Temp.: 3°C
Vējš: 3m/s

08 • 11 • 2018

Baltijas kausa otrajā dienā uzvaras izcīna bolīvietis Kammerlanders un Agnese Āboltiņa

Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) rīkoto Baltijas kausa 1. posmu Druskininkos, Lietuvā noslēguši elites sportisti, kuri šodien vispirms sacentās slaloma trasē, bet tad aizvadīja aizraujošus paralēlā slaloma braucienus. Pie uzvarām paralēlajā slalomā tika Bolīvijas sportists Simons Breitfuss Kammerlanders un Agnese Āboltiņa.

Baltijas kausa atklāšanas posms jau piekto gadu tiek aizvadīts Druskininku “SnowArena” hallē, un jau ceturto gadu tas ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensību statusā. Sacensību otrās dienas iesākumā tika aizvadīti divi slaloma braucieni, kuri bija kvalifikācija priekš paralēlā slaloma sacensībām.

Pirmajā kvalifikācijas braucienā neveiksmīgi dienu uzsāka ar pirmo numuru startējošais Miks Zvejnieks. Miks kļūdījās trases augšdaļā, tomēr spēja atgriezties trasē un finišēt. Ātrāko laiku braucienā jau atkal uzrādīja Žaks Gedra, par 0,60 sekundēm apsteidzot Baltkrievijas sportistu Juriju Daniločkinu. Trešais bija Elvis Opmanis, līderim zaudējot 0,71 sekundi.

Vēlreiz ātrāko laiku braucienā uzrādīja Žaks, izcīnot pirmo vietu divu kvalifikācijas braucienu koplaikā un nodrošinot sev labākās pozīcijas paralēlā slaloma pirmajām kārtām. Otro vietu, tāpat kā vakardienas slaloma sacensībās, ieguva baltkrievs Daniločkins, kamēr trešo vietu saglabāt izdevām Elvim.

Pērnā gada finālists Miks šoreiz nespēja pārvarēt ceturtdaļfinālu zaudējot austriešu izcelsmes bolīvietim Simonam Breitfusam Kammerlanderam. Pusfinālā Kammerlanders pārspēja arī klasiskajā slaloma trasē dominējošo Žaku. Tikmēr no otra zara pusfinālā Daniločkins divos braucienos apbrauca Dāvi Zvejnieku.

Mazajā finālā divu braucienu summā Žaks Gedra par 0,21 sekundi pārspēja Mika Zvejnieka brāli Dāvi, Baltijas kausa 1. posmu noslēdzot uz pjedestāla. Tikmēr lielajā finālā Kammerlanders par trīs sekundes desmitdaļām pārspēja Baltkrievijas labāko kalnu slēpotāju Daniločkinu.

Arī dāmām paralēlā slaloma kvalifikācijas rezultāti otrajā dienā bija ļoti līdzīgi pirmās dienās sacensību rezultātiem. Abos braucienos ātrākā bija Evelīna Gasūna, kamēr otrā palika Agnese Āboltiņa. Jāpiemin, ka pirmajā braucienā Agnese Evelīnai zaudēja vien 0,02 sekundes, tomēr divu braucienu summā deficīts bija 0,41 sekunde. Trešā kvalifikācijas sacensībās palika Baltkrievijas kalnu slēpotāja Marija Škanova, kura Evelīnai zaudēja jau vairāk par sekundi.

Līdzīgi kā vīriem, līdz pusfināliem tika divas latvietes un divas ārzemju sportistes. Meitenēm gan labāk veicās mūsu sportistēm – Agnese par sekundes desmitdaļu pārspēja Škanovu, kamēr Evelīna pārliecinoši apbrauca Somijas sportisti Viktoriju Dālkarlu.

Mazajā finālā Škanova pierādīja savu pārrākumu pār Dālkarlu, bet visinteresantākā cīņa bija vērojama finālā. Pēc diviem braucieniem Agnesei Āboltiņai tomēr izdevās pārspēt līdz šim dominējošo Evelīnu Gasūnu, ar 0,11 sekunžu pārsvaru izcīnot pirmo uzvaru sezonā.

Rīt sacensības Druskininkos uzsāks jauniešu grupu pārstāvji un meistari.

Visām jaunākajām ziņām, foto galerijām, kā arī sacensību rezultātiem un audio tiešraidēm sekot līdzi būs iespējams LSF mājas lapā www.ski.lv.

Sacensību programma

Baltijas kausa 2019 1.posma sacensības jauniešiem
9.11.2018 Baltijas kauss 2019 SSL U12, U14, U16 un M grupām
10.11.2018 Baltijas kauss 2019 SL U12, U14, U16 un M grupām
11.11.2018 Baltijas kauss 2019 PSL U12, U14, U16 un M grupām (kvalifikācija SSL 1 brauciens)

Autors: Edgars Beļakovs