infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 17°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

17 • 03 • 2013

Rīt Somijā sākas Baltijas kauss kalnu slēpošanā

Otrdien, 19.martā, Somijas ziemeļu ciematiņā Suomutunturos sāksies Baltijas kauss kalnu slēpošanā, kurā piedalīsies piecu valstu kalnu slēpotāji – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Somijas. Sacensības šajā gadā rīko Latvijas Slēpošanas savienība

Šogad Baltijas kauss Suomutunturos norisināsies jau ceturto reizi. Nomainot Austriju, pirmā reize Somijā bija 2010.gadā, kad Baltijas kausu rīkoja Latvija, un pēc diviem gadiem, kad arī abas pārējās Baltijas valstis bijušas rīkotāja statusā, sacensību rīkošanas gods atkal ir pienācis mūsu valstij. Svētdien saulainajos laika apstākļos daļa veica neoficiālos treniņus, bet daļa tāpat pabraukāja pa Suomutunturu nogāzēm. Šodien tiks aizvadīti oficiālie treniņi supergigantā, kas tad arī būs Baltijas kausa pirmā disciplīna. Taču supergigants pirmajā dienā vairs nebūs vienīgā disciplīna, kā tas bija līdz šim, jo šogad būs jaunievedums – superkombinācija, kur supergigantā uzrādītajam laikam tiks pieskaitīts papildus slaloma braucienā uzrādītais laiks. Šobrīd Somijā ir auksts laiks, pa dienu saulē sasilstot līdz mīnuss astoņiem grādiem, bet naktī pārsniedzot mīnuss divdesmit. Vietējie somi ir priecīgi un pagodināti, ka atkal pie viņiem notiek šīs labā līmenī noorganizētās sacensības.

Suomutuntutos ieradušies gan paši mazākie D grupas (2003.gpads un jaunāki), visu trīs jauniešu grupas pārstāvji, kā arī juniori un pieaugušie. Daļa no Latvijas izlases, nupat nostartējuši FIS sacensībās Tahko (Somijā), arī ir ieradušies Suomutunturos. Pirmajā dienā jau gaidāmas interesanta cīņas vienīgajā ātrumdisciplīnā. Pēdējos divus gadus supergigantā uzvarējis Roberts Rode, un šogad viņš var sasniegt „hattrick”, bet tieši šajā disciplīnā (vienīgajā no visām Baltijas kausā – aut.piez.) uzvaras trūkst Kristapam Zvejniekam, kurš pērn bija ātrākais starpfinišā, bet beigās uzrādīja otro laiku. Viņu starpā var iejaukties arī Mārtiņš Onskulis. Dāmām uz uzvaru pretendē vairākas izlases dalībnieces, bet šoreiz uz starta neredzēsim Agnesi Āboltiņu, kurai šī disciplīna ir spēcīga un kurai ir jāstartē Norvēģijas sacensībās, kur viņa šobrīd dzīvo un mācās.

Svētdien vakarā notika pirmā komandu pārstāvju sanāksme, kurā tika īsi pastāstīts par sacensību norisi, iepazīstināts ar sacensību žūriju. Ceturtdien pēc slaloma sacensību dalībnieki varēs sacensties virtuāli, noskaidrojot labāko kalnu slēpotāju datorspēlē. Beidzoties pārstāvju sanāksmei, Suomutunturu naksnīgajās debesīs varēja vērot pamatīgu ziemeļblāzmu. Tas bija jauks sveiciens visiem sacensību dalībniekiem un arī līdzjutējiem Latvijā. Par sacensību norisi tāpat kā pagājušajā gadā būs sižeti LNT vakara ziņās, kā arī „900” sekundēs no rīta, kā arī raksti Infoksi, Sportacentrā un citos Latvijas interneta portālos.

4 Komentāri

Smuks grafiskais dizains LAT-VIA
18 • 03 • 2013 / 09:11
sportacentrs.com
18 • 03 • 2013 / 10:03
TVNET
18 • 03 • 2013 / 12:47
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv