ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 3°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

30 • 01 • 2017

Ž.Gedra un M.Zvejnieks sadala uzvaras FIS slalomā, L.Bondarei divkāršs panākums

Svētdien Siguldā Olimpiskā centra jeb Pilsētas trasē Latvijas kausa pirmajā posmā un FIS sacensībās kalnu slēpošanā sievietēm abas reizes slalomā pirmo vietu ieguva rīdziniece Liene Bondare, kamēr Lelde Gasūna abos startos otrajos braucienos krita. Vīriešiem pirmajās sacensībās uzvarēja cēsnieks Žaks Gedra, bet otrajā startā viņam nācās samierināties ar otro vietu, jo ātrāks divu braucienu summā sīvā cīņā izrādījās mārupietis Miks Zvejnieks. Master grupā sieviešu konkurencē pa uzvarai sadalīja Jana Zvejniece un Žaklīna Frickausa, bet vīriešiem pa vienam augstākajam panākumam nopelnīja lietuvietis Jurģis Januļionis un Edgars Kupčs.

Otrā sacensību diena Pilsētas trasē Latvijas kausā kalnu slēpošanā izvērtās garāka, jo pieaugušie un juniori FIS Entry league līmeņa (ENL) sacensībās, bet Master grupas pārstāvji Latvijas kausa ietvaros slalomā sacentās divas reizes, tādējādi kopā veicot četrus braucienus. Sievietēm FIS sacensībās visas desmit dalībnieces pārstāvēja Latviju, bet vīriešiem 22 dalībnieku vidū bija divi lietuvieši un viens igaunis. Tikmēr Master grupā vīriešiem uz pusi saruka pārstāvēto valstu skaits, bet tikai drusciņ dalībnieku daudzums, jo slalomā nepiedalījās milzu slalomā startējušais norvēģis un krievs, sacenšoties Latvijas un Lietuvas pārstāvjiem. Master sieviešu grupā četrām mūsējām pievienojās bieži Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajās sacensībās startējošā baltkrieviete. Dažiem un dažām, kas dzimuši 2000.gadā un kuri nestartēja novembra sākumā Baltijas kausa pirmajā posmā „Snow arena” Druskininkos, tās bija pirmās FIS sacensības. 

Vīriešiem pirmajās sacensībās abos braucienos labākos laikus (28,53 sekundes un 29,72 sekundes) uzrādīja un pārliecinošu uzvaru ar vairāk nekā trīs sekunžu pārsvaru izcīnīja Žaks Gedra, atkārtojot pagājušā gada Latvijas kausa pirmā posma panākumu, kad pirmo reizi slaloms Latvijas kausā bija FIS statusā. Žakam pirmā vieta arī junioru konkurencē. Sīvākais konkurents Miks Zvejnieks, kas pēc pirmā brauciena atpalika 0,4 sekundes, otrās trases vidusdaļā kļūdījās un izstājās. Taču tik un tā finiša protokolā otrās vietas ailē varēja atrast uzvārdu Zvejnieks, jo Mika vietu ieņēma brālis Dāvis, kurš ļoti līdzīgā cīņā par divām sekundes desmitdaļām apsteidza otru vecāko dalībnieku, 27 gadus veco Kasparu Dauguli, kurš pēdējos trīs gadus nostartē tikai vienās FIS sacensībās gadā. Dāvim kā allaž turpat blakus bija Elvis Opmanis, abiem uzrādot identisku laiku otrajā braucienā, bet divu braucienu summā Elvim piekāpjoties savam vienaudzim par trešdaļu sekundes, bet līdz trijnieku noslēgušajam Daugulim viņam pietrūka 0,15 sekundes. Sešinieku noslēgušajiem Robertam Briškam un Danielam Losam pēc pirmā brauciena arī bija reālas cerības pacīnīties par iekļūšanu trijniekā, bet pēc otrā brauciena viņi tomēr atpalika vairāk par sekundi.

SIGULDA-LIELIE-SLALOMS-29janv2017-28.jpg
Žaks Gedra, Latvijas Kausa 2017 1.posms, Pilsēts trase (29.01.2019). Foto: Emīls Luško

Otrajās sacensībās pēc pirmā brauciena radās liela intriga, par ko parūpējās abi favorīti. Vadībā izvirzījušais Žaks Gedra apsteidza Miku Zvejnieku tikai par 0,08 sekundēm. Tikmēr atkal blīvi viens aiz otra cīņā par trešo vietu sarindojās Elvis Opmanis, Kaspars Daugulis un Dāvis Zvejnieks. Otrajā braucienā kā vicelīderis priekšpēdējais startēja Miks Zvejnieks, lieliski veicot otro trasi un piesakot nopietnas pretenzijas uz uzvaru, tajā pašā laikā palielinot spriedzi Žakam, kuram bija jāstartē pēc tam. Pirmo trases daļu lieliski veica arī cēsnieks, saglabājot to pašu nelielo pārsvaru, bet otrajā pusē padangātajā trasē tomēr pieļāva dažas kļūdiņas un palika otrais (+0,61 s). Līdz ar to pirmo vietu izcīnīja M.Zvejnieks, abiem tiekot pie uzvarām FIS ENL slalomā, bet Žaks atkal bija pirmais junioru kategorijā. Pagājušā gadā palikšanu ceturtajam Baltijas kausa posmā Siguldā ar trešo vietu otro dienu pēc kārtas kompensēja pirmo FIS sacensību kalnu slēpošanā Latvijā uzvarētājs Kaspars Daugulis, kurš vēlreiz ceturtajā vietā atstāja šoreiz otro labāko junioru Opmani, kamēr 9.laiks otrajā braucienā uz sesto vietu nobīdīja Dāvi, abiem pa vidu iespraucoties 5.vietas ieguvējam Robertam Briškam.

SIGULDA-LIELIE-SLALOMS-29janv2017-128.jpg
Miks Zvejnieks, Latvijas Kausa 2017 1.posms, Pilsēts trase (29.01.2019). Foto: Emīls Luško

Dāmām abu favorītu vidū cīņa izvērtās tikai pirmajos braucienos, pirmajā startā par 0,17 sekundēm vadībā esot Leldei Gasūnai, bet otrajā startā par gandrīz pussekundi priekšā izvirzoties Lienei Bondarei. Abas reizes otrajos braucienos pasaules rangā 77.vietā esošā un pa šiem pāris gadiem no Siguldas trasēm atradusī Gasūna kļūdījās un krita, bet nupat Somijas FIS sacensībās pirmo reizi karjerā zem 30 FIS punktiem nopelnījusī Bondare, kura vēl pēdējo sezonu startē junioros, izcīnīja divas uzvaras. Abas reizes stabilu otro vietu izcīnīja Ieva Meldere, līdz ar to kļūstot par vienīgo sieviešu konkurencē, kas kāpa uz goda pjedestāla visos trijos startos (milzu slalomā un divos slalomos) Latvijas kausa pirmajā posmā. Pirmajās sacensībās trešo vietu ieguva pēc triju gadu pārtraukuma starptautiskās sacensībās nostartējusī bijusī Latvijas izlases dalībniece Katrīna Krūmiņa., bet otrajā slalomā, Krūmiņai izstājoties pirmajā braucienā, beigās pirmo reizi elites grupā uz goda pjedestāla kāpa Arta Irbe, kura aiz sevis atstāja milzu slalomā priekšā palaistās Luīzi Braueri, kurai tās bija pirmās FIS sacensības, un Agnesi Sakoviču.

APBALVOSHANA-LIELIE-29janv2017-73.jpg
Liene Bondare, Latvijas Kausa 2017 1.posms, Pilsēts trase (29.01.2019). Foto: Emīls Luško

Interesanti, ka otrajās sacensībās slalomā gan vīriešiem, gan sievietēm trijniekā vairākums bija pieaugušo grupas pārstāvji, nevis ierastie juniori, kuri pamazām izaug un pāriet pieaugušo kārtā.

Master grupā sievietēm Žaklīna Frickausa ar Janu Zvejnieci sarūpēja aizraujošas sacensības, abām cīnoties līdzvērtīgi katrā braucienā un beigās draudzīgi katrai nopelnot pa vienai uzvarai. Abas reizes trešo vietu ieguva Denisa Druka-Jaunzeme, kurai netālu dažos braucienos bija Jeļena Brokāne. Vīriešiem pirmajā startā, tikai par trešdaļu sekundes nobraucot ātrāk par Edgaru Kupču, milzu slaloma uzvarai vēl vienu pievienoja lietuvietis Januļionis, kura tautietis Simonas Masaļskas noslēdza godalgoto trijnieku, bet tieši aiz palika Māris Antoņevičs, kuram gan laika ziņā līdz pjedestālam pietrūka daudz. Otrajās sacensībās pirmajā braucienā kļūdījās Januļionis, kā rezultātā Kupča niknākais konkurents izstājās no cīņas par uzvaru, ko izcīnīja Edgars, kurš ar katru startu ieņēma par vienu pakāpienu augstāku vietu, beigās tiekot līdz pirmajai. Ar otro vietu par diskvalifikāciju pirmajās sacensībās reabilitējās Kristaps Bergmanis, tādējādi otrajā startā uz pjedestāla tiekot vairumā latviešiem, jo trijniekā vienīgais lietuvietis bija vēlreiz trešo vietu ieguvušais Masaļskas. Kaut arī ne līdz galam savu varējumu izdevās parādīt Andrejam Mihailovam, tomēr iegūta ceturtā vieta bija labākais un tai pat laikā arī vienīgais finišu sasniegtais starts.

Ivars Bācis

Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv