ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 1°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

23 • 03 • 2023

Zvejniekam 2. vieta slalomā Somijā BK, Latvijas junioru čempionātā uzvara Ābelem

Somijas ziemeļu ciematā Pihē Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotā Baltijas kausa kalnu slēpošanā 6. posma ietvaros notikušajās FIS sacensībās slalomā 56 dalībnieku vidū otro vietu izcīnīja Miks Zvejnieks, bet par valsts čempionu junioru konkurencē kļuva divdesmitnieku noslēgušais Gustavs Harijs Ābele.  Sieviešu konkurencē neizdevās noteikt valsts čempioni juniorēm. 

Pēc divām dienām ar FIS sacensībām milzu slalomā šodien prestižā Baltijas kausa pēdējais sestais posms Somijā turpinājās FIS sacensībām slalomā. Ja sievietēm bija pārstāvētas trīs valstis – Somija, Zviedrija un Latvija, tad vīriešiem klāt vēl nāca arī norvēģi, igauņi, spānis, dānis, lietuvietis un taizemietis. Vīriešiem sacentās 56 kalnu slēpotāji, bet sievietēm vairāk nekā uz pusi mazāk – 22 dalībnieces.

Vīriešiem atkal labākais latviešu vidū bija 28 gadus Miks Zvejnieks, kurš sev parocīgākajā slaloma disciplīnā tika vairākas vietas augstāk nekā milzu slalomā, nopelnot arī godalgoto vietu. Zvejnieks uzrādīja otro rezultātu un bija vienīgais ne no Somijas pirmajā divpadmsitniekā, no uzvarētāja atpaliekot 0,77 sekundes, kaut arī pēc pirmā brauciena deficīts bija tikai 0,19 sekundes. Par mārupieti labāks bija tikai soms Salomo Sirvio, kurš Eiropas kausa posmā šajā mēnesī ieņēma 30. vietu, bet aizvakar uzvarēja Baltijas kausā milzu slalomā.

Latvijas junioru čempionātā medaļas sadalīja tie, kas kopējā ieskaitē ierindojās samērā blīvi no 20. līdz 24. vietai, bet laika izteiksmē vadošajiem piekāpās no 8 līdz 12 sekundēm. Šoreiz labākais mūsējo vidū bija sudrabu milzu slalomā ieguvušais Gustavs Ābele. Pusotru sekundi par viņu lēnāks bija un arī otru medaļu nopelnīja Roberts Kupčs, kurš bronzai pievienoja sudrabu. Tikmēr milzu slalomā ar 4. vietu samierinājušais Rihards Allens slalomā varēja kāpt uz goda pjedestāla. 

Sieviešu konkurencē tāpat kā milzu slalomā piedalījās tikai viena Latvijas pārstāve – Helēna Ērenpreisa. Pirmajā braucienā viņa uzrādīja 16. laiku (+5,46 sek.) 22 dalībnieču vidū, bet otrajā trasē diemžēl kļūdījās un izstājās. Līdz ar to izveidojās situācija, ka šogad Latvijas čempiones tituls slalomā junioru konkurencē palika bez ieguvējas.

Tāpat kā iepriekšējās divas dienas milzu slalomā arī šodien uzvarēja olimpiskajās spēlēs Pekinā, trijos pasaules čempionātos un vairāk nekā 20 Pasaules kausa posmos startējusī 21 gadu vecā somiete Ērika Pikalainena, kurai šoreiz pirmo vietu nācās dalīt ar divus gadus vecāko tautieti Nellu Korpio, kura četras reizes PK posmos ir tikusi trīsdesmitniekā un divas reizes pasaules junioru čempionātā bijusi labāko piecpadsmit vidū slalomā. 

Rīt Pihē Baltijas kausā notiks vēl vienas FIS slaloma sacensības, kas būs Igaunijas čempionāts šajā disciplīnā. Savukārt šī gada sešu posmu Baltijas kauss noslēgsies sestdien ar FIS sacensībām paralēlajā slalomā. 

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv