ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 21°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

01 • 11 • 2017

Baltijas kausa pirmajā dienā dominē Latvijas sportisti

Lietuvas iekštelpu slēpošanas hallē “Snow Arena” noslēgusies Baltijas kausa izcīņas pirmā posma pirmā diena. Pie uzvarām FIS ENL līmeņa sacensībās slalomā tika Kristaps Zvejnieks un Evelīna Gasūna, bet visas pārējās pjedestāla vietas aizņēma citi Latvijas sportisti.

Pirmajā sacensību braucienā sievietēm, 32 dalībnieču konkurencē, Evelīna Gasūna uzrādīja labāko rezultātu, par nieka 0,04 sekundēm apsteidzot Krievijas sportisti Anastasiju Gornostaevu. Trešo vietu 1. braucienā ieņēma Baltkrievijas labākā slēpotāja Marija Škanova (+0,41). Ceturtajā vietā sekoja Agnese Āboltiņa (+0,55), bet piektā bija Žanete Gedra (+0,60). Nākamā no mūsu sportistēm bija Liene Bondare (+0,89), kura pēc pirmā brauciena atradās septītajā vietā, kamēr neveiksmīgs brauciens galvenajai sacensību favorītei Leldei Gasūnai, kura savai māsai Evelīnai zaudēja 0,98 sekundes, un ieņēma tikai 8. vietu.

Otrajā braucienā trasi visātrāk veica Liene Bondare, bet Evelīnai Gasūnai ar ceturto labāko rezultātu izdevās noturēt līderpozīciju. Latvijas sportistes otrajā braucienā bija pārliecinoši labākās – otro laiku uzrādīja Žanete Gedra, bet ceturtā bija Lelde Gasūna. Tikmēr nepārāk veiksmīgais sniegums baltkrievietei Škanovai un krievietei Gornostaevai (attiecīgi 5. un 9. rezultāts) ļāva mūsu sportistēm pakāpties uz augšu pirms pēdējā brauciena.

Trešajā braucienā ātrākā bija Agnese Āboltiņa, kura braucienā par 0,08 sekundēm pārspēja Evelīnu Gasūnu, tomēr Evelīnai ar otro vietu braucienā pietika, lai saglabātu 0,66 sekunžu pārsvaru, un gūtu uzvaru Baltijas kausa atklāšanas sacensībās. Pēc veiksmīgā noslēdzošā brauciena pie otrās vietas tika Agnese, bet Žanetei Gedrai ar piekto laiku braucienā pietika lai gūtu noslēdzošo pjedestāla vietu, sacensību uzvarētājai zaudējot 0,95 sekundes.

Leldei Gasūnai pirmās sezonas sacensības neizvērtās pārāk veiksmīgas, jo trīs braucienu kopsummā tikai 6. vieta. Astotajā vietā palika Liene Bondare, bet izcilu rezultātu savās pirmajās FIS sacensībās pie pieagušajiem parādīja Betija Burkovska – viņai 14. vieta un iegūti 80,12 FIS punkti.


Evelīna Gasūna, Baltijas kauss 2018 1.posms, Foto: E.Lukšo

Vīriešiem jau ar pirmo braucienu noskaidrojās galvenie favorīti uz uzvaru sacensībās. Kristaps Zvejnieks pirmo trasi veica ar laiku 25,09, par 0,34 sekundēm pārspējot savu brāli Miku Zvejnieku, bet trešais palika Žaks Gedra, kurš no Kristapa laika atpalika par 0,52 sekundēm. Pirmo desmitnieku noslēdza vēl viens mūsu sportists Elvis Opmanis, līderim zaudējot jau 2,03 sekundes.

Otrajā un trešajā braucienā pirmā trijnieka izkārtojums palika nemainīgs, Kristapam Zvejniekam svinot uzvaru ar 1,25 sekunžu pārsvaru pār otrajā vietā finišējušo brāli Miku. Goda pjedestālu pirmajā sacensību dienā noslēdza Žaks Gedra, Kristapam zaudējot 1,86 sekundes.

Nākamais no mūsējiem bija Elvis Opmanis (+5,47), kurš finišēja 10. vietā. Divpadsmitais palika Dāvis Zvejnieks (+6,38), bet Daniels Loss savu sacensību sezonu iesāka ar 16. vietu, uzvarētājam zaudējot 8,79 sekundes.

Rīt Baltijas kausa pirmais posms “Snow Arena” turpināsies ar vēl vienām FIS ENL līmeņa sacensībām slalomā, bet piektdien gaidāms aizraujošais paralēlais slaloms.

2-SVOWARENA-sac-1nov2017-180.jpg
Kristaps Zvejnieks, Baltijas kauss 2018 1.posms, Foto: E.Lukšo

Autors: Edgars Beļakovs

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv