infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -7°C
Vējš: 2m/s

Jaunumi

11 • 10 • 2017

Kalnu slēpotāja Lelde Gasūna: Tāds jēdziens «olimpiskais tūrisms» nepastāv

Kalnu slēpotāja Lelde Gasūna praktiski var būt droša par dalību Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, kur viņa nebūs galveno favorītu pulkā cīņā par godalgām, tomēr apņēmīgā sportiste nešaubās, ka iespēju startēt kopā ar vislabākajām ir nopelnījusi pati ar savu darbu. Sportiste Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" uzsvēra, ka dažu atlētu dēvēšana par "olimpiskajiem tūristiem" ir pilnīgi nepamatota.

Sportistes gaitās Lelde divreiz ir ielikusi slēpes stūrī un teikusi "nekad vairs", bet sapratusi, ka nevar padoties. Neatkarīgi no tā, ka esi no mazas valsts, kur lielākā daļa nesaprot, kas īsti ir kalnu slēpošana un cik daudz darba tajā jāieliek. Katrs grieziens trasē kalnu slēpotājai jāatceras un jāveic perfekti.

Leldei mēdz būt arī bēdīga sajūta apzinoties, ka cilvēki neredz un nesaprot, cik liels darbs ir ieguldīts, lai sasniegtu pašreizējo līmeni. Katra diena kalnu slēpotājai ir laušanās uz priekšu, taču tas ir arī izaicinājums pierādīt sevi ar darbiem un lauzt stereotipus. Paveikt to var tikai ar darīšanu, un Lelde nešaubās, ka olimpiskajās spēlēs visi dalībnieki ir vienlīdz cienīgi.

"Olimpiskais tūrisms - tas ir kaut kas izdomāts bez pamatojuma. Jebkurš olimpiskajās spēlēs nonāk caur savu varēšanu, darīšanu un caur sviedriem," sacīja Lelde Gasūna.

Latvijas kalnu slēpotāja grib būt uz pjedestāla un neredz iemeslu atteikties no cīņas par sapņa piepildīšanu. Kas izdosies, tas jau ir cits stāsts, bet galvenais ir ticēt, uzsvēra 27 gadus vecā siguldiete, kura startēja jau Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, izcīnot 30.vietu slalomā. 

Avots: LETA


0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv