infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 11°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

03 • 02 • 2014

Mārtiņam Onskulim un Evelīnai Gasūnai divas uzvaras Latvijas kausa pirmajā posmā

Saistītā informācija

Sestdien un svētdien Siguldā Kordes trasē notikušajā Latvijas kausa pirmajā posmā kalnu slēpošanā divas uzvaras trijās disciplīnās elites grupās izcīnīja Mārtiņš Onskulis, uzvarot supergigantā un slalomā, un Evelīna Gasūna, kura bija labākā supergigantā un milzu slalomā. Milzu slalomā vīriešiem nepārspēts palika Miks Zvejnieks, bet dāmām slalomā negaidīta uzvara Līvai Trekterei, kura attaisnoja teicienu – lēnāk brauksi, tālāk tiksi.

Lielajām grupām, kas ietvēra eliti, juniorus un meistarus jeb seniorus, Latvijas kausa pirmais posms sākās sestdienas pēcpusdienā ar supergigantu. No izlases Siguldā nepiedalījās Kristaps Zvejnieks, Lelde Gasūna, Agnese Āboltiņa un Katrīna Krūmiņa. Dāmām 9 dalībnieču konkurencē pēc pirmā brauciena abas favorītes Lieni Bondari un Evelīnu Gasūni šķīra 0,03 sekundes. Otrajā braucienā Evelīna bija divas sekundes desmitdaļas ātrāka un apsteidza Lieni, izcīnot uzvaru ar laiku 28,47 sekundes divu braucienu summā. Līdzīga cīņa bija arī par trešo vietu, kur Krista Vitkovska par sekundes desmitdaļu apsteidza otru labāko U-16 grupas pārstāvi Elīni Nežborti (labākā no jauniešu grupām Žanete Gedra nestartēja pie lielajiem – aut.piez.). Vienīgā meistaru grupas pārstāve Jeļena Brokāne ierindojās astotajā vietā.

IMG_4200.JPG

Vēlāk milzu slalomā atkal pirmajā trijās vietās bija tās pašas kalnu slēpotājas - Evelīna Gasūna, Liene Bondare un Krista Vitkovska, vienīgi šoreiz Liene līdzīgi cīnījās ar Kristu par otro vietu, jo Evelīna bija ātrākā abos braucienos un izcīnīja stabilu uzvaru, uzrādot laiku 36,06 sekundes un tuvāko sāncensi apsteidzot par 0,73 sekundēm. Liene Kristu pirmajā braucienā apsteidza tikai par vienu sekundes simtdaļu un otrajā par 0,15 sekundēm un izcīnīja otro vietu. Svētdien slalomā norisinājās interesanti un tai pat laikā dramatiski notikumi. Jau pirmajā braucienā Kordes trase bija par grūtu un izstājās septiņas dalībnieces, kuru vidū arī visas pretendentes uz godalgotajām vietām. Finišu sasniedza tikai divas dalībnieces – Līva Trektere un Annija Riekstiņa. Tā kā Annija bija pieļāvusi kļūdu, tad Līva viņai bija priekšā deviņas sekundes, kas nozīmēja, ka Līva, lai izcīnītu uzvaru, otro braucienu varēja braukt  mierīgi, bez jebkāda riska. Līva otrajā braucienā bija par pussekundi ātrāka un, uzrādot laiku 1:11,4, izcīnīja uzvaru, otrajā vietā atstājot Anniju. Abas meitenes varēja līksmot, jo par tādu iznākumu nevarēja iedomāties pat sacensību rītā. Līva pirmajā dienā abas disciplīnas nestartēja. Līvai Latvijas kausos pie elites līdz šim augstākā vieta bija desmitā, bet Annija pagājušajā sezonā U16 grupā allaž bija pašās beigās. Savukārt, ļoti neveiksmīgs pirmais posms iznāca Ievai Melderei, kurai visās trīs disciplīnās izstāšanās.

IMG_4223.JPG

Vīriem supergigantā 20 dalībnieku konkurencē uzvaru svinēja Mārtiņš Onskulis, divu braucienu summā uzrādot laiku 26,74 sekundes. Par otro vietu Roberts Rode ar Danielu Fogeli cīnījās tik sīvi, ka divu braucienu summā viņiem vienāds laiks un dalīta otrā vieta, no Onskuļa atpaliekot 0,16 sekundes. Otrajā braucienā Daniels uzrādīja ātrāko laiku, par vienus sekundes simtdaļu apsteidzot Irānas sacensību biedru Onskuli. Ātrākais no meistaru grupas Edgars Kupčs kopējā ieskaitē bija astotais (+1,3 sekundes), bet no pirmo gadu junioru grupā pārgājušajiem ātrākais bija Klāvs Rubenis, kuram 12.vieta (+1,66 sekundes). Parasti trijniekā supergigantā esošais Ģirts Zīle šoreiz aiz goda pjedestāla. Milzu slalomā pārējiem krietni priekšā bija un par uzvaru līdzīgi cīnījās divi sportisti – Miks Zvejnieks un Kaspars Daugulis, kuri katrs savā braucienā uzrādīja ātrākos laikus – Miks pirmajā, bet Kaspars otrajā. Divu braucienu summā Miks par ceturtdaļsekundi bija ātrāks nekā Kaspars. Kā vēlāk izrādījās, tad šī bija vienīgā reize, kad abi titulētie Latvijas kausa godalgoto vietu ieguvēji kāpa uz goda pjedestāla Latvijas kausa pirmajā posmā. Par ceturto vietu supergigantā mierinājumu ar trešo vietu milzu slalomā sev sarūpēja Ģirts Zīle, kurš tikai par vienu sekundes simtdaļu divu braucienu summā pārspēja Robertu Brišku. Septiņas sekundes simtdaļas lēnāks bija Onskulis, kuram neizdevās nosargāt trešo vietu pēc pirmā brauciena. Edgars Kupčs bija labākais no meistaru grupas, atkal ieņemot 8.vietu kopējā ieskaitē (+2,67 sekundes) un priekšā par trešdaļu sekundi palaižot Klāvu Rubeni.

IMG_5840.JPG

Svētdien slalomā pārāks par visiem bija olimpietis Mārtiņš Onskulis, kurš divu braucienu summā uzrādīja laiku 48,79 sekundes un tuvāko konkurentu apsteidza par 1,73 sekundēm. Nākamajās divās vietās tāpat kā supergigantā bija Roberts Rode un Daniels Fogelis, taču šoreiz ne tuvu nebija līdzīga cīņa starp abiem, jo Roberts Danielu pārspēja gandrīz par divām sekundēm. Šoreiz labākais no jaunajiem junioriem bija Kristaps Zeila, kuram 7.vieta (+7,64 sekundes), bet ierastajā astotajā vietā bija labākais no meistaru grupas Edgars Kupčs (+9,42 sekundes). Pirmajā braucienā otro laiku, Onskulim zaudējot 0,28 sekundes, uzrādīja Miks Zvejnieks, bet kļūda otrajā braucienā un izstāšanās liedza viņam ieņemt vismaz otro vietu.

IMG_5704.JPG

Šoreiz, salīdzinot ar citiem gadiem, startēja salīdzinoši maz dalībnieku.

IMG_3582.JPG

5 Komentāri

[b]Šoreiz, salīdzinot ar citiem gadiem, startēja salīdzinoši maz dalībnieku.[/b] ... un pat rezultātu tiešraides internetā nebij! Paldies A2...
tā notiek
04 • 02 • 2014 / 00:22
Vispār jau sacensību Latvijas kaus ietvaros startē arī citas vecuma grupas (U-12, U14, U16), bet tur laikam olimpiešu nav, tāpēc nav vērts pat pieminēt...
04 • 02 • 2014 / 19:34
Atsevishkjs raksts par jaunieshiem ir jau uzrakstits, tikai vel nav publicets...

04 • 02 • 2014 / 22:41
baigi gribējās bildes redzēt.?
EK
10 • 02 • 2014 / 12:58
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv