ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 14°C
Vējš: 0m/s

Jaunumi

20 • 02 • 2012

Ar Zvejnieka un Āboltiņas uzvarām noslēdzas Latvijas kausa pirmais posms

Vakar Siguldā Kordes trasē Latvijas Slēpošanas savienības organizētajā Latvijas kausa pirmā posmā otrajā sacensību dienā kalnu slēpotāji sacentās slaloma disciplīnā. Vīriešiem elites grupā uzvaru izcīnīja SK „Virsotne” pārstāvis Kristaps Zvejnieks, bet dāmām labākā bija Agnese Āboltiņa no SK „Rīgas favorīts”.

Dāmām slalomā 18 dalībnieču konkurencē dominēja junioru grupas dalībnieces, turklāt uzvarētāja Āboltiņa un trešās vietas ieguvēja Liene Bondare SK „Apex” pagājušajā gadā vēl startēja un bija vadošās jauniešu A grupā. Agnese Āboltiņa uzrādīja labākos laikus abos braucienus un līdz ar to arī likumsakarīgi izcīnīja uzvaru, kas viņai otrā Latvijas kausa pirmajā posmā, jo Vitas Ciesnieces audzēkne bija ātrākā arī supergigantā sestdien. Abos braucienos iekļūstot trijniekā, pirmo godalgoto vietu šajā posmā – otro vietu, izcīnīja SK „Pantera” pārstāve Ieva Meldere. Labāko trijnieku noslēdza Liene Bondare, kurai šī arī bija pirmā godalgota vieta Latvijas kausa pirmajā posmā. Vicelīdere pēc pirmā brauciena Krista Vitkovska otrajā nefinišēja, bet vēl viena favorīte uz uzvaru – Katrīna Krūmiņa, kura uzvarēja slalomā Kordes trasē pagājušajā gadā Latvijas kausa otrajā posmā, šoreiz tika diskvalificēta pirmajā braucienā par vārtu pareizu neizbraukšanu.

Vīriem, kaut arī trijniekā bija divi junioru grupas pārstāvji, tomēr junioru dominance tik spilgti kā dāmām neizpaudās. Pārsteigumu nenotika, un uzrādot labākos laikus abos braucienos, pārliecinošu uzvaru svinēja galvenais favorīts Kristaps Zvejnieks (divu braucienu summā 39,82 sekundes), kura uzvaru sportacentrs.com aptaujā interesenti bija visvairāk prognozējuši.  Līdz ar to Kristaps atkārtoja pagājušā gada pirmajā posmā  sasniegto – uzvaras visās trijās disciplīnās. Otro vietu izcīnīja mājinieks, elites grupas pārstāvis Kaspars Daugulis (SK „Kore”), kurš Kristapam divu braucienu summā zaudēja 1,85 sekundes, bet trešajā vietā ierindojās Mārtiņš Onskulis SK „Pantera”. Starp citu, visi godalgoto vietu ieguvēji bija trases iebraucēji slalomā pirms divām nedēļām turpat Kordes trasē notikušajā Latvijas jaunatnes čempionātā. Trešo reizi uz pjedestāla kāpt un otro ģimenes dubultuzvaru nodrošināt neizdevās Mikam Zvejniekam, kurš pēc pirmā brauciena bija stabilā otrā vietā un kuram ar brāli Kristapu vienīgajiem izdevās nobraukt ātrāk par 20 sekundēm, jo otrajā braucienā par vārtu pareizu neizbraukšanu viņš saņēma diskvalifikāciju.

Jau otro dienu pēc kārtas neveiksmes vajāja nupat 29.vietu Pasaules kausā izcīnījušo Robertu Rodi, kurš nepabeidza pirmo braucienu slalomā. Līdz ar to nevienā no disciplīnām viņš netika pie ieskaitīta rezultāta.

Otrais posms Latvijas kausam notiks jau šajā nedēļas nogalē, bet šoreiz Pilsētas trasē.


Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv