Temp.: 9°C
Vējš: 4m/s

13 • 03 • 2018

Baltijas kauss Pihē iesākas ar jauniešu supergigantu un kombināciju

Somijas kalnu slēpošanas kūrortā Pihē šodien iesākās Baltijas kausa 3. posms un Latvijas čempionāts kalnu slēpošanā. Pirmajā nedēļā sacensības Pihē aizvada jaunieši un meistari, kuri šodien sacentās supergiganta un Alpu kombinācijas disciplīnās.

Supergigants

Kā pirmās tika aizvadītas sacensības supergigantā. Šajā ātruma disciplīnā lielākajā daļā grupu uzvaras guva Latviešu sportisti.

Meitenēm U12 grupā pie uzvaras tika Frīda Saļņikova, kura uzrādīja laiku 46,65 sekundes. Frīdai 0,44 sekundes zaudēja Estere Pole, tiekot pie otrās vietas, kamēr Frīdas māsa Elza ieņēma trešo vietu (+0,47).

U14 grupā meitenēm ātrākā bija Diāna Daukšte, kura par 0,22 sekundēm apsteidza Patrīciju Kristu Ansonsku. Trešā palika Helēna Ērenpreisa, kura uzvarētājai zaudēja 0,65 sekundes.

Vecāko meiteņu grupā (U16) par sacensību uzvarētāju un Latvijas čempioni kļuva Laura Bišere, pārspējot Krievijas sportisti Diānu Novikovu (+0,20) un Līvu Oliņu, kura Laurai zaudēja 0,69 sekundes.

Meistaru grupā sievietēm kārtējo reizi labākā bija Žaklīna Frickausa, bet aiz viņas palika Denisa Druka-Jaunzeme un Jeļena Brokāne.

Zēnu U12 grupā pārliecinoši uzvarēja Emīls Indriksons, kurš savu tuvāko sekotāju apsteidza par vairāk kā sekundi. Otrais bija Rūdolfs Beķeris, bet sekundes desmitdaļu aiz viņa palika igaunis Renets Ritsalu.

Nākamajā vecuma grupā uzvaru izcīnīja Krievijas pārstāvis Maksimilians Radzevičs. Par 0,79 sekundēm sliktāku laiku uzrādīja Georgs Daukuls, kamēr pjedestālu noslēdza igaunis Rasmuss Mesila.

U16 grupā jau atkal uz pjedestāla tikai viens Latvijas sportists, tomēr šoreiz mums pjedestāla augstākais pakāpiens. Antons Malafievskis (Krievija) palika otrais, zaudējot 0,88 sekundes, bet pjedestālu noslēdza Hans Markus Danilas (Igaunija), ar 0,93 sekunžu deficītu līdz uzvarētājam.

Meistaru grupā pirmajās divās vietās ierindojās krievi Vasīlijs Semenoviks un Maksims Trošins, bet trijnieku noslēdza Pauls Stēga.

Alpu kombinācija

Jaunāko meiteņu grupā uzvaru supergiganta un slaloma braucienu summā guva krieviete Aleksandra Skorohodova, kamēr abas māsas Saļņikovas ieņēma otro un trešo vietu.

U14 grupā ātrākā jau atkal bija Krievijas sportiste. Ustinia Kuropatkina pārspēja savu tautieti Poļinu Barkovu, kamēr trešo vietu izcīnīja Patrīcija Ansonska.

Vismaz U16 grupā Latvija tika pie uzvaras, jo Laura Bišere par 0,39 sekundēm pārspēja Anastasiju Kirilovu no Krievijas. Trešā palika vēl viena Krievijas sportiste Anastasija Plotņikova.

Māsterēm ļoti pārliecinošu uzvaru izdevās iegūt Žaklīnai Frickausai, aiz sevis atkal atstājot Denisu Druku-Jaunzemi un Jeļenu Brokāni.

Zēnu U12 grupā pirmās divas vietas ieņēma tie paši, kuri supergigantā. Emīlam Indriksonam uzvara, bet Rūdolfs Beķeris otrais. Trešā vieta krievam Janam Hohlovam.

U14 grupā uzvaru guva kārtējais Krievijas pārstāvis Maksimilians Radzevičs, otrais bija Georgs Daukuls, bet Vasīlijs Kislijs (Krievija) ieņēma trešo vietu.

Vecākajā grupā zēniem visu pirmo trijnieku aizņēma mūsu sportisti. Pārliecinoša uzvara Kristoferam Gulbim, bet aiz viņa seko Marks Truhins un Nikolass Timaks.

Arī meistaros viss trijnieks Latvijai – uzvara Kristapam Bergmanim, otrais Pauls Stēga, bet goda pjedestālu noslēdz Dzintars Melvers.

Rīt jauniešu un meistaru sacensības turpināsies ar milzu slalomu. Turpinājumā šo grupu sportistiem arī slaloms un paralēlais slaloms.

Autors: Edgars Beļakovs