ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 21°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

03 • 01 • 2017

L.Gasūna pirmo reizi karjerā tiek uz 2.braucienu PK slalomā

Šodien Pasaules kausa posmā slalomā, kas norisinājās Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā, lieliski nostartējusi Latvijas izlases kalnu slēpotāja Lelde Gasūna, kas 64 dalībnieču vidū pirmajā braucienā uzrādīja 27.laiku, no līderes Veronikas Velē-Zuzulovas (Slovākija) atpaliekot 3,25 sekundes, līdz ar to pirmo reizi karjerā tiekot PK posmā uz otro braucienu un atkārtojot Kristapa Zvejnieka panākumu, ko mārupietis sasniedza tieši pirms gada.

Pēc karjeras labākā rezultāta uzrādīšanas un 33.vietas iegūšanas pirmajā braucienā pagājušajā posmā 29. decembrī Zemmeringā (Austrija), kur tikai pussekunde pietrūka līdz trīsdesmitniekam, ar lielāku interesi nekā citas reizes tika gaidīts siguldietes starts Pasaules kausa posmā slalomā Zagrebā, kur uz starta izgāja 64 kalnu slēpotājas. Lelde Gasūna pēc reitinga no dalībniecēm bija 55., un ar tādu numuru arī startēja. 

Sacensību pats sākums bija vēl trakāks nekā iepriekšējās divas reizes, jo no pirmajām astoņām četras kļūdījās un izstājās. Lai turpmāk šī tendence nedaudz samazinājās, tomēr no pirmajām trīsdesmit startējušajām tomēr finišu nesasniedza astoņas, bet no četrdesmit vienpadsmit, kas tik un tā ir salīdzinoši padaudz. Kad Lelde sāka savu braucienu, finišējušas bija 37 konkurentes, un lai iebrauktu trīsdesmitniekā, nedrīkstēja no līderes atpalikt vairāk nekā 3,43 sekundes, jo tieši tik tobrīd zaudēja 30.vietā esošā Marlēna Valnere no Vācijas. Līdz ar to izskatījās ļoti cerīgi. Pirmajos divos starpfinišos L.Gasūna uzrādīja 30.laiku, no līderes Veronikas Velē Zuzulovas atpaliekot attiecīgi 1,22 un 2,47 sekundes, kas solīja vietu trīsdesmitniekā, jo vairākas labas braucējas izstājās pēdējās sektorā. Un tā arī notika, finišā Leldei tobrīd bija 26.laiks (+3,25 s). 

Sākās nervu kutinošs gaidīšanas laiks. Nestartēja spēcīga norvēģiete un arī pagājušajā posmā trīsdesmitniekā tikusī 18 gadus vecā slovēniete Meta Hrovata, kas vairoja cerības nosargāt vietu top30. Pirmo pusi labāk veica vāciete Vainbuhere un arī baltkrieviete Škanova, bet beigās tomēr palika aiz mūsējās. Vienīgi amerikāniete Makdžeimsai izdevās uzrādīt ātrāku laiku, līdz ar to Lelde nobīdījās uz 27.vietu, 0,01 sekundi priekšā francūzietei Laurī Mogelei un 0,1 sekundi iekšpus trīsdesmitnieka, ko noslēdza divas kalnu slēpotājas- - krieviete Alopina un iepriekšminēta Škanova, kurai tāpat kā Leldei pirmo reizi karjerā izdevās tikt uz otro braucienu. 

Aiz līderes Zuzulovas cieši par otro trešo vietu cīnās austriete Bernadete Šilda (+0,39 s) un čehiete Sarka Strahova (+0,41 s).

Otrais brauciens sāksies plkst.17.15 pēc Latvijas laika.

Ivars Bācis

L.Gasūna pirmo reizi karjerā tiek uz 2.braucienu PK slalomā

Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv