.

Distanču slēpošanā bija izdomāts interesants formāts, kur slēpotāji vispirms veica prologu (1,3km), bet vēlāk pēc prologa rezultātiem norisinājās iedzīšana garākā distancē. Dāmām  visas pieaugušo grupas pārstāves apsteidza 12 gadus jaunā Vineta Pētersone, kura bija ātrākā gan prologā, gan arī 7,5km distancē, un par 50 sekundēm apsteidzot otrās vietas ieguvēju Ingu Mauliņu. vecākajā grupās nepārspētas palika Ilona Kārkliņa (S35), Dzintra Jakovļeva (S45), Vizbulīte Rukkalne (S55), bet pašā jaunākajā S12 grupā uzvarēja rīdziniece Laura Kvāle, kura nākošajā gadā Latvijas čempionāta posmos varētu sastādīt nopietnu konkurenci ierastajām līderēm no Cēsīm, Aizkraukles un Madonas. Vīriešiem vislabāko rezultātu uzrādīja V21 grupas pārstāvis Aigars Kalnups, kurš par 10 sekundēm apsteidza Matīsu Valdbergu. Pēc lieliskajiem rezultātiem janvārī formas kritums vērojams Arnim Pētersonam, kurš bija labākais junioru grupā, bet pieaugušo grupā būtu palicis ārpus labāko trijnieka.  Pašā jaunākajā grupā uzvarēja ziemeļu divcīņnieks Markuss Vinogradovs, bet citās šādi sportisti – Rūdolfs Zosārs (V14), Vladislavs Klapenkovs (V16), Kaspars Kārkliņš (V35),  Antis Zunda (V45), Līgonis Bečers (V50).

Balvas sportistiem nodrošināja Sport2000, „Siguldas maiznieks”, Izklaides un atpūtas parks „Tarzāns”, kino „Lora”, „Dion”.

IMG_0184.jpg
Atklāšana. Foto: Jānis Markvarts/Purple Moon Agency

PMA_SK_0170.jpg
Ātrumsacensības kalnu slēpošanā. Foto: Jānis Markvarts/Purple Moon Agency

PMA_SK_0213.jpg
Ātrumsacensības snovbordā. Foto: Jānis Markvarts/Purple Moon Agency

PMA_SK_0375.jpg
Ātrumsacensības kalnu divriteņiem. Foto: Jānis Markvarts/Purple Moon Agency

IMG_0938.jpg
Kalnu slēpošana. Foto: Jānis Markvarts/Purple Moon Agency

2 Komentāri

Sportacentrs.com
05 • 03 • 2012 / 14:09
Labi noorganizētas sacensības, laba atmosfēra, vienīgi žēl, ka dalībnieku maz.
Alpine fan
05 • 03 • 2012 / 14:38
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Ģenerālsponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv