ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 21°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

20 • 01 • 2013

Dāmām dominē Gasūnas, vīriem dažādi uzvarētāji pirmajā dienā

Latvijas kausa pirmajā posmā kalnu slēpošanā, kas norisinās Siguldā Pilsētas trasē, elites grupā dāmām pirmajās divās disciplīnās uzvaras tika Gasūnu ģimenei – Evelīna triumfēja  supergigantā, bet Lelde bija pavisam nedaudz pārāka par jaunāko māsu, uzvarot milzu slalomā. Vīriem beidzot pie uzvaras tika Ģirts Zīle, kurš bija labākais supergigantā, bet milzu slalomā nepārspēts palika Kristaps Zvejnieks. 

Kalnu slēpošanas cienītāji pēc jauniešu starta ar interesi gaidīja piektdienas pēcpusdienu, kad dalību Latvijas kausa pirmajā posmā uzsāka juniori, pieaugušu un senioru grupa. Un viņiem nenācās vilties par sacensību spraigumu, it īpaši vērojot spraigo cīņu dāmu konkurencē milzu slaloma disciplīnā, par ko parūpējās māsas Gasūnas. Bet vispirms norisinājās supergigants, kur pirmajās divās vietās bija U16 grupas pārstāves – Evelīna Gasūna („Ziemeļpols”) un Elīna Nežborte („Pantera”), kas kā labākās no trijnieka jauniešu grupās ieguva tiesības startēt pie elites. Stabili pirmā, uzrādot labākos laikus abos braucienos, bija Evelīna Gasūna, kas par 0,45 sekundēm apsteidza otro vietu ieguvušo Nežborti, kurai abos braucienos trešā vieta. Pussekundi uzvarētājai zaudēja trešās vietas ieguvēja Anna Bondare („Apex”), kas tikai par trim sekundes simtdaļām apsteidza ceturtās vietas ieguvēju Ievu Melderi („Pantera”) un par 0,07 sekundēm U16 grupas trešo labāko pārstāvi Madaru Zvīni . Nevienmērīgi startējušās „Apex” pārstāves un otros laikus uzrādījušās – Krista Vitkovska pirmajā braucienā, bet Patrīcija Alsiņa otrajā braucienā, beigās ierindojās attiecīgi sestajā un septītajā vietā.  

Milzu slalomā uz starta izgāja arī galvenā favorīte Lelde Gasūna, kas pagājušajā gadā bija spiesta dēļ traumas izlaist abus Latvijas kausa posmus un kura pērn decembrī ar uzvaru un otro vietu FIS mačos atgriezās sacensību apritē. Un kā vēlāk izrādījās viņas sīvākā konkurente bija jaunākā māsa Evelīna. Abas otrajā braucienā uzrādīja identisku laiku – 19,36, bet Leldes pirmajā braucienā iekrātais minimālais pārsvars – sešas sekundes simtdaļas – bija izšķirošs un pietiekošs, lai izcīnītu uzvaru un jaunāko māsu atstātu otro. Kā izrādījās, tad tomēr pilnībā Lelde nav atguvusies no traumas, un celī vēl jūtamas sāpes (tas arī bija par iemeslu nestartēšanai nākamajā dienā slalomā – aut. piez.), kas neļāva parādīt labāko sniegumu, ļaujot konkurentēm pietuvoties. Trešā vieta tika Madarai Melderei, kas no uzvarētājas atpalika sekundi, bet ceturto vietu ieguvušo jaunieti Zvīni apsteidza par 0,3 sekundēm. Labākā no senioru grupas atkal bija Žaklīna Frickausa, kurai kopējā ieskaitē devītā vieta, bet supergigantā vienpadsmitā.

Vīriešiem supergigantā abus braucienus, uzrādot gandrīz identiskus laikus, visātrāk veica Ģirts Zīle („Ziemeļpols”) un izcīnīja pirmo uzvaru Latvijas kausā elitē. Pirms gada viņš bija tuvu uzvarai, bet tikai par divām sekundes simtdaļām piekāpās Kristapam Zvejniekam. Progresu nodemonstrēja un otro vietu izcīnīja Daniels Fogelis („Pantera”), kurš uzvarētājam zaudēja 0,29 sekundes un kuram tas bija pirmais pjedestāls Latvijas kausos elitē. Vēl pērn viņš palika ārpus labāko desmitnieka. Pakāpjoties no septītās vietas pirmajā braucienā, trešo vietu abu braucienu summā izcīnīja izlases dalībnieks un pēdējos gados regulārs trijnieka braucējs Latvijas kausa posmos Kaspars Daugulis („Kore”), par 0,09 sekundēm apsteidzot Kristapu Zvejnieku („Virsotne”), tādējādi pagājušā gada abu Latvijas kausa posmu visu disciplīnu uzvarētājam šoreiz nācās samierināties ar neierasto vietu ārpus godalgoto trijnieka. Tādējādi pārtrūka tradīcija, ka jau vairākus gadus Latvijas kausos kāds no brāļiem Zvejniekiem allaž ir bijis trijniekā, pārsvarā ar Kristapu pirmajā vietā (pēdējā reize, kad kāds no Zvejniekiem nebija trijniekā Latvijas kausā, bija 2010.gada februāris, un tad Kristaps nestartēja, jo bija devies uz Olimpiskajām spēlēm Vankūverā – aut. piez.). Pēc pirmā brauciena trešais bija labākais senioru grupas pārstāvis Edgars Kupčs („Kore”), bet pēc otrā viņš dalīja piekto vietu ar Martinu Knostenbergu („ASI Ski-box”). U16 grupas pārstāvis Elvis Opmanis iekļuva desmitniekā un izcīnīja 9.vietu, uzvarētājam zaudējot 0,88 sekundes. 

Milzu slalomā Kristapam Zvejniekam abos braucienos līdzīgi turējās līdzi Kaspars Daugulis, bet tomēr Kristaps bija pārāks summā par trešdaļu sekundes un izcīnīja uzvaru, uzrādot laiku 37,75 sekundes un Kasparu atstājot otro. Trešais bija Miks Zvejnieks, kas brālim zaudēja 0,6 sekundes. Labākais no senioriem atkal bija Edgars Kupčs, kuram sestā vieta kopējā vērtējumā un +1,42 sekundes aiz uzvarētāja.

LNT sporta ziņu sižets:

Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv