infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -6°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

06 • 11 • 2019

Baltijas Kausa sacensību sezona atklāta

Šodien, 6. novembrī, Lietuvas slēpošanas hallē Druskininkos ar FIS ENL (Entry league) kategorijas sacensībām atklāta starptautisko Baltijas Kausa sacensību kalnu slēpošanā sezona.

Baltijas Kauss, kas kā sacensību cikls vairākos posmos ar pirmo posmu Lietuvas slēpošanas hallē aizsākās 2014. gadā, šo gadu laikā kļuvis par iecienītām un arvien populārākām starptautiskām sacensībām. Pateicoties teicamai sacensību organizācijai, dalībnieku skaits un līmenis ir audzis katru gadu. Šogad dalībnieku skaits ir vairāk kā divkāršojies gan meiteņu, gan puišu konkurencē. Sacensībās dalību pieteikuši 17 valstu pārstāvji, kas ir pat trīs reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā. Turklāt sacensībās piedalās arvien spēcīgāki sportisti ar augstvērtīgiem FIS ranga punktu reitingiem. 

Šodien FIS ENL kategorijas slaloma sacensībās sieviešu konkurencē uz starta stājās 31 dalībniece, kas pārstāvēja 8 valstis. Spēcīgā konkurencē vietu TOP3 pirmajā braucienā izcīnīja un trīs braucienu summā saglabāja Latvijas sportiste  Evelīna Gasūna, zaudējot sacensību uzvarētājai Čehijas pārstāvei Martinai Dubovskai (rezultāts 60,00 FIS punkti) nepilnu sekundi (0,94 sekundes) un saņemot par šo rezultātu 69,53 FIS punktus. Otrā vieta un 67,40 FIS punkti Baltkrievijas pieredzējušajai kalnu slēpotājai Marijai Škanovai, kam pirmajā braucienā izdevās pārspēt Čehijas sportisti, tomēr saglabāt pārsvaru neizdevās. Otrs labākais Latvijas sportistu rezultāts Betijai Burkovskai, kam kopvērtējumā 4. vieta, zaudējot uzvarētājai 1,76 sekundes, un 1. vieta junioru jeb U21 konkurencē, un 77,84 FIS punkti par šodienas sniegumu. Desmitniekā kopvērtējumā vēl viena Latvijas pārstāve Laura Bišere. 

Vīriešiem starta sarakstā šodien 48 sportisti no 15 valstīm. Arī puišiem jau ar pirmo braucienu cīņa par TOP3 bija cīņa ne tikai par desmitdaļām, bet simtdaļām. Pirmajā braucienā izcīnīto labāko rezultātu neizdevās nosargāt Elvim Opmanim, kam triju braucienu summā nācās samierināties ar 3. vietu, no uzvarētāja Žaka Gedras atpaliekot 0,31 sekundi un iegūstot 67,93 FIS pukntus. Pēc mazāk veiksmīga pirmā brauciena ar lielisku otro un trešo braucienu uzvaru Baltijas Kausa 1. posmā svinēja Žaks Gedra, kurš par šo rezultātu saņēma 64,69 FIS punktus. Otrajā vietā mums jau pazīstamais austriešu sportists Simons Breitfuss Kammerlanders, kurš pārstāv Bolīviju, zaudējot Žakam 0,22 sekundes. Sestajā vietā vēl viens Latvijas pārstāvis Dāvis Zvejnieks, zaudējot Žakam 2,58 sekundes un saņemot par šo rezultātu 91,63 FIS punktus. 

Sakarā ar izmainīto FIS reitinga punktu aprēķina sistēmu šogad FIS ENL kategorijas sacensībās iespējamais labākais rezultāts ir 60 punkti. Tāpēc arī sportistu sasniegtie rezultāti punktu izteiksmē šajās sacensībās būtiski atšķiras no iepriekšējiem gadiem. Saskaņā ar jauno aprēķina sistēmu, ir palielināts tā dēvēto “soda punktu” skaits visu FIS kategoriju sacensībās, lai labāk salāgotu punktu aprēķinu Pasaules kausa un FIS kategorijas sacensībās un nenostādītu neizdevīgākā situācijā sportistus, kas piedalās Pasaules kausa sacensībās. 

Baltijas Kausa sacensības Lietuvā turpināsies rīt ar FIS ENL slaloma sacensībām, kas būs kvalifikācijas sacensības dalībai paralēlā slaloma sacensībās. Paralēlā slaloma sacensības ir salīdzinoši jauns kalnu slēpošanas sacensību formāts, kas iegūst arvien lielāku popularitāti starptautiskā līmenī. Baltijas Kausa ietvaros paralēlā slaloma sacensības norisinās Lietuvas, Latvijas un Somijas posmos un ir aizraujošākais un azartiskākais sacensību notikums gan sportistiem, gan skatītājiem.

Visi Baltijas Kausa sacensību oficiālie rezultāti, tiešsaistes rezultāti no sacensībām un foto galerijas pieejamas Latvijas Slēpošanas federācijas tīmekļa vietnē www.ski.lv

Autors: M.Gintere

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv