infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: -11°C
Vējš: 0m/s

Jaunumi

24 • 11 • 2016

L.Gasūnai uzvara FIS slalomā Zviedrijā, K.Zvejnieks izstājas, esot līderpozīcijās

Tikai divas dienas pēc uzvaras Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībās milzu slalomā Levi (Somijā) Latvijas izlases kalnu slēpotāja Lelde Gasūna tika pie vēl viena panākuma FIS sacensībās slalomā, kas norisinājās Zviedrijas ziemeļu pilsētā Kirunā. Siguldiete uzrādīja ātrāko laiku abos braucienos un 60 dalībnieču konkurencē izcīnīja pārliecinošu pirmo vietu, tiekot pie 19 uzvaras FIS sacensībās un nopelnot savas karjeras otros labākos punktus – 13,55 FIS punkti. Tikmēr vīriešu konkurencē Latvija bija ļoti tuvu otrajai uzvarai, taču pēc pirmā brauciena ar vairāk nekā pussekundes pārsvaru vadībā atradušais mārupietis Kristaps Zvejnieks otrajā braucienā izstājās. Līdz ar to labākais latvietis no 88 dalībniekiem bija 20.vietu ieguvušais un 46 FIS punktus nopelnījušais cēsnieks Žaks Gedra.

Pagājušās nedēļas nogalē un šo pirmdien nostartējuši FIS sacensībās pazīstamajā Somijas ziemeļu kalnu slēpošanas kūrortā Levi, liela daļa Latvijas kalnu slēpošanas izlases dalībnieki – Kristaps un Dāvis Zvejnieki, Žaks Gedra, Lelde Gasūna, Liene Bondare – pārbrauca pāris simtus kilometru uz rietumiem, jo precīzi tādā pašā attālumā virs polārā loka atradās nākamā FIS sacensību vieta – Zviedrijas pati tālākā ziemeļu pilsēta Kiruna, no kuras mazāk par 100km atrodas Zviedrijas augstākā virsotne. Šajās sacensībās nebija tik spēcīgs sastāvs kā Levi, taču tas nenozīmē, ka trūktu augsta līmeņa kalnu slēpotāju. Ja sievietēm no pasaules ranga simtnieka startēja divas un 76.vietā esošā L.Gasūna bija vadošā, tad vīriešiem slaloma rangā no vairāk nekā 5000 kalnu slēpotājiem 69.vietā atrodošais K.Zvejnieks bija otrais no trim simtniekā esošajiem Kirunas slaloma dalībniekiem, jo galvenais favorīts bija pagājušajā sezonā astoņas reizes pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā tikušais un 4vietu Šladmingā izcīnījušais vācietis Dominiks Štēle, kurš pasaules rangā šajā disciplīnā ar 5,75 FIS punktu reitingu ieņem 26.vietu. 

Abi mūsu izlases līderi sacensības sāka lieliski, izvirzoties pēc pirmā brauciena pārliecinošā vadībā. Lelde tuvāko sāncensi – pasaules rangā 114.vietā esošo baltkrievieti apsteidza par 1,22 sekundēm. Otrajā braucienā latvietes pārsvars bija tik pat liels, un viņa uzvarēja ar 2,5 sekunžu pārsvaru. Pasaules rangā 86.vietā esošā čehiete Gabriela Capova mūsu pārstāvei zaudēja trīs sekundes un palika tikai sestā. Liene Bondare nefinišēja pirmajā braucienā, bet ir apņēmības pilna revanšēties šodien otrajā startā slalomā.

Vīriešiem pēc pirmā brauciena K.Zvejnieks uzrādīja ātrāko laiku, par 0,6 sekundēm apsteidzot otrajā vietā esošo zviedru Antonu Kasmanu. Tikmēr Štēle bija tikai sestais, zaudējot mārupietim 1,2 sekundes. Otrajā braucienā Kristaps kļūdījās un izstājās, bet ar pussekundes pārsvaru pār 96.vietā slaloma rangā esošo norvēģi Mortenu Engvolu par uzvarētāju kļuva Kasmans. Žaks Gedra bija vienīgais no mūsējiem, kas sasniedza finišu abos braucienos, ieņemot 20.vietu (+4,26 sekundes). Šādās sacensībās Žakam bija labas iespējas pietuvoties vai pat pārspēt savu labākos punktus (35,46 FIS punkti), taču pārāk daudz bija zaudēts pirmajā braucienā (3 sekundes). Dāvis Zvejnieks tāpat kā brālis Kristaps izstājās otrajā braucienā.

Šodien Kirunā norisināsies otrais FIS slaloms, kas sāksies plkst. 17.00 pēc Latvijas laika.

 

Ivars Bācis

7 Komentāri

Teicams rezultāts - 13,13 punkti, 79. vieta pasaulē ! Konkurence Kristapa 10,42 punktiem un 69. vietai pasaulē.
http://data.fis-ski.com/dynamic/athlete-biography.html?sector=AL&listid=&competitorid=137645
Ar lepnumu par mūsējiem
24 • 11 • 2016 / 22:28
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv