Temp.: 3°C
Vējš: 0m/s

15 • 03 • 2019

Baltijas kausā Pihē aizvadīts jauniešu un meistaru slaloms

Somijas kalnu kūrortā Pihē aizvadīta Baltijas kausa 3. posma un Latvijas čempionāta trešā sacensību diena, jauniešu grupu sportistiem sacenšoties slaloma disciplīnā.

Mazāko meiteņu grupā jau otro dienu pēc kārtas ātrākā divu braucienu summā bija somiete Rosa Tepola, kura par 1,08 sekundēm apsteidza krievieti Jekaterinu Glazunovu. Tikmēr beidzot pakāpienu uz augšu izdevās spert “Virsotne” kluba pārstāvei Kristiānai Hartmanei, izcīnot trešo vietu sacensībās un kļūstot par Latvijas čempioni slalomā.

Zēniem U12 grupā, pateicoties izcilam pirmajam braucienam, uzvaru ieguva Pauls Pēteris Prancāns (“SK Pantera”). Otrajā braucienā uzrādītais trešais labākais laiks atļāva divu braucienu summā Prancānam apsteigt Lietuvas kalnu slēpotāju Nojusu Užkuraiti. Goda pjedestālu trešajā vietā noslēdza Krievijas sportists Jegors Gorbačevs. Neveiksmīgas slaloma sacensības izvērtās iepriekšējo dienu uzvarētājam Georgam Šmalcam, kuram izstāšanās jau 1. braucienā.

U14 grupā meitenēm jau atkal savu ātrumu apliecināja “SK Pantera” slēpotāja Patrīcija Ansonska, pārliecinoši apsteidzot divas Krievijas sportistes Mariju Naumovu un Kseniju Žogoļevu.

Šajā pat vecuma grupā zēniem visu pirmo trijnieku aizņēma no Krievijas atbraukušie jaunie kalnu slēpotāji. Ātrāko laiku abos braucienus spēja uzrādīt Aleksandrs Derznovenko, par 0,73 sekundēm apsteidzot savu tautieti Nikolaju Naidenovu. Goda pjedestāla noslēdzošo vietu izcīnīja Mihaels Maksimovs, kamēr Latvijas čempionāta ieskaitē uzvaru ieguva Roberts Kupčs (“Virsotne”).

Pēdējā meiteņu grupā visātrākā abās slaloma trasēs bija somiete Sonja Jākola, aiz sevis atstājot krievieti Alenu Kirsanovu un arī Diānu Daukšti (“SK Pantera”), kura ieguva uzvaru Latvijas čempionāta ieskaitē.

Arī puišu U16 grupā uzvaru izcīnīja Somijas kalnu slēpotājs Jesperi Kempainens, kurš par 0,71 sekundi pārspēja “Virsotne” kluba pārstāvi Rihardu Skrastiņu. Pirmo trijnieku noslēdza Kristofers Gulbis (“Snow Feel”), kura deficīts līdz uzvarētājam bija 1,01 sekunde.

Starp meistariem kārtējo reizi par uzvarētājiem kļuva Žaklīna Frickausa, kura pārspēja Ievu Lagzdiņu un Denisu Druku-Jaunzemi, un Kristaps Bergmanis, kurš apbrauca Dzintaru Melveru un Kārli Priedīti.

Autors: E.Beļakovs