infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 7°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

06 • 02 • 2023

Pasaules čempionātā Latviju pārstāves desmit kalnu slēpotāji

Šodien Francijas kalnu kūrortā Kuršavelā Meribelā ar sieviešu Alpu kombināciju un itālietes Federikas Brinjones pirmo zeltu karjerā sākās pasaules čempionāts kalnu slēpošanā, kurā piedalīsies desmit Latvijas pārstāvji – pieci vīrieši  un tikpat sievietes. 

Pagājušajā pasaules čempionātā, kas 2021. gadā norisinājās Kortīnā de Ampeco (Itālija), startēja vienpadsmit Latvijas kalnu slēpotāji, un arī šoreiz būs līdzīgs mūsu pārstāvju skaits. Kuršavelā Meribelā piedalīsies desmit latvieši. Vīriešu konkurencē sacentīsies Miks Zvejnieks, brāļi Elvis un Lauris Opmaņi, Žaks Gedra un Gustavs Harijs Ābele, bet sievietēm mūsu valsti pārstāvēs Dženifera Ģērmane, Liene Bondare, Tīna Namsone, Samanta Līcīte un Frīda Saļņikova. Šos desmit Latvijas izlases dalībniekus startam pasaules čempionātā kalnu slēpošanā ir apstiprinājusi Latvijas Slēpošanas federācijas valde, pamatojoties uz iepriekš izstrādātajiem atlases kritērijiem. 

Saskaņā ar apstiprinātajiem atlases kritērijiem tika vērtēta FIS punktu summa un rangs attiecīgā disciplīnā, kā arī noteikta dalība Latvijas čempionātā milzu slalomā un slalomā, kas notika janvāra otrajā pusē Pocā di Fassā. Kā attaisnojošs iemesls nestartēšanai valsts čempionātā Itālijā, lai sportists varētu tomēr piedalīties pasaules čempionātā, tika noteikts starts lielajās sacensībās kā Pasaules kauss, Eiropas kauss, pasaules junioru čempionāts utmldz.  

Vīriešiem izlases pirmais numurs ir Miks Zvejnieks, kurš pasaules rangā atrodas simtniekā un šajā sezonā ir kvalificējies dalībai Pasaules kausa posmos. Un tieši piedalīšanās Pasaules kausa posmos liedza Mikam startēt Latvijas čempionātā Baltijas kausa ietvaros Pocā di Fassā (Itālija). Viņš pasaules čempionātā plāno piedalīties slalomā, bet milzu slaloms ir zem jautājuma zīmes. Savukārt milzu slalomā piedalīsies šīs disciplīnas šī gada valsts čempions Žaks Gedra, kuram visticamāk šis būs pēdējais pasaules čempionāts. 

Visās piecās disciplīnās plāno startēt brāļi Opmaņi, kuri šajā sezonā ir piedalījušies vairākos Eiropas kausa posmos ātrumdisciplīnās. Viņi arī pirmie atklās Latvijas pārstāvniecību, rītdien piedaloties Alpu kombinācijā. Latvijas komandā ir iekļauts arī Gustavs Ābele, kurš no šajā sezonā startējušajiem pēc ranga slalomā ir ceturtais no latviešiem un atrada iespēju atbraukt uz Latvijas čempionātu Itālijā, kaut arī trenējas un dzīvo ikdienā Somijā. 

Sievietēm pārliecinoša līdere ir Dženifera Ģērmane, kuru diemžēl turpina vajāt likstas. Dalība Latvijas čempionātā gāja secen dēļ gatavošanās pasaules junioru čempionātam, kurā viņa tomēr neizgāja uz starta, jo nebija pilnībā sadziedēta trauma, kas gūta pēc kritiena Eiropas kausa posmā janvāra vidū. Dženifera, kura pagājušajā čempionātā 2021. gadā Kortīnā izcīnīja Latvijas augstāko vietu pasaules čempionātos – 24. vieta, plāno startēt slalomā. Šajā sezonā viņai ir sanācis finišēt divas reizes, abās uzrādot teicamu rezultātu FIS punktu izteiksmē un sasniedzot savu rekordu, kas ļāvis no simtu padsmitajām vietām pasaules rangā iespraukties sešdesmitniekā (60. vieta), kur no latviešu kalnu slēpotājiem ir bijusi tikai viņas mamma Ulla (Kristaps Zvejnieks bija tik tuvu ar 61. vietu, bet Leldei Gasūnai bija 73. vieta – aut.piez.).

Uz Franciju ir devusies arī sieviešu izlases stabilais otrais numurs – 26 gadus vecā Liene Bondare, kurai pēc divām nedēļām paliks 27 un kurai tas būs jau sestais pasaules čempionāts. Baltijas kausa otrajā posmā viņa parādīja labu sniegumu un pēc vairāku gadu pārtraukuma reitingu ir dabūjusi zem 50 FIS punktiem.

Pasaules čempionātā redzēsim trīs jaunās kalnu slēpotājas – Tīnu Namsoni (2005. g.), Samantu Līcīti (2004. g.) un Frīdu Saļņikovu (2006. g.), kurām tās būs debija šāda mēroga sacensībās. Interesanta situācija izveidojusies māsām Saļņikovām, proti, slalomā vairāk nekā 20 FIS punktus priekšā ir Elza, taču viņas nav starp četrām labākajām, bet milzu slalomā Frīda ir ceturtā no kritērijus izpildījušajām, kuras šajā disciplīnā pasaules čempionātā plānojušas startēt, tikai par vienu reitinga punktu esot priekšā savai dvīņu māsai. Tāpēc uz Franciju tiek Frīda, bet Elzai paliek cerības uz nākamo čempionātu. 

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv