infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 10°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

19 • 03 • 2014

Milzu slaloms jauniešiem Baltijas kausā ar latviešu dominanci

Trešdien pusdienslaikā sacensības milzu slalomā Baltijas kausā uzsāka visu trīs jauniešu grupu dalībnieki gan meitenēm, gan puišiem. Atkal pārāki bija latvieši, izcīnot piecas pirmās vietas un 13 no 18 godalgotajām vietām. Igauņi arī bešā nepalika, tiekot pie piecām godalgām, no kurām viena pirmā vieta.

Vecākajā U16 grupā pašā galvgalī viss bez izmaiņām, un brālis ar māsu Gedras turpināja dominēt, katrs izcīnot jau trešo uzvaru no trim disciplīnām. Abi būs neapšaubāmi favorīti arī rīt noslēdzošajā disciplīnā slalomā. Abi milzu slalomā uzrādīja pārliecinoši ātrākos laikus gan pirmajā, gan otrajā braucienā. Žaks tuvāko konkurentu apsteidza par 4,78 sekundēm, bet Žanete par 6,41 sekundi. Puišiem stabilu otro vietu ieguva igaunis Jakobs Udras, bet stabilitāti turpināja rādīt Rūdolfs Daņiļēvičs, kurš jau trešo reizi ieguva trešo vietu, tieši tāpat kā Klāvam Vorslavam ar ceturtajām vietām. Iepriekšējo divu disciplīnu otrās vietas ieguvējs Jēkabs Baumanis tika diskvalificēts pirmajā braucienā. Arī meitenēm šajā grupā otrā vieta Igaunijai, jo  tūlīt aiz Žanetes palika Tūle Laine, bet trešo vietu ieņēma Elizabete Šterna.

U14 grupā savu pārākumu atkal nodemonstrēja igaunis Tormis Laine, izcīnot otro uzvaru. Viņam konkurenci nesastādīja Daniels Loss, kurš kļūdījās pirmā brauciena beigās un atpalika gandrīz septiņas sekundes, ko vairs nebija iespējams atspēlēt. Cenšoties pakāpties pēc iespējas augstāk un riskējot otrajā braucienā, Daniels pārcentās un sanāca izstāties. Pirmajā divās disciplīnās iegūtās trešās vietas ar otro milzu slalomā papildināja Mārtiņš Zvīnis, kurš bija labākais no mūsējiem. Beidzot trijniekā iekļuva pagājušā gada absolūtais U12 grupas uzvarētājs Lauris Opmanis.

Meitenēm U14 grupā turpināja dominēt Sonija Aškinezere, tiekot pie trešās uzvaras  tāpat kā Gedras. Superkombinācijas panākumu atkārtoja un vēl vienu otro vietu izcīnīja Laura Bērziņa. Beidzot trijniekā iekļuva Helēna Mūrniece, kura pēc pirmā brauciena bija piektā, bet otro reizi pēc kārtas tūdaļ aiz pjedestāla nācās palikt Betijai Burkovskai.

U12 grupā puišiem sīvi spēkojās Emīls Ģērmanis ar Mārci Beitānu. Abiem bija pa uzvarai pēc pirmās dienas. Pēc pirmā brauciena līderis bija Beitāns, bet Ģērmanis atradās tikai trešajā pozīcijā (+0,54 sekundes), taču perfekts otrais brauciens ļāva Emīlam par 0,13 sekundēm apsteigt Mārci un izcīnīt otro uzvaru. Beitāns papildināja godalgu kolekciju ar vēl vienu otro vietu, bet turpat 0,23 sekunžu attālumā bija trešās vietas ieguvējs Hans Danilas no Igaunijas, bet Kristoferam Gulbim vēlreiz ceturtā vieta. Līdzīgi kā puišiem arī meitenēm par uzvaru sīvi cīnījās divas dalībnieces, kurām jau bija pa vienai uzvarai – Karlīna Lāce un igauniete Johanna Udrasa. Neskatoties uz to, ka otrajā braucienā igauniete bija ātrāka, pirmajā braucienā Karlīnas iekrātais pārsvars bija pietiekošs, lai tiktu pie otrās uzvaras, Udrasu pārspējot par 0,29 sekundēm. Pie pirmās godalgas tika uzreiz divas sportistes, jo uzrādīja identisku laiku cīņā par trešo vietu. Tās bija Karlīna Grāmatniece un Elīna Zalāne.img_3915_9dcc1.jpg

2 Komentāri

Ja piedalās 99% latviešu, tad brīnītos, ja nebūtu latviešu dominance :)
tikai
20 • 03 • 2014 / 08:07
Bija musejie nospiedosa vairakuma, bet aptuveni 70% :)
Ivars
25 • 03 • 2014 / 10:48
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv