ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 23°C
Vējš: 6m/s

Jaunumi

17 • 02 • 2017

Zvejnieks veic tikai vienu braucienu; par pasaules čempionu milzu slalomā kļūst Hiršers

Saistītā informācija

Latvijas spēcīgākais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks piektdien Sanktmoricā veica tikai vienu braucienu pasaules čempionātā milzu slaloma disciplīnā, kur pirmoreiz par uzvarētāju kļuva austrietis Marsels Hiršers, liecina rīkotāju informācija. Otrs latvietis Žaks Gedra nesasniedza pirmā brauciena finišu.

Pēc pirmā brauciena Zvejnieks ieņēma 44.vietu 106 dalībnieku konkurencē, no līdera Hiršera atpaliekot 3,64 sekundes. Lai gan Zvejnieks iekļuva otrā brauciena dalībnieku starta sarakstā, trasē viņš nedevās. 

Karjerā pirmo zelta medaļu milzu slalomā Hiršers izcīnīja ar finišu divu braucienu summā pēc divām minūtēm un 13,31 sekundes. iepriekšējos divos pasaules čempionātos Hiršers bija otrais aiz amerikāņa Teda Ligetija, kurš savainojuma dēļ sezonu noslēdza priekšlaicīgi.

Sudraba medaļu ar labāko rezultātu otrajā braucienā nodrošināja vēl viens Austrijas kalnu slēpotājs Rolands Leitingers, kurš pēc pirmā brauciena noslēdza līderu sešinieku. Leitingers no uzvarētāja atpalika 0,25 sekundes, savukārt bronzas godalgu nodrošināja norvēģis Leifs Kristians Haugens, kurš bija vēl 0,46 sekundes lēnāks.

Otrā brauciena sākumu par pusstundu aizkavēja Šveices militārās lidmašīnas paraugdemonstrējumā izraisīts negadījums. Zemu lidojusī lidmašīna trases augšdaļā pārrāva televīzijas kameras trosi. Rīkotāji informēja, ka negadījumā neviens necieta un lidmašīna veiksmīgi nosēdusies.

Savukārt Agnese Āboltiņa un Liene Bondare piektdien startēja slaloma kvalifikācijā un pārvarēja priekšsacīkšu barjeru, iegūstot attiecīgi 7.un 17.vietu. Ātrākā 73 dalībnieču konkurencē bija baltkrieviete Marija Škanova.

Latvijas izlases līderei Leldei Gasūnai dalība sestdien paredzētajās slaloma pamatsacensībās ir droša pēc vietas pasaules rangā, tādēļ kvalifikācijā viņa nestartēja, lsm.lv informēja Latvijas Slēpošanas federācijā.

Jau vēstīts, ka Gasūna piektdien izcīnīja 39.vietu milzu slalomā. 

Sagaidāms, ka sestdien kvalifikācijā slalomā vīriešiem startēs brāļi Kristaps un Miks Zvejnieki, kā arī Gedra. Pastāv gan iespēja, ka Kristaps Zvejnieks atkarībā no sāncenšu pieteikumiem varētu tik iekļauts uzreiz pamatsacensībās.

Pasaules čempionāta izskaņā kalnu slēpotāji svētdien Šveicē sadalīs medaļas slalomā.

Avots: lsm.lv Foto: SCANPIX/AFP

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv