ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 14°C
Vējš: 0m/s

Jaunumi

13 • 02 • 2019

Notiks Latvijā tradīcijām bagātākās kalnu slēpošanas sacensības – „Siguldas kauss 2019”

Saistītā informācija

No 28.februāra līdz 3.martam Siguldas Pilsētas trasē notiks  „Siguldas kauss 2019” kalnu slēpošanā un snovbordā, kas ir tradīcijām bagātākās un senākās kalnu slēpošanas sacensības Latvijā un notiek jau kopš 1969.gada. Piedalīties tiek aicināti gan amatieri, gan profesionāli slēpotāji visās vecuma grupās. Pasākuma kulminācija gaidāma 2. martā, kad ikviens aicināts piedalīties gada lielākajā „Aprés-Ski” kalna ballītē.

Siguldā jau izsenis ziemas sporta veidi tiek īpaši cienīti, ejot cauri laikam šīs kalnu slēpošanas sacensības ir spējušas saglabāt lielu daļu no vēsturiskajām tradīcijām. Arī šogad, 2. martā pasākuma viesiem būs iespēja vērot nakts braucienu ar lapām, kalna karaļa un karalienes kronēšanu, kā arī piedalīties  „Aprés-Ski” ballītē. Par godu „Siguldas kauss” apaļajai jubilejai, krāšņo svētku programmu papildinās grupas „Dzelzs Vilks” koncerts, ka arī Red Bull dīdžejs un motošovs. Apmeklētājiem būs pieejama īpaša svētku ēdienkarte, karstie dzērieni no kalna pakājes kafejnīcas „Finišs”, kā arī ugunskuri, kur omulīgi sasildīties.

„Siguldas kauss 2019” notiks kalnu slēpošanā un snovbordā – 28. februāri snovbordistiem būs jāpierāda sevi milzu slalomā, 2. martā milzu slalomā sacentīsies kalnu slēpotāji, kas būs kvalifikācijas brauciens paralēlajam slalomam, savukārt 3.martā norisināsies paralēlais slaloms kalnu slēpošanā.

Sacensību „Siguldas kauss” īpašais šarms ir tas, ka kopā startē trīs paaudžu slēpotāji, jaunākais slēpotājs iepriekšējos gados bija 2.5 gadu vecs, bet vecākais tuvu pie 80 gadiem, tādejādi kopā var startēt pat slēpotāju dzimtas. Pēdējos gados sacensībām pievienota arī snovborda disciplīna, līdz ar to padarot sacensības vēl plašākas. Uz starta ir gaidīts ikviens slēpošanas vai snovborda entuziasts neatkarīgi no sportiskās sagatavotības. Piesakoties iepriekš (līdz 27.februāra plkst.15.00), pieaugušajiem dalības maksa – 10 eiro, bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam un pensionāriem – 5 eiro. Piesakoties sacensību dienā, pieaugušajiem dalības maksa –15 eiro, bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam un pensionāriem – 8 eiro.

Sacensības organizē Siguldas Pilsētas trase sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību un Latvijas Slēpošanas federāciju. Papildu informācija par pasākumu un reģistrēšanās sacensībām pieejama Siguldas pilsētas trases mājas lapā www.siguladassports.lv.

Paralēli „Siguldas kauss” sacensībām notiks „Baltijas kauss” 2.posms, kas ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kalendārā iekļautas sacensības, kurās sezonas laikā piedalās vairāk nekā 450 kalnu slēpotāji no 20 valstīm.

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv