ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -2°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

17 • 03 • 2014

Šovakar atklāšana, rīt sākas Baltijas kauss kalnu slēpošanā

Saistītā informācija

Pirmdienas vakarā Somijas ziemeļos Suomutunturos notiks Latvijas Slēpošanas savienības rīkotā Baltijas kausa kalnu slēpošanā atklāšanas ceremonija, bet otrdien jau pirmā no piecām sacensību dienām, kad kalnu slēpotāji sacentīsies uzreiz divās disciplīnās – vispirms Supergigantā, bet pēc tam Superkombinācijā (Supergigants+slaloms). Pirmajās dienās piedalīsies Latvijas, Igaunijas un Krievijas pārstāvji, bet nebūs lietuviešu, jo viņiem šobrīd Itālijā notiek nacionālais čempionāts.

Šogad Baltijas kauss Suomutunturos norisināsies jau sesto gadu pēc kārtas. Ja Latvijā ziema tā arī nav bijusi, vienīgi janvāra beigās un februāra sākumā divu nedēļu garumā bija mīnuss grādi, tad Somijas ziemeļu pusē joprojām ir kārtīga ziema – sniega netrūkst, un termometra stabiņš pirmdienas rītā ir noslīdējis līdz mīnuss divdesmit grādiem. Šodien saulainos laika apstākļos tika aizvadīti oficiālie treniņi supergigantā, kas tad otrdien arī būs Baltijas kausa pirmā disciplīna. Šogad pirmajā sacensību dienā sportisti tāpat kā pērn sacentīsies arī Superkombinācijā, kur būs jāveic vēl viens supergiganta brauciens un slaloms. Astoņos vakarā sāksies oficiālā atklāšana, kad, skanot pazīstamajai dziesmai „Atmostas Baltija”, katras valsts izvēlētie pārstāvji ar lāpām un karogiem brauks lejā pa kalnu.

Suomutunturos ieradušies gan paši mazākie D grupas (2004.pads un jaunāki), kas sacentīsies milzu slalomā ceturtdien, gan visu trīs jauniešu grupas (U12, U14, U16) pārstāvji, kā arī juniori un pieaugušie. Baltijas kausā pēc dažu gadu pārtraukuma piedalīsies pilnīgi visi vadošie Latvijas kalnu slēpotāji, tātad arī pieci Olimpiskajās spēlēs Sočos startējušie. Latvijas izlases dalībnieki jau nedēļu dzīvojas un trenējas Somijā. Nedēļas nogalē Tahko (Somija) Miks Zvejnieks izcīnīja pirmo vietu FIS sacensības slalomā, kas viņam ir jau otrā uzvara šosezon un arī karjerā, kā arī sestā reize uz pjedestāla.

Pirmajā dienā Baltijas kausā jau gaidāmas interesantas cīņas vienīgajā ātrumdisciplīnā Supergigantā. Pēdējos trīs gadus, sasniedzot „hattrick”, uzvarējis Roberts Rode, bet tieši šī disciplīna joprojām ir vienīgā Baltijas kausā, kur uzvaras trūkst Kristapam Zvejniekam. Dāmām pēdējos divus gadus ātrumdisciplīnā nepārspēta ir bijusi Liene Bondare, kurai šoreiz sīvu konkurenci sastādīs 2011.gada Supergiganta uzvarētāja Lelde Gasūna, kura traumas dēļ Baltijas kausā nav piedalījusies pēdējos divos gados, un Olimpisko spēļu 31.vietas ieguvēja Agnese Āboltiņa. Superkombinācijā labu rezultātu bez iepriekšminētajiem var uzrādīt Mārtiņš Onskulis un Miks Zvejnieks, bet dāmām pēdējo divu gadu labākā Latvijas pārstāve Baltijas kausā visu disciplīnu kopvērtējumā Ieva Meldere.

Piektdien un sestdien būs svarīgākais notikums, proti, Latvijas Slēpošanas savienība pirmo reizi rīkos FIS sacensības kalnu slēpošanā. Vakar komandu pārstāvju sanāksmē par to citu valstu pārstāvji veltīja atzinīgus vārdus un skaļus aplausus, jo Latvija ir pirmā no Baltijas valstīm, kas rīkos šāda ranga sacensības. Iepriekšējos gados augstā līmenī sarīkotais Baltijas kauss dod pamatu ticēt uz labu FIS sacensību noorganizēšanu.

No Soumutunturiem, Ivars Bācis (Latvijas Slēpošanas savienības preses sekretārs).

img_1434_d38bc.jpg

2 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv