ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 3°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

09 • 12 • 2012

Kalnu slēpotāja Lelde Gasūna atgriežas ar uzvaru un otro vietu FIS sacensībās Somijā

Ar ļoti labiem rezultātiem pēc pagājušās sezonas vidusdaļā gūtās kājas traumas sacensību apritē atgriezusies Latvijas izlases kalnu slēpotāja Lelde Gasūna, kas šajā nedēļas nogalē Somijas pilsētā Rovaniemi notikušajās FIS sacensībās slalomā izcīnīja uzvaru un otro vietu, bet labākais vīriešu konkurencē bija Miks Zvejnieks, kuram 11. un 14.vieta. Tikmēr Itālijā FIS sacensībās slalomā 12.vietu izcīnīja Mārtiņš Onskulis.

Nedēļas nogalē Rovaniemi divas dienas notika FIS sacensības slalomā, kurās pēc 10 mēnešu pārtraukuma kājas traumas dēļ lieliska atgriešanās sacensību apritē izdevās Leldei Gasūnai. Sestdien 41 dalībnieces konkurencē 22 gadus vecā siguldiete izcīnīja otro vietu, uzrādot laiku 1:33,28 un divu braucienu summā par 0,06 sekundēm piekāpjoties savai vienaudzei no Somijas Emmai Haponenai. Pēc pirmā brauciena Lelde bija līdere, par 0,28 sekundēm priekšā Haponenai, bet otrajā braucienā nepilnu gadu sacensību pārtraukums ietekmēja, radot nelielu uztraukumu, un viņa uzrādīja otro laiku, somietei zaudējot 0,34 sekundes, un līdz ar to līderpozīcijas nācās atdot, iegūstot otro vietu un 40,82 FIS punktus. Trešajā vietā bija 16 gadus jaunā somiete Emīlija Niemi, kura divu braucienu summā bija par sekundi lēnāka nekā Gasūna. 28.vietā no 28 finišējušajām bija Anna Bondare, kas divu braucienu summā uzvarētājai piekāpās par gandrīz pusminūti (!) – 27,44 sekundēm. Svētdien Lelde konkurentēm neatstāja nekādas cerības un izcīnīja pārliecinošu uzvaru, otrās vietas ieguvēju divu braucienu summā apsteidzot par pusotru sekundi. Lielāko darbu SK „”Ziemeļpols” pārstāve izdarīja pirmajā braucienā, uzrādot laiku 44,45 sekundes un otra ātrākā rezultāta uzrādītāju apsteidzot par 1,4 sekundēm. Tādējādi bez lieka riska varēja veikt otro braucienu, ko Lelde arī izdarīja, trasi veicot 46,57 sekundēs un atkal uzrādot ātrāko laiku. Kaut arī pašai un izlases trenerim šķitis, ka arī otrajā braucienā vajadzēja būt vismaz sekundes pārsvaram, tomēr tas bija tikai 0,2 sekundes. Abu braucienu summā viņa par 1,6 sekundēm apsteidza otrās vietas ieguvēju Mintu Sinkonenu no Somijas, bet trešā atkal bija Emīlija Niemi. Otrajā dienā Lelde Gasūna nopelnīja 39,01 FIS punktus, kas par 14 punktiem atpaliek no viņas rekorda. Tā Gasūnai bija otrā uzvara šogad un piektā visā karjerā FIS sacensībās. 24,82 sekundes lēnāka divu braucienu summā par Leldi bija Anna Bondare, kurai 23.vieta. Sacensībās piedalījās sportistes no četrām valstīm – Somija, Norvēģija, Zviedrija un Latvija.
Šīs sacensības Leldei bija ļoti svarīgas tieši psiholoģiskā ziņā, lai atgūtu pārliecību pēc traumas sadziedēšanas, un tas arī ir izdevies, kaut arī pati atzīst, ka nav nostartējusi tā, kā varējusi, un ka sanācis nobraukt par kādiem 60%. „Pirmajā dienā esot vadībā pirms otrā brauciena, nedaudz uztraucos, un tas ietekmēja braucienu, tāpēc arī pazaudēju savai sīvākajai konkurentei, ar kuru cīnāmies jau vairākus gadus,” stāsta Lelde. „Temperatūra bija kādi -5 līdz -8 grādi, trases segums ļoti ciets, ledains, jo trase tika lieta,” trases apstākļus raksturo Lelde, piebilstot, ka šajās FIS sacensībās trases stāvoklis gandrīz esot līdzinājies Pasaules kausa posmam. Jūnijā viņa divas nedēļas trenējas Austrijas ledājos, bet pirms sacensībām divas nedēļas kopā ar izlasi Somijā. Tagad viņa brauks mājās, un tad tiks lemts par nākamā gada sacensību plāniem. Šobrīd jau zināms, ka decembra beigās apredzēta treniņnometne Somijā.

Puišu konkurencē, kur piedalījās pāri par 60 dalībniekiem, no pieciem Latvijas pārstāvjiem vislabāk veicās visjaunākajam – septiņpadsmitgadīgajam Mikam Zvejniekam, kurš pirmajā dienā slalomā bija 14.vietā (+4,29) un ieguva 65,24 FIS punktus, bet otrajā dienā nobrauca vēl labāk un pakāpās par trim vietām augstāk – 11.vieta (+3,62) un 59,75 FIS punkti. Pirmajā sacensību dienā Kaspars Daugulis bija 17.vietā (+7,06 un 84,54 FIS punkti), Roberts Briška 27.vietā (+14,32). Ģirts Zīle nefinišēja otrajā braucienā, bet Toms Sarkanis izstājās jau pirmajā trasē. Savukārt otrajā dienā Sarkanais, Zīle un Briška secīga sarindojās no 22. līdz 24.vietai, Zvejniekam zaudējot vairāk nekā astoņas sekundes, bet uzvarētājam jau 12 sekundes un nopelnot attiecīgi 119, 127 un 132 FIS punktus. Kasparam Daugulim neveiksmīgs sanāca otrais brauciens un piedzīvota izstāšanās. Uzvaru abas dienas izcīnīja somu juniors Maks Lukko.

Tikmēr Itālijā FIS sacensībās slalomā veiksmīgi nostartējis 18 gadus jaunais Mārtiņš Onskulis, kurš pāri par 100 dalībnieku konkurencē pirmajā dienā izcīnīja 12.vietu, uzvarētājam Istokam Rodes no Horvātijas zaudējot 2,09 sekundes un iegūstot 54,49 FIS punktus, kas ir viņa jaunais rekords (iepriekšējo rekordu uzlabojot par 0,28 FIS punktiem – aut.piez.). Otrajā dienā Mārtiņam 15.vieta un 56 FIS punkti.

img_2395_6db4d.jpg
Lelde Gasūna

6 Komentāri

ļoti labi, tā turpināt. Veiksmi arī pārējiem:)
Labs
09 • 12 • 2012 / 21:40
Sporta ziņas plkst. 22.05: http://www.latvijasradio.lv/program/1/2012/12/20121209.htm (3:53 līdz 4:23 Gasūna, Zvejnieks, Liepiņš, Onskulis).
Latvijas radio
10 • 12 • 2012 / 09:36
Apsveicu Leldi! Super!
Prieks par Miku - būs aizvien labāk! Apsveicu!
Žaklīna Frickausa
10 • 12 • 2012 / 10:37
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv