ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 15°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

05 • 02 • 2023

Baltijas kausā slalomā Siguldā uzvaras visām trim Baltijas valstīm, visvairāk latviešiem

Šodien Siguldā ar slaloma sacensībām noslēdzās Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotais un Siguldas novada pašvaldības atbalstītais Baltijas kausa kalnu slēpošanā trešais posms, kurā jauniešu grupās un Mater grupās kopā sacentās ap 150 kalnu slēpotājiem no visām trim Baltijas valstīm. Noslēdzošajā dienā slalomā uzvaras svinēja visas Baltijas valstis, bet visvairāk pirmo vietu ieguva Latvijas pārstāvji.

U16 grupā puišiem trešajā disciplīnā pēc kārtas dubultuzvara Igaunijai, tāpat kā supergigantā pirmās divas vietas ieņemot brāļiem Mesilām. Pēc neveiksmes vakar milzu slalomā pārliecinoši uzvarēja Markuss, bet Miks ieņēma otro vietu. Trijnieku noslēdza lietuvietes Gintaras Stumpfs, tiekot pie pirmās godalgas šajā posmā, bet savukārt otru trešo vietu palaida garām labākais no latviešiem šajā grupā Pēteris Pauls Prancāns, kurš bija trešais pēc pirmās trases, bet otrajā nedaudz kļūdījās un noslīdēja uz 4. vietu. Meitenēm otro dienu pēc kārtas uzvarētājas godā igauniete Emma Tammemegi, tikai šoreiz pārliecinoši. Pēc 5. un 4. vietas iepriekšējās dienās beidzot trijniekā tika Estere Jansone, kurai stabila otrā vieta. Tāpat kā Prancāns arī meitenēm trešo pozīciju neizdevās saglabāt Annijai Biezajai, kura no trešās vietas noslīdēja uz ceturto.

Puišiem U14 grupā pārliecinoši pirmā vieta Kristiānam Indriksonam, uzvarot otro dienu pēc kārtas. Otro vietu izcīnīja Rihards Hartmanis, tiekot pie pirmās godalgas. Trijnieku otro dienu pēc kārtas noslēdza supergiganta uzvarētājs Martins Seppa no Lietuvas, bet iepriekšējās divās disciplīnās trijniekā tikušais Leo Zauers šoreiz samierinājās ar 5. vietu. Meitenēm jau trešajā disciplīnā nepārspēta palika Heidija Ciagune, bet iepriekš divas otrās vietas izcīnījusī Elza Zelča izstājās jau pirmajā trasē, tāpēc viņas vietu šoreiz aizņēma lietuviete Liepa Čekanevičiute. Savu labāko panākumu šajā posmā guva Estere Ausekle, spraigā cīņā ar Alesiju Terlanovu izcīnot 3. vietu un nopelnot pirmo godalgu. 

U12 grupā pēc piekāpšanās milzu slalomā igaunim Sarri uzvarētāja godā atgriezās Patriks Ciaguns, tādēļ otro reizi Ciagunu ģimenei sanāca divas uzvaras vienā dienā. Ar otro vietu pirmo godalgu nopelnīja Edvards Kapteinis-Veits. Pēc 4. vietas supergigantā jau otro disciplīnu pēc kārtas spraigā cīņā trijniekā iekļuva Maiks Bērziņš, vēlreiz aiz sevis atstājot Kārli Kokaru. Meitenēm šajā grupā tāpat kā Ciagune U14 trešo uzvaru izcīnīja igauniete Elizabete Kūrberga. Pie pirmās godalgas tika otro rezultātu uzrādījusī Laura Amerika, bet trijnieku noslēdza igauniete Elīse Enoka, bet pie trešās godalgas netika Nikola Grīnberga, kura nefinišēja pirmajā braucienā. 

Master grupā vīriešiem otro uzvaru izcīnīja Pauls Stēga, kuram pirmajā disciplīnā supergigantā viena sekundes simtdaļa pietrūka, lai sanāktu pilns uzvaru komplekts. Divas trešās vietas ar otro nomainīja Toms Ielejs, kuram ātrākais laiks otrajā trasē. Trešo vietu ieguva lietuvietis Jurģis Januļionis, kurš līdzīgā cīņā uz 4. vietu nobīdīja otru labāko milzu slalomā Andreju Mihailovu. Sievietēm katrā disciplīnā mainījās uzvarētāja, šoreiz par tādu kļūstot lietuvietei Rūtai Paranžinskienei, kura triumfēja ar gandrīz desmit sekunžu pārsvaru. Otro disciplīnu pēc kārtas otrā vieta Sanitai Kubliņai, kura uzvarēja supergigantā. Kritiens pirmajā trasē patraucēja trešo godalgu nopelnīt milzu slaloma uzvarētājai Ievai Lagzdiņai. 

Nākamais jeb ceturtais Baltijas kausa posms jau nākamajā nedēļas nogalē Igaunijā. 

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv