Temp.: 2°C
Vējš: 5m/s

20 • 12 • 2012

Latvijas juniorēm kalnu slēpošanā punktu rekordi

Itālijas kalnu kūrortā Speikbodenā šonedēļ notikušajās FIS sacensībās kalnu slēpošanā milzu slaloma un slaloma disciplīnā veiksmīgi nostartējušas Latvijas juniores – Katrīna Krūmiņa, Liene Bondare un Krista Vitkovska, kuras visas uzstādīja savus labākos rezultātus FIS punktu izteiksmē un no kurām visaugstākajās vietās bija Katrīna Krūmiņa.

Vairāku dienu FIS sacensības Speikbodenā sākās ar milzu slalomu. Pirmajā dienā 53 dalībnieču vidū no vairāk nekā desmit valstīm Katrīna Krūmiņa izcīnīja 12.vietu, no uzvarētājas divu braucienu summā atpaliekot četras sekundes un pirmo reizi karjerā iegūstot mazāk par 50 FIS punktiem – 49,55 punkti, līdz ar to arī uzstādot savu labāko rezultātu un līdzšinējo rekordu uzlabojot gandrīz uz pusi – par 46 punktiem. Tādējādi Katrīna pievienojusies Leldei Gasūnai, kurām abām no aktīvajām sportistēm ir izdevies iegūt mazāk par 50 FIS punktiem. Liene Bondare bija par astoņām sekundēm lēnāka un ierindojās 21.vietā, nopelnot 99 FIS punktus un pirmo  reizi karjerā iegūstot mazāk par 100 FIS punktiem. Vēl 16,5 sekundes lēnāka bija Krista Vitkovska, kurai 28.vieta. Uzvaru izcīnīja pieredzējušākā sacensību dalībniece, 27 gadus vecā Žanna Novakoviča no Bosnijas un Hercogovinas, kurai ir ne tikai Pasaules kausu un Eiropas kausu pieredze, bet arī  Olimpisko spēļu un Pasaules čempionātu.

Otrajā dienā uzvaru izcīnīja pasaules junioru čempionāta 36.vietas ieguvēja Ņina Znidara no Slovēnijas. Mūsējām nedaudz vājāki rezultāti nekā pirmajā dienā. Katrīnai Krūmiņa šoreiz bija jau 10 sekundes lēnāka un ierindojās 19.vietā (86 FIS punkti). Liene Bondare Katrīnai zaudēja tikai trīs sekundes un ierindojās 28.vietā, bet Krista Vitkovska bija 12 sekundes lēnāka par Lieni un palika 40.vietā.

Slalomā pirmajā dienā vairāk kā puse dalībnieču izstājās, bet mūsējās spēja nobraukt līdz galam, līdz ar to ierindojoties diezgan augstās vietās. Atkal labākā bija Katrīna Krūmiņa, kurai 13.vieta (+5,9 sekundes) un otrs labākais rezultāts karjerā – 68 FIS punkti (slaloma disciplīnā tas ir labākais rezultāts – aut. piez.), Lienei Bondarei 18.vieta (+10,1 sekunde) un 101 FIS punkts, bet Kristai Vitkovskai 21.vieta un punktu rekords – 153 FIS punkti. Uzvarēja austriete Valentīna Fankhauzere, kuras reitings ir tuvu 20 FIS punktiem. Otrajā dienā, kā jau tas slalomā ierasts, atkal izstājās puse no dalībniecēm, bet mūsējās spēja nobraukt līdz galam. Krūmiņai izdevās iekļūt desmitniekā un izcīnīt 7.vietu, no uzvarētājas atkal atpaliekot sešas sekundes un iegūstot 72 FIS punktus. Liene Bondare bija 1,6 sekundēm lēnāka un izcīnīja 12.vietu. Tikai 0,16 sekundes viņai pietrūka līdz desmitniekam, taču nemazināja gandarījumu par to, ka izdevās uzstādīt punktu rekordu – 84,65 FIS punkti. Divpadsmit sekundes Katrīnai zaudēja un 17.vietā ierindojās Vitkovska. Pirmajā vietā bija Eiropas kausos divdesmitniekā iekļuvusī austriete Barbara Prantla.

5 Komentāri

par junioriem-džekiem jau nav ko uzrakstīt, it kā otrā dienā slalomu nav braukuši

20 • 12 • 2012 / 21:28
juniori: M.Onskulis 18.vieta (+ 3,06 sek.) un 42.08 FIS punkti
M.Zvejnieks 31.vieta (+ 6,8 sek) un 73.09 punkti,
A. Zarins 53. vieta ( + 17 sek) un 156.41 punkts
Liene
20 • 12 • 2012 / 22:10
Tieši tā, nav jau ar nekas tāds izdarīts, lai uzrakstītu. Tā jau tik daudz tiek rakstīts un visur likts par visādām tur FIS sacensībām. Daži vienkārši ir pārāk izlutināti un sadomājušies.

21 • 12 • 2012 / 08:59
Apnicis tas negatiivisms! Nekomenteejiet, ja nav , ko teikt! Ne Zvejniekam, ne pareejiem, kas vinjam seko pa peedam, nekas nav naacis bez darba un ntajiem treninjiem... Ja vari izdariit labaak - uz prieksju!