ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 13°C
Vējš: 0m/s

Jaunumi

14 • 03 • 2014

Pirmo reizi Baltijas kausā kalnu slēpošanā FIS sacensības

Saistītā informācija

Nākošo otrdien, 18.martā, Suomutunturos (Somija) sāksies un līdz 22.martam norisinās Latvijas Slēpošanas savienības rīkotais Baltijas kauss kalnu slēpošanā gan jauniešu, gan arī elites grupām. Tā kā šogad pirmo reizi papildus Baltijas kausam būs arī divas dienas FIS (Starptautiskā Slēpošanas federācija) sacensības, tad ierastajiem labākajiem Baltijas valstu kalnu slēpotājiem Suomutunturos šoreiz konkurenci sastādīs arī Ziemeļvalstu, Krievijas un citu valstu pārstāvji. Sacensību programmā jau ierastās četras disciplīnas – Supergigants, Superlombinācija, milzu slaloms un slaloms. Baltijas kausa ietvaros sacentīsies gan jauniešu grupas slēpotāji vecumā no 11 līdz 16 gadiem, kā arī juniori, elite un seniori jeb „master” grupa.

Baltijas kausa rīkošana Somijas ziemeļos aizsākās 2009.gadā, un šogad Soumutunturos prestižākās, lielākās un spēcīgākās Baltijas valstu kalnu slēpošanas sacensības norisināsies jau sesto reizi. Pagājušajā gadā pirmo reizi papildus ierastajām trim disciplīnām (neskaitot nobraucienu), tika rīkota Superkombinācija (Supergigants+slaloms), un arī šogad kalnu slēpotāji sacentīsies četrās disciplīnās. Latvijas Slēpošanas savienība pa šiem gadiem ir apliecinājusi, ka spēj noorganizēt augstā līmenī Baltijas kausu kalnu slēpošanā, tāpēc šogad ir dota iespēja rīkot arī divas dienas FIS sacensības. Latvijas Slēpošanas savienība ir rīkojusi vairākas FIS sacensības distanču slēpošanā, bet šāda mēroga sacensības kalnu slēpošanā tā rīkos pirmo reizi. Abas dienas sportisti sacentīsies slaloma disciplīnā.

900km uz ziemeļiem no galvaspilsētas Helsinkiem atrodošajā slēpošanas kūrortā Suomutunturi sniega ir pietiekoši. Nākošnedēļ sola ap mīnuss 5 līdz 10 grādiem, tā kā sacensības varēs norisināties. Pirmdien ir oficiālā treniņu diena un vakarā Baltijas kausa atklāšana, bet otrdien jau pirmā no piecām sacensību dienām, kad vienīgo reizi kalnu slēpotāji sacentīsies divās disciplīnās vienā dienā – Supergigantā un Superkombinācijā.  FIS sacensības slalomā paredzētas piektdien un sestdien, attiecīgi 21. un 22.martā.

Rīta pusē startēs jauniešu grupas U12, U14 un U16 pārstāvji, bet pusdienslaikā trasē dosies juniori, elite un „māsteri”. Ceturtdien paredzēti starti D grupas pārstāvjiem, kas ir 10 gadus jauni vai jaunāki. Katrs no šiem jaunajiem kalnu slēpotājiem kā ierasts sacentīsies kopā ar kādu no vadošajiem kalnu slēpotājiem, ar kuru tiks izlozēts kopā. No Latvijas uz Somiju dosies visi labākie kalnu slēpotāji, ieskaitot visus piecus Soču olimpiešus – Robertu Rodi, Māritņu Onskuli, Kristapu Zvejnieku, Leldi Gasūnu un Agnesi Āboltiņu.

IMG_3247.JPG

1 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv