ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 2°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

30 • 12 • 2021

Ģērmane treniņā kritusi un nopietni satraumējusies

Latvijas vadošā kalnu slēpotāja Dženifera Ģērmane vakar treniņā slalomā Itālijā ir piedzīvojusi ļoti neveiksmīgu kritienu, kā rezultātā ir nopietni satraumējusies, un diemžēl Olimpiskās spēles Pekinā mūsu kalnu slēpošanas cerībai ies secen.

Pagājušo sezonu Dženifera Ģērmane iesāka lieliski, divos startos FIS sacensībās Austrijā novembra beigās un decembra sākumā izcīnot uzvaras slalomā un nopelnot ļoti labus punktus – attiecīgi 23 un 26 FIS punktus. Tieši šīs divas sacensības ļāva mūsu pārliecinoši labākajai kalnu slēpotājai pasaules rangā iekļūt labāko simtniekā un vienu brīdi pat aizsniegties līdz 84.vietai.

Sezonas turpinājumā bija dažādas sekmes, taču spožākais brīdis bija pieaugušo pasaules čempionātā Itālijā, kur tobrīd vēl 17 gadus vecā un talantīgā latviete iekļuva labāko trīsdesmitniekā. Valmieriete izcīnīja 24.vietu un nodrošināja neatkarīgās Latvijas labāko vietu pasaules čempionātos, par 10 vietām atpaliekot no savas mātes Ullas sasniegtā 1989.gadā nobrauciena disciplīnā.

Starpsezonā sakarā ar mikrotraumu bija nepieciešams veikt ceļgala operāciju. Līdz ar to ne novembrī, ne decembrī Dženiferu sacensībās mēs vēl neieraudzījām. Atlabšanas process noritēja ļoti labi, trenējoties saudzīgā režīmā. Decembra mēnesī Ģērmane jau varēja paslēpot bez sāpēm. Viņa gatavojās sezonas atklāšanai janvāra vidū, lai pēc tam startētu savās pirmajās Olimpiskajās spēlēs.

Diemžēl vakardien piedzīvotais kritiens un trauma ir pārvilkusi svītru šiem plāniem. Kritiens slaloma treniņā Itālijā izvērtās pavisam neveiksmīgs, jo tā rezultātā mūsu kalnu slēpotāja salauza atslēgas kaulu. Tā slalomā notiek ļoti reti. Šobrīd ir grūti pateikt par iespējamo atgriešanos, bet ir skaidrs, ka diemžēl starts Olimpiskajās spēlēs ies secen. Latvijas Slēpošanas federācija vēl Dženiferai ātrāku traumas sadziedēšanu un atgriešanos apritē pavasarī.

Autors: Ivars Bācis

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv