ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 25°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

05 • 04 • 2013

Kristaps Zvejnieks otrais FIS sacensībās slalomā Krievijā (papildināts)

Saistītā informācija

Papildināts ar Kristapa komentāru

Krievijā notikušajās FIS sacensībās kalnu slēpošanā slaloma disciplīnā otro dienu pēc kārtas ļoti veiksmīgi ir nostartējis Latvijas izlases līderis Kristaps Zvejnieks, kurš atkal 62 dalībnieku konkurencē iekļuva trijniekā, šoreiz tiekot par vienu vietu augstāk – otrajā vietā un iegūstot augstvērtīgos 13,51 FIS punktus, kas ir otras labākais rezultāts viņa karjerā.

Šodien Poļarniji Zori otro dienu pēc kārtas notika FIS sacensības slalomā, kas vienlaikus bija arī Krievijas čempionāts. Kaut arī krievi kalnu slēpošanā ne tuvu nav tik spēcīgi kā distanču slēpošanā, tomēr daži no viņiem ir spējuši iebraukt pasaules kausa posmos trīsdesmtiniekā un pat divdesmitniekā. Turklāt dalībnieku pulku papildināja un konkurences līmeni cēla spēcīga horvāta, slovāka un kanādieša dalība. Vakar mājinieki bija vīlušies, ka palika ārpus trijnieka, un apņēmību revanšēties šodien jau varēja manīt pirmajā braucienā, kur pirmos trīs laikus uzrādīja Krievijas sportisti. Kristaps Zvejnieks sāka līdzīgi kā vakar, uzrādot pirmajā braucienā piekto laiku – 52,96 sekundes, par 1,34 sekundēm atpaliekot no līdera Aleksandra Horošilova un līdz trijniekam pietrūkstot 0,62 sekundēm.

Otrajā braucienā Kristapam izdevās uzrādīt otro laiku, nobraucot daudz labāk nekā līderi, vienīgi par 0,02 sekundēm piekāpjoties vakardienas ceturtās vietas ieguvējam krievam Pāvelam Trikačevam, kuram šīsdienas sacensības sākās neveiksmīgi, pieļaujot kļūdu pirmajā braucienā un paliekot ārpus pirmā trīsdesmitnieka, tādējādi izslēdzot sevi no cīņas par augstu vietu divu braucienu summā. Labais otrais brauciens Zvejniekam ļāva pakāpties uz otro vietu arī divu braucienu summā, par divām sekundes simtdaļām apsteidzot trešās vietas ieguvēju Aleksandru Andrijenko un septiņām sekundes simtdaļām vakardienas otrās vietas ieguvēju Adamu Zampu no Slovākijas. Par prieku mājinieku līdzjutējiem un, revanšējoties par vakardienas ne visai veiksmīgo startu, uzvaru divu braucienu summā nodrošināja Horošilovs, uzrādot laiku 1:48,51 un mūsu sportistu apsteidzot par 0,79 sekundēm. Kaut arī Kristapam neizdevās uzlabot vai atkārtot vakardienas jaunuzstādīto punktu rekordu (11,30 FIS) punkti, tomēr šodien iegūtie 13,51 FIS punkti ir otrais labākais mārupieša rādītājs karjerā (iepriekšējais labākais rezultāts bija 14,55 FIS punkti, kas iegūti 2012.gada martā Norvēģijā – aut.piez.). Vakardienas uzvarētājs Dalibors Samsala no Horvātijas šoreiz tikai sestajā vietā.

Kristaps bija apmierināts ar rezultātu, kaut arī pirmais brauciens nav izdevies labs.
„Jā, šodien atkal izdevās labs rezultāts un esmu arī apmierināts. Pirmais brauciens, gan neizdevās un zaudēju ievērojami daudz laiku, ko otrajā trasē ar ļoti labo laiku tik un tā nespēju atgūt Bet jebkurā gadījumā esmu apmierināts un noteikti vēlreiz sev pierādīju, ka varu sacensties ar Pasaules elites kalnu slēpotājiem un būt arī ātrāks par viņiem”.

Otras labākais no mūsējiem bija Miks Zvejnieks, kurš brālim zaudēja 6,3 sekundes un ierindojās 22.vietā, iegūstot 49,74 FIS punktus. Danielam Fogelim 36.vieta (+14,2 sekundes) un 90,25 FIS punkti. Diemžēl finišu pirmajā braucienā nesasniedza Toms Sarkanis un Roberts Briška.

Dāmām Kristai Vitkovskai atkal 29.veita 38 dalībnieču vidū, uzvarētājai Darjai Astapenko zaudējot 19 sekundes un iegūstot 123 FIS punktus. Vakardienas uzvarētāja francūziete Bertrāna kļūdījās pirmajā braucienā un ar labāko laiku otrajā spēja pakāpties tikai uz astoto vietu.

LAT_PolarnieZory13.JPG
Latvijas komanda Krievijas čempionāta sacensībās priecājas par Kristapa panākumiem.

Rīt Poļarniji Zori notiks FIS sacensības milzu slalomā.

6 Komentāri

Apsveicama Kristapa 2 vieta slalomā, malacis! Mikam puslīdz labs rezultāts! Tā turpināt un būs vēl augstāk. Varbūt paskarbi skan, bet nav saprotams kāpēc nav vērā ņemamu rezultātu pārējiem LV sportistiem un sportistēm??? Vai nav fiziskais, trūkst pareizas tehnikas, pareizas taktikas, psiholoģiskās sagatavotības, pieredzes u.t.t.??? No kļūdām vislabāk var mācīties lai sasniegtu labākus rezultātus. Mums taču it kā ir LV izlase?
janka
06 • 04 • 2013 / 16:18
Prieks par Zvejnieka rezultātiem milzu slalomā. Forši būt vienā līmenī ar Horošilovu, Maitakovu un Zujevu.
janka
08 • 04 • 2013 / 00:21
kā visur: nauda spēlē savu, Briškas ved, baro, dēls izlasē, labākie sēž mājās.....
13 • 04 • 2013 / 20:35
naudu atmazgā......visi grib nopelnīt, vest, barot, gribētos redzēt brauciena finansiālo atskaiti,noteikti figurētu gan SIA "ČOPS", gan "I.B.".
14 • 04 • 2013 / 18:25
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv