ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 12°C
Vējš: 1m/s

Jaunumi

12 • 08 • 2015

R.Znotiņš un K.Ceriņa nostiprina līderpozīcijas “Skibox balvā”

Vakar Uzvaras parkā, Rīgā, Latvijas lielākā skrituļslidošanas seriāla “Skibox balva” 4.posmā 1km sprintā ātrākais bija Roberts Pundurs (Powerslide-taktika.lv), bet 4,8km distancē, savukārt, viņa komandas biedrs Reinis Znotiņš, kurš līdz ar to vienu posmu pirms beigām jau nodrošināja uzvaru kopvērtējumā. Sievietēm otro posmu pēc kārtas abos startos nepārspēta palika Sandra Žebere (Slido.lv), bet junioriem pa divām uzvarām nopelnīja Sandris Šņore (Powerslide-Laimīte) un Laine Kreitāle (ASI Skibox).

Lielais karstums vakarpusē bija nedaudz rimies un dalībniekus sacensību laikā nemaz nemocīja. 1km sprinta sākumā, kur 500 metrus aplis bija jāveic divas reizes, pāragri startēja Roberts Pundurs, kamēr citi, domājot, ka būs atkārtots starts, nedaudz “aizsēdējās” startā, taču jau pirmajā līkumā pēc nobrauktiem 130 metriem vadošie bija vienkopus, tā kā reāli nekādu priekšrocību ar priekšlaicīgu startēšanu Roberts nebija ieguvis. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās finiša sprintā starp trim dalībniekiem, no kuriem ar pussekundes pārsvaru uzvaru izcīnīja šosezon pirmo reizi Skibox balvā piedalījušais Roberts Pundurs. Tikmēr ierastajā duelī starp Ansi Eljašānu (Filter) un Reini Znotiņu jau trešo reizi sprintā pārāks bija Ansis, abiem ieņemot attiecīgi otro un trešo vietu. Tuvu pirmajam trijniekam bija ceturto vietu ieguvušais Lauirs Bitenieks (Powerslide-Laimīte). bet līderiem līdz otrā apļa vidum līdzi spēja noturēties un finišā sešas un septiņas sekundes piekāpās Oskars Pundurs (Powerslide-taktika.lv) un Āris Andersons (Filter), kuri 10 dalībnieku vidū noslēdza sešinieku.

Tā kā ceturtajā posmā nepiedalījās Ronalds Cinks, tad šoreiz Ansis Eljašāns bija palicis vienatnē pret sešiem “Powerslide” pārstāvjiem, kuri taktiskā cīņā “apspēlēja” vienīgo “filterieti” (Āris Andersons jau pamazām atpalika pirmā apļa beigās – aut.piez.), atstājot viņu ceturtajā vietā kopējā ieskaitē, bet trešo pieaugušo grupā.  4,8km distancē tuvu otrai uzvarai bija Roberts Pundurs, taču viņu pēdējos metros par ceturtdaļsekundi pārspēja Reinis Znotiņš, izcīnot jau ceturto uzvaru šajā sezonā un līdz ar to arī nodrošinot vienu posmu līdz beigām triumfu sezonas kopvērtējumā. Pussekundi aiz uzvarētāja, uzrādot kopējā ieskaitē trešo laiku, finišēja labākais juniors Sandris Šņore (Powerslide). No ceturtās līdz sestajai vietai pieaugušo grupā ierindojās atkal tie paši skrituļslidotāji, bet tikai 0,1 sekunde līdz sešiniekam pietrūka Pēterim Pētersonam (Powerslide).  Jāatzīmē, ka abos startos tika uzrādīti sezonas labākie laiki – 1:43,26 1km sprintā un 8:21,31 4,8km distancē.

Sievietēm otro posmu pēc kārtas savām konkurentēm nekādas cerības abos startos neatstāja Sandra Žebere, atkal svinot divas pārliecinoša uzvaras. Tikmēr cīņa par otro vietu gan bija ļoti līdzīga, Daigai Gavariņai abas reizes sprinta finišā apsteidzot kopvērtējuma līderi Karīnu Ceriņu (ASI Skibox). Sprintu apņēmīgi sāka Denisa Druka-Jaunzeme, kas vēlējās apdzīt Karīnu Ceriņu, lai kļūtu interesantāka cīņa par uzvaru kopvērtējumā. Pēc pirmā apļa vēl bija intriga, jo Denisa turējās otrajā vietā, bet drīz vien sāka pagurt un beigās finišēja ceturtā.

1km sprintā sieviešu konkurencē ātrāko laiku 2:07,63 uzrādīja “Master” grupas pārstāve Antra Zemīte (ASI Skibox), kas 4,8km distancē nolēma nestartēt, labāk pavērojot pārējos no malas. 4,8km sieviešu konkurencē kopējā startā finišu pirmā sasniedza U14 grupas pārstāve Alīna Savrucka, kas distanci veica precīzi desmit minūtēs, kas ir otrs labākais rezultāts  šajā sezonā no visām dalībniecēm (tikai Antra Zemīte trešajā posmā ir braukusi ātrāk, vienīgo reizi izbraucot zem 10 minūtēm (9:54) – aut.piez.).  Tikmēr vīriešiem “Master” grupā pie kārtējām divām uzvarām tika Agris Šipkovs (Filter), bet šoreiz konkurenti jau bija pavisam tuvu. Pēdējā pagriezienā pirms finiša taisnes vēl nevarēja pateikt, kurš būs uzvarētājs, jo turpat līdzās atradās Ainārs Žebers (Slido.lv) un Ivars Vingris (Filter). Taču finiša taisnē Agris spēja atrast vajadzīgo ātrumu un izcīnīja uzvaru, Aināram un Ivaram otro posmu pēc kārtas sprintā ieņemot attiecīgi otro un trešo vietu. 4,8km Agrim līdzi turēja Ivars, piekāpjoties finišā tikai par 0,7 sekundēm, bet Aināram vēl vienu godalgotu vietu neļāva izcīnīt Armands Petaks (Filter), kurš finiša sprintā par trešo vietu Aināru pārspēja par ceturtdaļsekundi.

Junioriem šoreiz abos startos pārāks bija Sandris Šņore, kurš trešā posmā, debitējot šosezon Skibox balvā, uzvarēja garajā distancē. Abi principiālie konkurenti uz uzvaru kopvērtējumā Jānis Jurdžs (Apex) un Krišjānis Ceplis (Powerslide) apmainījās vietām, Krišjānim iegūstot otro vietu 500m sprintā, bet Jānim 4,8km distancē. Līdz ar to kopvērtējumā 10 punktu pārsvaru saglabāja “APEX” pārstāvis un intriga saglabājas līdz pat pēdējam posmam.  Juniorēm trešo posmu pēc kārtas abos startos uzvarēja Laine Kreitāle, bet pa vienai otrajai vietai nopelnīja Aleksandra Straume sprintā un Dita Bistere 4,8km distancē. Sprintā kritienu 100 metrus līdz finišam piedzīvoja Katrīne Dreimane (ASI Skibox), kas vienīgā no juniorēm šajā sezonā ir pārspējusi Laini Kreitāli. Viņa 4,8km nestartēja, tāpat arī Straume, līdz ar to Bisterei otrā vieta.

Par pārējām grupām nākamajā rakstā.

Ivars Bācis


2 Komentāri

Sports Riga
13 • 08 • 2015 / 09:13
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv