Temp.: 6°C
Vējš: 3m/s

28 • 01 • 2018

Zvejnieks un Bondare uzvar otrajā Latvijas kausa dienā

Pilsētas trasē Siguldā noslēgušās Latvijas kausa pirmā posma sacensības. Arī sacensību otrajā dienā elites sportisti sacentās FIS slaloma sacensībās, kurās labākais vīriešu konkurencē otro dienu pēc kārtas bija mūsu Olimpietis Kristaps Zvejnieks, bet sievietēm pie uzvaras tika Liene Bondare.

Arī otrajā Latvijas kausa dienā tika aizvadītas divas slaloma sacensības – pirmās bija FIS Entry League līmeņa sacensības, bet otrās arī šodien junioru jeb U21 grupas sportistiem (FIS NJR). Laika apstākļi gan dalībniekus nelutināja, visu sacensību laiku sniga slapjš sniegs, kas krietni apgrūtināja cīņu par labiem rezultātiem.

Pirmajā sacensību braucienā pārsteidzoši labāko laiku uzrādīja Žaks Gedra, trasi veicot 26,01 sekundē, kamēr brāļiem Kristapam un Mikam Zvejniekiem vienāds rezultāts vienāds rezultāts – 26,13 sekundes. Otrajā braucienā, kurā dalībnieki, kā jau ierasts, startēja apgrieztā secībā, Miks uzrādīja laiku 26,18. Nākamais trasē devās Kristaps, kurš brāli pārspēja par 0,42 sekundēm. Līderis Žaks gan otrajā trasē pieļāva kļūdu, no sacensībām izstājoties. Trešo vietu sacensībās ieguva Lietuvas pārstāvis Rokas Zaveckas, kurš uzvarētājam zaudēja 2,72 sekundes. Tikmēr aiz goda pjedestāla finišēja Roberts Briška, Dāvis Zvejnieks un Daniels Loss.

Meitenēm jau pirmajā braucienā neveiksmi piedzīvoja galvenā sacensību favorīte un vakardienas abu sacensību uzvarētāja Evelīna Gasūna. Tas pie pārliecinošas uzvaras ļāva tikt Lienei Bondarei, kura divu braucienu kopsummā Betiju Burkovsku apsteidza par 2,36 sekundēm. Trešajā vietā finišēja Rēzija Krastiņa (+6,83 sekundes), kura gan otrajā braucienā uzrādīja 4. labāko rezultātu, tomēr summā bija ātrāka. Vēl pirmajā sešiniekā ierindojās Helēna Mūrniece, Katrīna Līna Trektere, kā arī Marta Kunce.

Otrajās sacensībās, kurās uz starta stājās tikai junioru jeb U21 grupas sportisti, vīriem pēc diviem braucieniem ar 1,97 sekunžu pārsvaru uzvarēja Žaks Gedra, kurš pārspēja Dāvi Zvejnieku. Trešais sacensības noslēdza Daniels Loss, Žakam zaudējot 2,50 sekundes.

Meitenēm arī otrajās sacensībās neveiksmi piedzīvoja Evelīna Gasūna, kas ļāva uzvaru svinēt Betijai Burkovskai. Otrajā braucienā gan Betija kļūdījās, un uzrādīja tikai otro rezultātu, tomēr summā viņai pārliecinoša uzvara. Otrajā vietā Rēzija Krastiņa (+1,68 sekundes), bet trešā palika Helēna Mūrniece.

Otrais Latvijas kausa posms tiks aizvadīts pēc mēneša, 23.-25. februārī, kad šeit pat Siguldas Pilsētas trasē Latvijas labākie kalnu slēpotāji atkal noskaidros tā brīža labākos.