Temp.: 1°C
Vējš: 3m/s

15 • 02 • 2019

Lelde Gasūna izcīna 45. vietu PČ milzu slalomā

Latvijas labākā kalnu slēpotāja Lelde Gasūna izcīnījusi 45. vietu Zviedrijas kalnu kūrortā Orē notiekošajā FIS pasaules čempionātā kalnu slēpošanā.

Pirmajā braucienā Lelde Gasūna ieņēma 51. pozīciju, no līderes Petras Vlhovas atpaliekot par 6,61 sekundi. Arī Leldes māsai Evelīnai Gasūnai izdevās iekļūt Top60, līdz ar to kvalificējoties otrajam sacensību braucienam. Evelīnai pēc pirmā brauciena 57. rezultāts (+8,25 sekundes). Lienei Bondarei nedaudz pietrūka lai sasniegtu otro braucienu – sacensību noslēgumā 62. vieta, kamēr Agnesei Āboltiņai 64. rezultāts.

Otrajā braucienā Leldei izdevās pakāpties līdz 45. vietai, divu braucienu summā uzvarētājai zaudējot 12,02 sekundes. Savukārt Evelīna pirmo startu pasaules čempionātā Orē noslēdza 51. vietā, no sacensību uzvarētājas atpaliekot par 14,75 sekundēm.

Par pasaules čempioni milzu slalomā kļuva slovākiete Petra Vlhova, kurai vien 0,14 sekundes zaudēja Vācijas sportiste Viktorija Rēbensburga, kamēr viena no galvenajām favorītēm – Mikaela Šifrina – palika trešā.

Lelde Gasūna pēc sacensībām stāsta: “Vairāk vai mazāk esmu apmierināta, zinot, ka septembrī bija operācija celim, un tikai janvārī atsāku slēpot, tad rezultātu vērtēju pozitīvi, kā labu atspērienu tālākajam darbam. Uz slalomu gatavošanos tas būtiski nemainīs, darīšu darbu, ko esmu iesākusi, un maziem solīšiem tuvošos saviem labākajiem rezultātiem!”

Tikmēr vīrieši ceturtdienā aizvadīja kvalifikāciju milzu slaloma pamatsacensībām. Labāko rezultātu no latviešiem uzrādīja šī brīža Latvijas labākais kalnu slēpotājs Žaks Gedra, kurš izcīnīja sesto vietu (+1,19 sekundes no uzvarētāja), tiekot arī pie jauna FIS punktu rekorda milzu slalomā – 26,75 FIS punkti.

Pārējiem Latvijas pārstāvjiem gan neizdevās kvalificēties milzu slaloma pamatsacensībām, tomēr atzīstamu sniegumu parādīja Elvis Opmanis, kurš ar 33. vietu tika pie personīgā rekorda FIS punktu izteiksmē. Elvim 52,76 FIS punkti. 37. vietu sacensībās ieguva Miks Zvejnieks, kamēr 58. pozīcijā palika Daniels Loss.

Vīriešu milzu slaloma sacensībām starts šodien tiks dots 15.15 pēc Latvijas laika, un tajās ar 74. numuru trasē dosies Žaks Gedra.

Autors: E.Beļakovs