ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 14°C
Vējš: 0m/s

Jaunumi

19 • 03 • 2014

Zvejnieki un Gasūnas dominē Baltijas kausā milzu slalomā

Otrajā sacensību dienā Baltijas kausā, ko Somijas ziemeļu ciematā Suomutunturos rīko Latvijas Slēpošanas savienība, aizraujošajā milzu slalomā uzvarēja Kristaps Zvejnieks un Lelde Gasūna, bet jaunākie šo ģimeņu pārstāvji Miks un Evelīna bija trešie. Savukārt, pa vidu „ģimeņu cīņās” iespraucās un otrās vietas izcīnīja Roberts Rode un Liene Bondare.

Pēc pirmā brauciena gan vīriešiem, gan sievietēm labākie uzrādīja līdzīgus rezultātus, tādējādi uzvarētāju noskaidrošanai intriga saglabājās līdz otrā brauciena beigām. Vīriešiem ātrākais pirmajā braucienā bija Kristaps Zvejnieks, bet tikai 0,11 sekundes atpalika Roberts Rode, bet igaunis Tonis Luiks bija trešais (+0,53 sekundes). Arī šogad pirmais brauciens nepadevās tik labs Mārtiņam Onskulim un Mikam Zvejniekam, kuri ierindojās uzreiz aiz trijnieka, līderim zaudējot attiecīgi 1,19 un 1,51 sekundi.

Otrajā braucienā Kristaps Zvejnieks bija neapturams un otro laiku uzrādījušo Robertu Rodi apsteidza par vairāk nekā sekundi, izcīnot uzvaru Baltijas kausā milzu slalomā ceturto gadu pēc kārtas un trešo uzvaru trīs startos šogad. Savukārt, Robertam trešo reizi milzu slalomā otrā vieta. Pagājušā gada panākumu un vietu trijniekā neizdevās atkārtot ne Onskulim, ne igaunim Luikam, kuri piedzīvoja neveiksmi un izstājās otrajā braucienā. Toties, paveicās Mikam Zvejniekam, kurš pēc divām ceturtajām vietām pirmajās divās disciplīnās beidzot iekļuva trijniekā. Labākais sasniegums Baltijas kausā elitē Robertam Briškam, kurš ieguva ceturto vietu. Toms Sarkanis atzīmējās ar vēl vienu piekto vietu, bet septītajā vietā ierindojās krievu juniors Vjačeslavs Sulslovs, kuru par 0,04 sekundēm apsteidza pirmo gadu juniors startējušais Klāvs Rubenis.

Dāmām pēc pirmā brauciena pirmo četrinieku šķīra 0,44 sekundes. Pirmās divas pozīcijas ieņēma māsas Gasūnas, kurām sekoja Liene Bondare un Agnese Āboltiņa, bet spēcīgākā igauniete, kura Olimpiskajās spēlēs Sočos milzu slalomā bija 61.vietā, 21 dalībnieces vidū uzrādīja piekto laiku (+0,92 sekundes).

Otrajā braucienā nevienai citai neizdevās ielauzties trijniekā. Lelde Gasūna bija ātrākā arī otrajā braucienā un izcīnīja otro uzvaru Baltijas kausā. Liene Bondare spēja divu braucienu summā apsteigt Evelīnu Gasūnu un pakāpties uz otro vietu. Evelīna pagaidām ir vienīgā sieviešu konkurencē, kura visās disciplīnās šogad ir bijusi trijniekā. Agnesei Āboltiņai pirmo reizi šogad nācās palikt bez godalgas, ieņemot ceturto vietu. Pagājušā gada uzvarētāja Ieva Meldere principiālā cīņā pārspēja Tobi un ierindojās piektajā vietā, bet pagājušā gada otrās vietas ieguvēja un labākā pēc FIS punktu reitinga Katrīna Krūmiņa šoreiz otrajā braucienā nepakāpās augstāk un palika 7.vietā.

Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv