infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -3°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

21 • 01 • 2013

Kristaps Zvejnieks un Meldere labākie slalomā Latvijas kausā

Saistītā informācija

Latvijas Slēpošanas savienības rīkotais Latvijas kausa pirmais posms kalnu slēpošanā, kas notika Siguldā Pilsētas trasē, noslēdzās ar slaloma disciplīnu, kurā elites grupās uzvaras svinēja Kristaps Zvejnieks („Virsotne”) un Ieva Meldere („Pantera”).

Sestdien sacensību noslēdzošajā dienā dalībnieki kā allaž sacentās tehniskajā slalomā disciplīnā, kurā favorītiem ir visreālākās iespējas salīdzinājumā ar citām disciplīnām pierādīt savu meistarību uz salīdzinoši īsajām Siguldas nogāzēm. Ziemas apstākļi dalībniekus nelutināja, un temperatūra bija tuvu mīnuss divdesmit grādiem. Slaloma disciplīnā visās jauniešu grupās un vīriešu elitē bija izteikti līderi, vienīgi dāmu elitē notika interesanta cīņa par uzvaru. Slaloma disciplīnā Latvijas kausā startēja 152 dalībnieki – 98 jauniešu grupās un 54 elitē un junioros. 

Vīriešiem savu pārākumu apliecināja Kristaps Zvejnieks, kurš pārējiem, neskaitot brāli Miku, katrā braucienā „ielika” sekundi vai vairāk, un abu braucienu summā vienīgais izbrauca zem piecdesmit sekundēm – 49,25. Miks Zvejnieks, zaudējot Kristapam 1,82 sekundes, nodrošināja brāļiem dubultuzvaru. Pirmajā braucienā Mikam līdzi turēja ierastais konkurents Kaspars Daugulis („Kore”), zaudējot tikai piecas sekundes simtdaļas, bet pēc otrā Kaspars atpalika jau 0,41 sekundi. Šoreiz labākais seniors bija Jānis Korde („Kore”), kurš ierindojās septītajā vietā un uzvarētājam zaudēja 5,83 sekundes, bet par vienu sekundes desmitdaļu viņš apsteidza jauniešu grupas pārstāvi Klāvu Rubeni („Pantera”), kura 8.vieta bija labākais kāda no U16 grupas pārstāvja veikuma trijās disciplīnās, jo supergigantā Elvis Opmanis bija vienu vietu zemāk – devītais (atliek tikai minēt, kā būtu izgājis pie elites U16 grupas uzvarētājam Žakam Gedram, bet tik augstā vietā kā māsa viņš noteikti netiktu – aut. piez.).

Dāmām bija daudz sīvāka cīņa par pirmo vietu. Dēļ ceļa sāpēm nestartēja Lelde Gasūna, bet viņas vietā jauniešu grupas pārstāvju dominanci nedaudz mazināja Ieva Meldere („Pantera”), kura, kaut arī otrajā braucienā piekāpās Evelīnai, tomēr abu braucienu summā par 0,14 sekundēm pārspēja jaunāko Gasūnu („Ziemeļpols”) un izcīnīja uzvaru, bet Evelīna papildināja savu krājumu pirmajā posmā elitē ar vēl vienu otro vietu. Trešā bija U14 grupas līdere Žanete Gedra („Ziemeļpols”), kas no uzvarētājas atpalika 0,67 sekundes, bet pēc pirmā brauciena bija otrā, ceturtdaļsekundi priekšā E.Gasūnai. Pirmais trijnieks krietni atšķīrās no pārējām, kas atpalika jau vairāk nekā četras sekundes, bet tas skaidrojams daļēji ar to, ka Latvijas kausa pirmajā posmā nepiedalījās vairāki vadošie Latvijas kalnu slēpotāji un izlases dalībnieki, kas atradās treniņnometnēs ārzemēs – Agnese Āboltiņa, Katrīna Krūmiņa, Liene Bondare, bet vīru konkurencē nestartēja Roberts Rode un Mārtiņš Onskulis.

Piecās jauniešu grupās, izņemot U12 grupu meitenēm, slalomā uzvarētāji bija tie paši, kas milzu slalomā. U12 grupā (2001./2002.g.) puišiem Lauris Opmanis („Apex”) atkal aiz sevis atstāja Paulu Rubeni („Pantera”), šoreiz apsteidzot par 2,81 sekundi. Pateicoties labākam otram braucienam, igauni no trijnieka „izstūma” un trešo vietu izcīnīja  Edgars Žurevskis („Ziemeļpols”). L.Opmanis ar šādu rezultātu būtu stabili otrais U14 grupā (1999./2000.g.), un tikai par trešdaļu sekundes piekāptos  par gadu vecākajam šīs grupas uzvarētājam Danielam Losam (International Ski team), kurš aiz sevis otrajā vietā atstāja par divām sekundēm lēnāko Jorenu Jēkabsonu („Pantera”). Uz trešo vietu no septītās pakāpās  supergiganta negaidītais uzvarētājs Nauris Abzalons („Pantera”), bet papildus paša labi veiktajam otrajam braucienam „piepalīdzēja” Kristera Čerņevska kļūda un Mārtiņa Zvīņa diskvalifikācija otrajā braucienā, kā arī godalgoto vietu pretendenta Klāva Vorslava neveiksmē pirmajā braucienā. U16 grupā (1997./1998.g.) pārliecinoši ar 1,72 sekunžu pārsvaru pārāks bija Žaks Gedra (Ziemeļpols”), bet otrā un trešā vieta bija identiskas milzu slalomam – Klāvs Rubenis („Pantera”) otrais, bet Elvis Opmanis („Apex”) trešais, tādējādi savstarpējā mikromačā Klāvs pa disciplīnām uzvarēja ar 2:1, bet šo divu ģimeņu pārstāvju sāncensībā, ieskaitot arī U12 grupu, rezultāts kļuva draudzīgi neizšķirts 1:1. 

U12 grupā meitenēm tikai otrajā braucienā otrās vietas ieguvēja Betija Burkovska („Virsotne”) spēja izrādīt līdzīgu konkurenci uzvarētājai Rēzijai Krastiņai („Pantera”), kuras pārsvars divu braucienu summā sasniedza pusotru sekundi. Vēl par sekundi lēnāka bija 3.vietas ieguvēja Helēna Mūrniece („Apex”).  U14 grupā pirmo divu vietu ieguvējas bija krietni pārākas pār pārējām, taču arī abu starpā bija iespaidīgs pārsvars (šajā grupā tika sasniegti vislielākie pārsvari starp godalgoto vietu ieguvējām – aut. piez.). Uzvarētāja Žanete Gedra Ievu Pildiņu („Apex”) apsteidza par nepilnām piecām sekundēm, bet trešo vietu izcīnījusī Katrīna Sadovņikova („Traverss-v”) zaudēja Žanetei jau virs desmit sekundēm. Žanete Gedra ar šādu rezultātu pārliecinoši – ar piecu sekunžu pārsvaru – uzvarētu pie sava vecuma puišiem un būtu otrā pie U16 grupas meitenēm, piekāpjoties tikai šīs grupas uzvarētājai Evelīnai Gasūnai, kas otro vietu ieguvušo Madaru Zvīni („Apex”) apsteidza par 4,5 sekundēm. Trešā tāpat kā milzu slalomā bija Elīna Nežborte („Pantera”).

Otrais Latvijas kausa posms notiks pēc divām nedēļām, 2. un 3.februārī, Siguldā. 

LNT sporta ziņu sižets:

LTV sporta ziņu sižets:
 

6 Komentāri

Labs raksts!Paldies ka tiek pieminēti arī citu sportistu vārdi (netikai pirmo trīs vietu ieguvēju) itsevišķi bērnu grupās.Bērniem tas ir ļoti svarīgi!
Vecāks
21 • 01 • 2013 / 12:59
Prieks, ka ir pozitīvi un sakarīgi vecāki:)
To Vecāks 21 • 01 • 2013 / 12:59
21 • 01 • 2013 / 13:30
DELFI
21 • 01 • 2013 / 14:42
Oho, Delfos un Sportacentrā plašs raksts arī par mazajām grupām. Gribētos zināt, cik daudz sporta veidos par LK vai LČ papildus pieaugušajiem tiek plaši aprakstīts par bērniem 10-15 gadīgiem lielākajos interneta portālos un sporta portālos? Vai nav tā, ka te daži sadomājušies, ka mans bērns nobraucis no kalna, un par to uzreiz ir jāraksta un jāpublicē.

21 • 01 • 2013 / 17:09
kopsavilkums
http://www.lnt.lv/lv/video/
00:35:35
arnis
22 • 01 • 2013 / 09:09
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv