ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 15°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

05 • 02 • 2012

Kordes trasē noslēdzies Latvijas Jaunatnes čempionāts (video)

Papildināts ar video no 06.02.2012 LNT 900 sekundēm.

Svētdien Siguldā Kordes trasē noslēdzās Latvijas čempionāts kalnu slēpošanā jauniešiem. Otrajā sacensību dienā norisinājās slaloma disciplīna, kurā vislabāk veicās sporta klubam „Ziemeļpols”, kas izcīnīja trīs uzvaras no sešām grupām.

No rīta laiks bija vēl drusciņ aukstāks nekā vakar, taču tas nebija nobiedējis slēpotgribētājus un mazinājis dalībnieku skaitu, jo visiem bija labā atmiņā pirmās dienas veiksmīgā organizācija, kur bija padomāts par sportistiem, sarūpējot viņiem apsildāmās teltis startā un finišā un karstu tēju. Arī otrajā dienā viss varēja noritēt augstā līmenī, par ko bija gādājusi Latvijas Slēpošanas savienība.

Jaunākajā C grupā (2001./2002.g.) uzvaru izcīnīja šīs grupas debitante Līva Oliņa no SK „Pantera”, kas vakar milzu slalomā bija otrā. Vakardienas uzvarētāja Sintija Vējiņa no SK „Apex” bija tuvu otram panākumam, atrodoties ļoti stabilā (+3,67) vadībā pēc pirmā brauciena, bet netika galā ar trasi un vārtiem otrajā braucienā un tika diskvalificēta. Otro dienu pēc kārtas neveiksmes vajāja vienu no favorītēm Rēziju Krastiņu no SK„Pantera”, kura tika diskvalificēta pirmajā braucienā. Savukārt puišiem pārliecinošai uzvarai milzu slalomā vēl pārliecinošāku uzvaru (+10,81) slalomā pievienoja Lauris Opmanis no SK „Apex”. Šāds rezultāts viņam dotu piekto vietu arī kopvērtējumā ar divus un četrus gadus vecākajiem puišiem.

B grupā (1999./2000.g.) pēc vakardienas neveiksmes milzu slalomā reabilitējās SK „Ziemeļpols” pārstāve Žanete Gedra, kura pārējām dalībniecēm bija priekšā ar milzīgu pārsvaru (+7,27). Atkal godalgoto trijniekā iekļuva Ieva Pildiņa („Apex”) un Katrīna Sadovņikova („Traverss V”). Puišiem sudrabu milzu slalomā ar zeltu slalomā papildināja Emīls Eihmanis, nodrošinot SK „Ziemeļpols” otro panākumu B grupā slalomā. Diskvalifikāciju otrajā braucienā diemžēl piedzīvoja milzu slaloma uzvarētājs un pagājušā gada čempions slalomā C grupā Daniels Loss, kurš atradās otrajā vietā pēc pirmā brauciena, līdz ar to izgaisinot pēdējo cerību uz uzvaru SK „Merkurs” arī otrajā dienā. 

A grupā (1997./1998.g.) vairs kļūdas nepieļāva Evelīna Gasūna no SK „Ziemeļpols”, uzrādot labākos laikus abos braucienos (arī salīdzinot ar visām puišu grupām – aut. piez.)  un izcīnot pārliecinošu uzvaru, un atnesot trešo triumfu savam klubam slaloma disciplīnā otrajā čempionāta dienā. Par vakardienas neveiksmi milzu slalomā reabilitēties izdevās Elīnai Nežbortei, kura slalomā izcīnīja otro vietu un nopelnīja pirmo godalgu jaunajam klubam „Snow feel”. Arī A grupā puišiem vienam jaunajam klubam „Virsotne” tika pirmā godalga Latvijas čempionātos, jo otro vietu izcīnīja Dāvis Zvejnieks, bet uzvaru izcīnīja Klāvs Rubenis, nodrošinot uzvaru SK „Pantera” ārī šajā gadā vecākajā jauniešu grupā puišiem. Pieļaujot kļūdas pašā trases sākumā, pēc kurām nācās kāpties atpakaļ un zaudēt daudz laika, jau pirmajā braucienā no cīņas par uzvaru izstājās divi favorīti – Elvis Opmanis un Žaks Gedra, kuriem vienīgajiem bija iespējas aizstāvēt puišu godu savstarpējā cīņā ar meitenēm. 

Nākamās lielākās sacensības kalnu slēpošanā būs Latvijas kauss, kad 18. un 19.februārī  jaunieši, kā arī juniori un elites grupa sacentīsies turpat Kordes trasē.

8 Komentāri

Pārsvars 7,27 s ir milzīgs, jo trase Siguldā taču ir ļoti īsa!
06 • 02 • 2012 / 10:33
LNT 900 sekundes - 1:25:06, Lauris Lisbovskis par LJČ kanu slēpošanā
LNT
06 • 02 • 2012 / 10:34

06 • 02 • 2012 / 10:35
Sacensības bija līmenī, un aukstums pilnīgi netraucēja kā tas arī tika paredzēts.
Kā redziet bieži es te nekomentēju, jo šajā sfērā šeit ir profesionālāki cilvēki, bet šoreiz gribējās uzteikt mazos sportistus - Malači! Varēja redzēt, ka lielākais izaicinājums mazajiem sportistiem galvenokārt bija pati Kordes trase - stāva, ledaina, tehniska, kas prasa gan iemaņas, gan pārliecību. Atzīšos, ka es tajā vecumā no tiem dažiem stāvajiem un ledainajiem griezieniem būtu diezgan sabijies, bet LJČ 2012 dalībnieki patiešām malači tika ar visu galā, un par uzvarētrājiem var saukt ne tikai tos, kas kāpā uz pjedestāla, bet visus, kas startēja. Un medaļienki mums ir īsti čempioni!!! Domāju, ka LK2, kas mēneša otrajā pusē risināsies Pilsētas trasē varēsim no jauniešiem jau redzēt vēl daudz vairāk kvalitatīvas braukšanas, jo sarežģītā Kordes trase būs jau divreiz norūdījusi. Priecē, ka mūsu jauno sportistu braukšanas līmenis attīstās, un tukšas vietas lielajā izlasē nebūs. Un atcerieties mazie - sports ir priekš stiprajiem, sports vājos nepieņem! Jūs visi esat stipri un Latvijas čempionātā to pierādījāt - jūs visi esat čempioni!!!
06 • 02 • 2012 / 10:51
Bija ļoti interesantas sacensības, neprognozējami un mainīgi rezultāti :))
06 • 02 • 2012 / 12:27
Ja nu vienīgi vaina nav aukstumā, tad lielam optimismam nav pamata, jo izskatās ka jauno censoņu skaits, salīdzinoši ar 2007 gada sezonu, samazinājies uz pusi.
Miķelis S.
06 • 02 • 2012 / 14:45
Skaudrais sals neaptur slēpošanas mīļotājus Biķerniekos

Vecākais dalībnieks bija 66 gadu vecs Valdis Slava, kurš 15 kilometru distanci paveica tieši stundā.

Sacensībā piedalījās arī divpadsmit bērni līdz 12 gadu vecumam. Jaunākajai dalībniecei Ievai Kalniņai-Vindedzkalnai, kura paveica savu 1 kilometra distanci, nav pat pilni 6 gadi. Ātrākie bērnu distancē bija Bruno Krampe un Enija Kaņepēja.

http://www.infoski.lv/distancu-sleposana/jaunumi/2011-2012-gada-sezona/skaudrais-sals-neaptur-sleposanas-milotajus-bikerniekos/
- 22 gradi
06 • 02 • 2012 / 20:36
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv