ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 1°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

18 • 02 • 2023

Ģērmane otro čempionātu pēc kārtas trīsdesmitniekā slalomā, Bondare četrdesmitniekā

Kuršavelā-Meribelā (Francija) notiekošajā pasaules čempionātā kalnu slēpošanā šodiena bijusi sekmīga Latvijai, jo slalomā sievietēm Latvijas komandas līdere Dženifera Ģērmane lieliski iesāka un beigās ieguva 29. vietu, otro čempionātu pēc kārtas tiekot trīsdesmitniekā, bet Lienei Bondarei karjeras rekords un 38. vieta. Pārsteigumu sarūpēja un par pasaules čempioni kļuva kanādiete Lorensa Sentdžermena, kurai tā ir pirmā medaļa karjerā. 

Šodien pasaules čempionātu ar slaloma sacensībām noslēdza sievietes. Tāpat kā milzu slalomā viņām nebija kvalifikācijas, bet visas 122 pieteiktās dalībnieces uzreiz sacentās pamatsacensībās. Latviju pārstāvēja četras kalnu slēpotājas – Dženifera Ģērmane, Liene Bondare, Tīna Namsone un Samanta Līcīte. 

Dženifera Ģērmane pēc reiting bija izlikta ar 38. numuru, kas deva labas iespējas iekļūt trīsdesmitniekā jau pēc pirmā brauciena, ja vien pati nekļūdīsies. Pagājušā čempionātā titulētās Ullas Ģērmanes meita izcīnīja 24. vietu un šoreiz mērķēja augstāk. Atšķirībā no vairums līdzvērtīgo konkurentu, kas kļūdījās, 19 gadus vecā siguldiete ļoti labi veica pirmo trasi, uzrādot 23. laiku (+2,28 sek.) un iegūstot labas izejas pozīcijas otrajā braucienā, kur tika pirmās sešdesmit, bet pirmais trīsdesmitnieks startēja apgrieztā secībā, proti, otro braucienu kā pirmā uzsāka 30. laika uzrādītāja tāpat kā milzu slalomā un tā tālāk līdz labākajai laika uzrādītajai . Turklāt Top15 bija tikai 0,4 sekunžu attālumā, desmitnieks – 0,8 sekunžu, bet no sešinieka šķīra sekunde. Taču arī tuvākās piecas Dženiferas sekotājas bija tikai nieka vienas sekundes desmitdaļas attālumā. 

Otro braucienu Ģērmane nobrauca arī labi, bet, tā kā līdzvērtīgās konkurentes blīvajos rezultātos bija vēl labākas, nācās noslīdēt uz 29. pozīciju (+2,86 sekundes), vēlreiz esot labāko trīsdesmit vidū. Otrajā braucienā viņa labākajai zaudēja tikai 1,7 sekundes un tikai par vienu sekundes simtdaļu nobrauca lēnāk par pašu Šifrinu. 

Labi iesāka arī sesto pasaules čempionātu aizvadošā 26 gadus vecā Liene Bondare, kura pirmajā braucienā bija labāko piecdesmit vidū ar 49. laiku (+5,29 sek.). Arī otro braucienu rīdziniece  veica labi un, vairākām priekšā esošām nefinišējot, izdevās krietni pakāpties, iegūstot 38. vietu (+9,50 sek.). Tas Lienei, kura nākamo otrdien svinēs 27.Dzimšanas dienu, ir labākais rezultāts karjerā. Līdz šim Bondarei jaunākajai labākais rezultāts bija 56. vieta milzu slalomā pirms četriem gadiem Orē.

17 gadus vecā Tīna Namsone, kuras kontā no lielākām sacensībām bija šogad viens starts Eiropas Jaunatnes Ziemas olimpiskajā festivālā, savā debijā pasaules čempionātā pirmajā braucienā no līderes atpalika 13 sekundes un uzrādīja 76. laiku. 18 gadus vecajai Samantai Līcītei, kura ieguva 15. vietu komandu sacensībās un uzrādīja 62. laiku milzu slaloma pirmajā braucienā, šis bija jau trešais starts šajā debijas čempionātā. Viņa nobrauca par 0,7 sekundēm ātrāk nekā Namsone un ierindojās 73. pozīcijā (+12,33 sek.).

Kad vicelīdere pēc pirmā brauciena šveiciete Vendija Holdenere lielāko daļu otrā brauciena bija lieliski veikusi, pamatīgi apdraudot Šifrinas uzvaru, bet beigās kļūdījās un nefinišēja, šķita, ka otro disciplīnu pēc kārtas amerikānietei ir uzsmaidījusi veiksme, jo milzu slalomā līdzīgā viedā izstājās lielāko daļu otro braucienu teicami aizvadījusī mājiniece Tessa Vorleja. Tomēr perfekti šo sezonu aizvadošā Šifrina šoreiz brauca piesardzīgāk, kas beigās nobīdīja viņu uz otro vietu. Līdz ar to no 2013. – līdz 2019. gadam četrus čempionātus pēc kārtas uzvarējusī Šifrina otro čempionātu pēc kārtas paliek bez zelta, jo 2021. gadā viņa ieņēma trešo vietu. Taču tik un tā iespaidīga sērija – iegūtas medaļas vienā disciplīnā sešus čempionātus pēc kārtas. 

Par pārsteigumu parūpējās Lorensa Sentdžermena, kura pēc pirmā brauciena atradās trešajā pozīcijā, bet otro braucienu veica pietiekami agresīvi, 28 gadu vecumā izcīnot savu ne tikai pirmo titulu, bet arī medaļu. Pasaules kausa posmos viņa pāris reizes bijusi sešiniekā, bet ne trijniekā, bet 2019. gadā  Orē iegūtā 6.  vieta bija kanādietes labākais sasniegums līdz šim. Vēl viena, kas ieguva pirmo pasaules čempionāta medaļu, bija Lēna Dīra, kurai bronzai, par divām sekundes simtdaļām apsteidzot norvēģiete Minu Holtmani. Taču vācietes 3. vieta nebija pārsteigums. Titula aizstāvētāja Katarina Līnsbergere no Austrijas, kura 2021.gada sezonā bija tiešām labākā slalomsite un kura aizvada vāju sezonu, ierindojās vien 20. vietā.

Foto: SCANPIX/EPA

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv