ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 21°C
Vējš: 3m/s

Trases

Riekstukalns

Riekstukalns atrodas pavisam tuvu Rīgai, apmēram 30 minūšu braucienā no Rīgas robežas, tāpēc ziemas priekus vari baudīt ne tikai nedēļas nogalēs, bet darba dienas vakaros. Riekstukalna sākotnējais galvenais pakalpojums bija kalnu slēpošana un snovbords, taču izveidota arī distanču slēpošanas trase, kas vilina krietni daudz slēpotājus. Kalnu trases ir piemērotas gan pieredzējušiem slēpotājiem un snovotājiem, gan mierīgāku nobraucienu cienītājiem un arī tiem, kuri tikai tikko atklājuši šos atpūtas veidus.

Kalnu slēpošanas trases

 • GALVENĀ TRASE - piedāvā vienu no straujākajiem nobraucieniem. Trasē ir divas terases - stāvāki posmi, kas mijas ar lēzenākiem nobraucieniem, sniedzot lielisku lidojuma sajūtu. Uz galvenās trases virsotni var nokļūt, izmantojot 3 pacēlājus - 1.,2. un 3.
 • FISCHER SPORTA TRASE - vissportiskākā no Riekstukalna trasēm! Tiem, kuri iecienījuši patiešām ātrus nobraucienus un jūtas par sevi pārliecināti, šī trase ir tieši laikā. Trases stāvā augšdaļa nodrošina labu ieskrējienu un lauj noķert vēju matos. Uz Fischer sporta trasi var nokļūt ar pacēlāju Nr. 6 un Nr. 7.
 • BORDERKROSA TRASE - visinteresantākā Riekstukalna trase ar virāžām un kalniņiem. Šo trasi parasti izvēlas tie, kuriem patīk slēpošanu vai snovošanu apvienot ar nelielu piedzīvojumu. Atkarībā no izvēlētā ātruma sajūtas katrā nobraucienā ir neatkārtojamas. Bet esi uzmanīgs - no braucēja pirms Tevis ievēro distanci 30 m! Borderkrosa trasē visērtāk vari nokļūt ar 1.pacēlāju.
 • GARĀKĀ TRASE - Šajā trasē ir divas iespējas: Tu vari izbaudīt lēnu un plūstošu nobraucienu 350 m garumā, kur mazliet jāpiepūlas ir tikai trases augšdaļā, bet ja vēlies ko mazliet asāku, izlēkājies pēc sirds patikas trases labajā malā izveidotajā atzarā ar uzkalniņiem jeb pampaciņiem. Pēc nobrauciena kalna korē Tevi atkal nogādās 7. un 8.pacēlājs.
 • IESĀCĒJU TRASE - vislieliskākā vieta, kur sākt mācīties slēpot un snovot! Trase ir pietiekoši lēzena, lai mācoties ātrums nebūtu par lielu, un pietiekoši gara, lai katra nobrauciena laikā paspētu iemācīties ko jaunu. Pacēlājs Nr.5, kas apkalpo iesācēju trasi, šeit ir lēnāks nekā citās trasēs, jo arī tā lietošana ir jāapgūst. Bērni līdz 12.g.v., kuriem Iesācēju trases augša tomēr liekas par augstu un stāvu var izmantot pacēlāju Nr. 4, ar kuru var nokļūt līdz Iesācēju trases pusei. Svarīgi, lai pirmie soļi uz slēpēm vai dēļa būtu droši, pareizi un patīkami! Ja Tev nav draugu, kuri varētu palīdzēt ielauzties šajā lietā, mūsu instruktori ar lielāko prieku Tev iemācīs slēpot vai snovot.
 • HOBIJA TRASE - domāta tiem, kuriem Iesācēju trase kļuvusi par vieglu. Šeit ir daži stāvāki posmi, kas ir lieliski piemēroti, lai turpinātu uzlabot savas slēpošanas vai snovošanas prasmes. Uz Hobija trases augšu tiksi ar 11.pacēlāju.
 • SNOVPARKS - trakulīgajiem snovotājiem Riekstukalnā piedāvājam Snovparku ar vairākām  tramplīnu rindām augstiem un superaugstiem lēcieniem, hipu, step-up, un dažādas formas slaidiem. Uzmanību! Snovparks ir paaugstinātas grūtības trase! Lūdzu ievēro īpašu piesardzību, esi pārliecināts par savām spējām un ievēro Snovparka noteikumus savai un pārējo drošībai! Tie ir izvietoti uz Snovparka vārtiem un pie pacēlāja parka apakšā. Snovparkam ir savs pacēlājs – Nr. 9. 
 • RAGAVIŅU KALNIŅŠ. Ja Tev šodien slēpošana vai snovošana neiet pie sirds, tad šī ir lieliska vieta, kur izmēģināt foršāko nobraucienu ar ragaviņām, plēvi, pannu vai kādu citu šļūcamrīku. Šis kalns ir bezmaksas un pašapkalpošanās, kas nozīmē, ka neviens kalna darbinieks nerūpējās un neatbild par braucēju drošību! Par drošību ir atbildīgi paši braucēji un braucēju vecāki!  Arī kalnā ir jākāpj pašam. Tā kā uz šī kalniņa ir jāsadzīvo gan pavisam maziem, gan arī lielākiem braucējiem, tāpēc lielākie, lūdzu, neapceliet mazākos un sekojiet līdz drošībai un zīmēm trasē. Mēs esam parūpējušies par to, lai nobrauciena beigas būtu pēc iespējas elastīgākas, mīkstākas un nesāpīgākas, ja nu neizdodas nobremzēt. 
 • TUNEĻA TRASE - viena no 2013./2014.gada jaunajām Riekstukalna trasēm. Trase ir kā savienojums starp 'vecajām' Riekstukalna trasēm un ved caur tuneli zem ceļa uz jaunajām trasēm. Šeit svarīgi ir ievērot visas norādes un zīmes, lai izbraukšana caur tuneli būtu droša.
 • RIEKSTUKALNA TRASE - otrā no jaunajām trasēm, ko atvērām 2013./2014.gada sezonā. Arī šī trase savieno jauno trašu daļu ar 'veco' Riekstukalnu un beidzas tunelī. Plata, ar patīkamu stāvumu, kas augšdaļā ir mazliet stāvāks, uz beigām lēzenāka, lai vieglāk kontrolēt ātrumu un droši tikt cauri tunelim.
 • LĪKĀ TRASE - 2014./2015.gada sezonas jaunums un piedāvā vienmērīgu reljefu 250 m garumā. Trases augšdaļa ir nedaudz stāvāka,  kas nodrošina labu ieskrējienu un tālāk pāriet lēzenā kritumā. Tiem, kuriem patīk mierīgi un lēzeni nobraucieni Līkā trase būs pareizā izvēle, kur baudīt aktīvo atpūtu. No jaunās Riekstukalna kalna kores paveras brīnišķīgs un neatkārtojams skats uz Rīgu! Līkajā trasē visērtāk vari nokļūt izmantojot pacēlāju Nr.14.
 • STĀVĀ TRASE - 2014./2015.gada sezonas jaunums un sākas no jaunās Riekstukalna kores un piedāvā  ātrākos un straujākos nobraucienus Riekstukalnā. Šī trase ir piemērota pārliecinātiem  un pieredzes bagātiem slēpotājiem un snovotājiem, kuriem patīk  adrenalīns un asas izjūtas. Uz Stāvo trasi vari nokļūt ar pacēlāju Nr. 15.
 • PLATĀ TRASE - viena no 2014./2015.gada sezonas jaunajām trasēm un atrodas jaunajā Riekstukalna daļā. Šī trase būs piemērot gan straujiem, gan mierīgākiem nobraucieniem. Viena no platākajām un interesantākajām Riekstukalna trasēm,  kurā apvienoti dažādi reljefi. Tā piedāvā gan stāvākus posmus,  gan viļņainu reljefu, kā arī lēzenus un vienmērīgus posmus. Pēc nobrauciena kalna korē Tevi nogādās pacēlājs Nr. 16.

Maksa par pacēlāja izmantošanu

Inventāra nomas cenas

Distanču slēpošanas trases izmantošanas maksa ir 2 € no personas uz neierobežotu laiku. Bērniem līdz 7 g.v. - bez maksas.

Distanču slēpošanas inventāra īre: 

 • komplekts (slēpes, zābaki, nūjas) 1h-6€, katra nākamā 2€
 • Slēpes 1h-3€, katra nākamā 1.50€
 • Zābaki 1h-3€, katra nākamā 1.50€
 • Nūjas 1h-1€, katra nākamā 0.50€

16406667_540565209463079_9217339762494079223_n.jpg

Instruktori: Individuālās apmācības maksa par 50 minūšu nodarbību ir 15 €. Vairāku personu vai grupu apmācību - pēc vienošanās ar instruktoru. Lai gan instruktori ir reģistrējušies kā individuāla darba veicēji, lūgums norēķināties skaidrā naudā, jo karšu termināls instruktoriem nav pieejams. Lūgums pirms došanās pie mums savlaicīgi rezervēt nodarbības laiku pa telefonu 26220000! Instruktoru telefons sāk darboties vienu stundu pirms kalna darba laika un darbojās līdz darba laika beigām.

Pieejama kameru noma izmantošanai uz Ragaviņu kalniņa! 1h - 5€, katra nākamā 3€.

"Riekstu Krogs" aicina nobaudīt garšīgas brokastis, pusdienas un vakariņas kopā ar ģimeni vai draugiem pēc aktīvās atpūtas slēpojot vai snovojot. Sātīga karbonāde, karsta zupiņa, svaigi ceptas bulciņas, karsta tēja vai atspirdzinošie dzērieni pēc kalna apmeklējuma būs tieši laikā!

2015./2016.gada sezonā atveram kafejnīcu arī jaunajā trašu daļā Platās trases pakājē! Mājīgā, romantiskā kafejnīca darbosies sestdienās, svētdienās un svētku dienās!

Kā nokļūt?
Braucot no Rīgas (no Pārdaugavas, no Daugavas kreisā krasta):

izvēlies ielu, kas ved uz ceļu Rīga – Bauska A7. Izbrauc cauri Ķekavai un aplī izvēlies 2.nobrauktuvi ar norādi uz Bausku un Kauņu. Pēc pārsimts metriem būs norāde un pagrieziens pa kreisi uz Baldoni un Skaistkalni - P89. Iebraucot Baldones centrā, labajā pusē būs redzama skola un priekšā baznīca. Pirms baznīcas pagriezies pa kreisi (pie zīmes Daugmale 12 km un Riekstukalns 3,7 km). Aptuveni pēc kilometra būs zīme "Riekstukalns 2,9 km" - te pa meža ceļu nogriezies pa kreisi vai arī seko zīmei „Riekstukalns 5,9 km”.
Braucot no Rīgas (centra puses, no Daugavas labā krasta):
izvēlies ielu, kas ved uz ceļu Rīga – Daugavpils A6. Izbraucot no Rīgas, tūlīt nogriezies pa labi - pa ceļu Jūrmala, Kauņa A5, tālāk aplī izvēlies 2.nobrauktuvi uz Jūrmalu un Kauņu. Brauc līdz nākamajam aplim un tajā izvēlies  Skaistkalnes virzienu (2.nobrauktuve). Kad nokļūsi T veida krustojumā,  pagriezies pa kreisi uz Baldoni (ceļš P89). Iebraucot Baldones centrā, labajā pusē būs redzama skola un priekšā baznīca. Pirms baznīcas pagriezies pa kreisi (pie zīmes Daugmale 12 km un Riekstukalns 3,7 km).  Aptuveni pēc kilometra būs zīme "Riekstukalns 2,9 km" - te pa meža ceļu nogriezies pa kreisi vai arī seko zīmei „Riekstukalns 5,9 km”.

Kontaktinformācija
Tālrunis trasē: +371 28777888
E-pasts: [email protected]
Mājaslapa: http://www.riekstukalns.lv
Adrese: "Riekstukalns-3", Baldones pagasts, Baldones novads, LV-2125 

Ģenerālsponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv