ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 9°C
Vējš: 2m/s

Pasaules Sniega diena

15-17 • 1 • 2016

Aizvadīta pasaules sniega diena Latvijā un visā pasaulē

Pagājušajā nedēļas nogalē daudzviet Latvijā tika svinēta Pasaules Sniega diena! Šogad dalībnieku skaits bija kuplāks nekā pagājušajā gadā, jo svētkus 70 dažādās pašvaldībās kopā svinēja aptuveni 25 000 dalībnieku. Pasākumi un notikumi bija daudz un dažādi.

Piemēram, Saulkrastos bija iespēja izbraukt kamanās, kuras vilka haskiju suņi. Siguldā, Kaķīškalnā, bērni piedalījās “Kūku mačos”, kas ir tradicionālas kalnu slēpošanas sacensības, kur katrs dalībnieks par piedalīšanos saņem kūkas gabaliņu. Lielvārdē dalībnieki piedalījās baskāju skrējienā. Rīgā, Uzvaras parkā, ciemojās Salavecītis un dalībnieki varēja piedalīties dažādās stafetēs, piemēram, lielās bumbas ripināšanā. Visaktīvākie bērnudārzi šogad bija Ogres novadā, kur kopā 7 bērnudārzi svinēja Pasaules Sniega Dienu. Priekuļos Pasaules Sniega dienas svinēšanas aktivitātes notika blakus distanču slēpošanas trasei, kur norisinājās Latvijas Čempionāts distanču slēpošanā un FIS sacensības.  Savukārt ar lielāko dalībnieku skaitu var lepoties Ādažu vidusskola, kur svētkus svinēja aptuveni 800 skolēni.

Mēs visi šogad varam būt īpaši priecīgi par to, ka šī Sniega Diena Latvijā bija patiešām klāta ar biezu sniega segu un ka mēs no sirds varējām baudīt visas aktivitātes sniegā! Atskats uz pasākumiem zemāk video, kā arī bildēs.

Bet ar šiem aktīvajiem pasākumiem Pasaules Sniega diena vēl nav beigusies. Bērni bērnudārzos un skolās, kuras piedalījās Pasaules Sniega dienā, zīmē zīmējumus un raksta domrakstus, kuri tiks iesniegti lielajam konkursam Latvijas Slēpošanas Savienībai  līdz 31.janvārim. Šos darbiņus vērtēs īpaši uzaicināti žūrijas locekļi.

Arī visā pasaulē, kopā 42 valstīs, Pasaules Sniega diena 2016 tika svinēta ar dažādām aktivitātēm. Par to sīkāk vari lasīt zemāk preses relīzē, kā arī vairāk informācijas vari iegūt mājaslapā: http://world-snow-day.com

5TH EDITION OF WORLD SNOW DAY A GLOBAL SUCCESS!

The fifth edition of the FIS World Snow Day was a global success with over 600 events in 42 countries and an estimated 600'000 participants.

Events were staged in every corner of the world on all five continents. From an event in Peru, which featured activities on sand dunes, to the Apen Bakke in Norway that included 100 resorts across the country with free lift passes for the traditional Nordic nation. In addition, Canada and USA joined the fun, the Canadians held free lessons, gave free lifts passes and on-snow entertainment in various resorts.  In Asia, one of the most popular events was in China with a 20 events throughout the country. South of the equator, South Africa joined Peru to show that summer is no obstacle for snow sports.

The aim of the annual World Snow Day is to get as many children and families as possible outside to explore, enjoy and experience snow sports. Every year, World Snow Day has enjoyed  steady growth in the number of events and participants. World Snow Day is part of the FIS Bring Children to the Snow programme, which has the aim to increase participation in snow sports among the next generation.

"To see once again over 600 events take place is a very good sign for winter sports," said FIS President Gian Franco Kasper. "It shows the young generation is interested in winter sports and that events for the youth are the way to everyone enjoying snow sports in the future."

World Snow Day is traditionally held the third weekend of January. This year, the event is expected to break all previous records for communication with the World Snow Day message expected to reach over 100 million people.

Athletes at all the events, including the organisers, joined in the fun on Sunday and helped celebrate World Snow Day through various activities. Thanks also to the support of its sponsors Audi, Eurosport, the European Broadcasting Union, Infront Sports and Media, The World Federation of the Sporting Goods Industry, European Federation of the Sporting Goods Industry and its partners and Best of the Alps.

Kas ir Pasaules Sniega diena?

Pasaules Sniega diena (World Snow Day) ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls bērniem un viņu ģimenēm, kas vienlaicīgi notiek dažādās vietās visā pasaulē. Nākošā Pasaules Sniega diena būs 2016. gada 17. janvārī. Tā ir daļa no FIS programmas „Vediet bērnus uz sniega”, kuras mērķis ir dot bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega. Iespēja izbaudīt prieku un radīt patīkamas atmiņas, kā arī radīt iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē. Sniega dienas mērķis nav noskaidrot vai atlasīt nākamos čempionus, bet gan dot iespēju bērniem un arī viņu vecākiem pārliecināties, ka aktivitātes uz sniega var kļūt par viņu ikdienu, kas sniedz pozitīvas emocijas un nodrošina veselīgu dzīvesveidu. Pasauless Sniega dienas starptautiskais moto: “Explore, Enjoy, Experience.”

Latvijā Latvijas Slēpošanas savienība aicina visas pašvaldības un pašvaldību aktīvās dzīves organizatorus no dažādām iestādēm, saskaņojot ar pašvaldību, organizēt savus “Pasaules Sniega dienas 2016” pasākumus.

Latvijas Slēpošanas savienība ir no sirds lepna par to, ka ar katru gadu pieaug gan pasākumu organizatoru skaits, gan attiecīgi dalībnieku skaits. Īpaši priecīgi esam par faktu, ka 2014. un 2015. gadā ierindojamies 2. vietā pasaulē pēc pasākumu norises vietu skaita. Aicinam visus piedalīties arī nākošajā Pasaules Sniega dienā 2016. gada 17. janvārī!

Kontaktinformācija

Jautājumu gadījumos sīkāku informāciju iegūsti pie LSS projektu vadītājas Annas Bondares tālrunis 26321517 e-pasts [email protected]
 

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv