infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 15°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

13 • 01 • 2022

Latvijas kalnu slēpotājiem labi FIS punkti un rezultāti LSF rīkotajā slalomā Itālijā

Saistītā informācija

Šodien Itālijas ciematā Nova Ponentē Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajās FIS sacensībās slalomā labus rezultātus vairāku valstu pārstāvju konkurencē uzrādījuši un labus FIS punktus nopelnījuši Latvijas kalnu slēpotāji. Vīriešiem abos startos uzvarēja Miks Zvejnieks, bet pirmajā startā vairāk nekā 40 dalībnieku vidū 4.vietu ieguva Žaks Gedra. Zvejnieks izcīnīja savu labāko rezultātu sportista karjerā, bet Gedram sezonas otrs labākais rezultāts un 7.vietu sieviešu konkurencē ieguvušajai Lienei Bondarei sezonas rekrods.  

Kā sagatavošanās Baltijas kausa otrajam posmam, kam jānorisinās no 19. līdz 27.janvārim Itālijas ciematā Poccā di Fassā, Latvijas Slēpošanas federācija (LSF) sarīkoja FIS sacensības citā šīs valsts ciematā, saņemot ļoti labas atsauksmes no citu valstu delegāciju vadītājiem par lieliski sarīkotajām sacensībām. LSF rīkotajā slalomā bija pārstāvētas 18 valstis, kuru vidū bez Eiropas valstīm bija arī Japāna, ASV, Saūda Arābija. Sākotnēji divu dienu sacensības norisinājās vienu dienu, tādējādi gan vīriešiem, gan sievietēm šodien bija jāaizvada divi starti jeb kopumā četri braucieni.

Vīriešiem pirmajās sacensībās līdzīgā cīņā par uzvaru Olimpiskajā rangā divsimtniekā esošais Miks Zvejnieks par 0,29 sekundēm pārspēja krievu Simonu Jefimovu, kura reitings ir par desmit FIS punktiem labāks un kurš Eiropas kausa posmos četras reizes ir ticis divdesmitniekā, nopelnot 27,68 FIS punktus. Tikmēr abiem līderiem vairāk kā sekundi zaudēja un par trešo vietu ar japāni Rionu Takeuči līdzvērtīgi cīnījās Žaks Gedra, kurš beigās uzlecošās saules zemes pārstāvim piekāpās 0,14 sekundes un ieguva 14.vietu, nopelnot 40,43 FIS punktus. Jāizceļ arī 18 gadus vecā Kristofera Gulbja 13.vieta (+4,17 sek.) un jauns punktu rekords – 62,44 FIS punkti. 

Otrajās sacensībās Zvejnieks izvirzījās vēlreiz vadībā pēc pirmā brauciena, kamēr Gedra nefinišēja. Lai arī Jefimovs otrajā braucienā bija ātrāks, Miks nosargāja līderpozīcijas un svinēja otro uzvaru ar gandrīz tādu pašu pārsvaru (-0,27 sek.) pār krievu. Trijnieku noslēdza pagājušā gada pasaules junioru čempionātā 8.vietu slalomā ieguvušais vācietis Dominiks Cerhohs. Otrais starts vietu ziņā vēl labāks padevās Gulbim, kurš atzīmējās ar 10.vietu (+4,44 sek. un 65,77 FIS punkti).

Sievietēm pirmajā sacensībās tuvu desmitniekam bija Liene Bondare, kura ieņēma 11.vietu. Pārliecinoši uzvarēja Itālijas junioru izlases dalībniece Selīna Hallare, no kuras vienīgā latviete šajās sacensībās atpalika virs sešām sekundēm – 6,40 sekundes, kas deva 77 FIS punktus . Otrajās sacensībās Liene nostartēja vēl labāk, iekļūstot desmitniekā ar 7.vietu un otro reizi uzvaru izcīnījušai Hallerei divu braucienu summā zaudējot gandrīz divas sekundes mazāk – 4,65 sekundes. Tas deva 61 FIS punktu. Līdz ar to Liene sasniedza šīs sezonas divus labākos rezultātus.

Autors: Ivars Bācis

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv