ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 15°C
Vējš: 1m/s

Jaunumi

08 • 03 • 2018

Nākamnedeļ Somijas ciematā Pihē sākās Baltijas kausa 3. posms kalnu slēpošanā

Saistītā informācija

Jau nākamajā nedēļā Somijas ziemeļos, kalnu slēpošanas kūrortā Pihē, sāksies Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) rīkotās Baltijas kausa sezonas pēdējais trešais posms. Pirmajā nedēļā no 11. līdz 17. martam sacensības aizvadīs jauniešu grupu sportisti un meistari, bet no 19. līdz 24. martam norisināsies sacensības pieaugušajiem, kuras arī būs Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) statusā. Jāpiemin, ka, kā jau ierasts, Baltijas kausa posms Pihē paralēli būs arī Latvijas čempionāts kalnu slēpošanā.

Baltijas kausa pirmais posms tika aizvadīts novembra pirmajā nedēļā, kad no 1. līdz 5. novembrim sportisti sacentās slaloma un paralēlā slaloma sacensībās Lietuvas iekštelpu slēpošanas hallē “Snow Arena”.

Otrais posms no 1. līdz 4. martam risinājās mūsu kalnu slēpošanas lielpilsētā Siguldā, kur elites sportisti atkal sacentās tikai slaloma un paralēlā slaloma disciplīnās, bet jaunieši vispirms aizvadīja pirmo milzu slalomu Baltijas kausa sezonas ietvaros, bet svētdienā sacentās paralēlajā slalomā.

Pihē jaunieši un meistari sacensības aizvadīs piecās dažādās disciplīnās – supergigantā, alpu kombinācijā, milzu slalomā, kā arī slalomā un paralēlajā slalomā. Supergiganta un kombinācijas sacensības tiks aizvadītas nākamotrdien, bet nākamajās dienās tām sekos pārējās. Pirmās sacensību nedēļas noslēgumā Pihē savus startus aizvadīs arī paši mazākie. U10 grupas jaunie sportisti startēs nu jau ierastajās komandu sacensībās kopā ar elites grupu sportistiem.

Sākot ar 19. martu, sacensību nedēļu Pihē uzsāks elites un junioru grupu sportisti. Pirmdienā paredzēta oficiālā treniņu diena, bet jau 20. martā Baltijas kausa 3. posma un Latvijas čempionāta sacensības milzu slalomā. Ja Lietuvā un Latvijā FIS kategorijas sacensības var rīkot tikai slalomā (nepietiekama kalna garuma un augstuma starpības dēļ), tad Pihē FIS statusā būs arī milzu slaloms. Nākamajā dienā sportisti vēlreiz sacentīsies milzu slalomā, kas šoreiz paralēli būs arī Igaunijas čempionāts.

Pēc tam, pēc līdzīgas programmas kā milzu slaloms, tiks aizvadītas FIS slaloma sacensības. 22. martā Latvijas čempionāts, bet dienu vēlāk Igaunijas čempionāta sacensības. Baltijas kausa 3. posms Pihē, un arī visa BK sezona noslēgsies sestdienā, 24. martā, kad no rīta tiks aizvadīts viens slaloma brauciens kā kvalifikācija paralēlajam slalomam, bet Top32 sportisti pēc kvalifikācijas startēs aizraujošajās paralēlā slaloma sacensībās.

Pēdējos gados LSF rīkotās FIS sacensības Pihē ir guvušas lielu atsaucību gan Skandināvijas un Ziemeļeiropas valstu sportistu vidū, gan arī no citu valstu kalnu slēpotājiem. Pērn uz sacensībām Pihē bija ieradušies sportisti arī no tādām kalnu slēpošanas lielvalstīm kā Austrija, ASV un Kanāda. Bez ārvalstu sportistiem Pihē startēs arī visi Latvijas labākie kalnu slēpotāji, tostarp mūsu Olimpieši Kristaps Zvejnieks un Lelde Gasūna.

Visas jaunākās ziņas un rezultāti (tostarp rezultāti tiešsaistē sacensību laikā) būs apskatāmi Latvijas Slēpošanas federācijas mājaslapā www.ski.lv.

Autors: Edgars Beļakovs

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv