infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 23°C
Vējš: 1m/s

Jaunumi

13 • 02 • 2017

Kalnu slēpotājai Gasūnai otrā vieta pasaules čempionāta kvalifikācijā milzu slalomā

Saistītā informācija

Latvijas labākā dāmu kalnu slēpotāja Lelde Gasūna pirmdien Sanktmoricā izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensībās milzu slalomā un droši iekļuva starp pamatsacensību dalībniecēm.

Gasūna pirmajā braucienā sasniedza otro labāko rezultātu, bet otrajā bija desmitā ātrākā, tomēr ar to droši pietika, lai nosargātu vietu uz goda pjedestāla.

Sacensībās uzvarēja Sanktpēterburgā dzimusī Baltkrievijas pārstāve Marija Škanova, kurai Gasūna summā piekāpās par 0,10 sekundēm. Nesen Škanova tika pie trim medaļām Kazahstānā notikušajā pasaules Universiādē, milzu slalomā izcīnot bronzu.

Līdz ar to Gasūna kvalificējās pamatsacensībām, kas notiks ceturtdien. Pasaules čempionāta finālsacensībām slalomā un milzu slalomā automātiski kvalificējas 50 labāko FIS punktu īpašnieki katrā no disciplīnām. Kvalifikāciju pārvar pirmie 25 sportisti, bet vēl 25 sportisti tiek atlasīti no valstīm, kas nav pārstāvētas pamatsacensībās.

Turpinājumā ceturtdien notiks arī kvalifikācija milzu slalomā vīriem, piektdien dāmām būs kvalifikācija slalomā, bet vīriešiem pamatsacensības milzu slalomā. Sestdien sievietes noskaidros labākās slalomā, kamēr vīriem notiks kvalifikācija, bet svētdien čempionāts noslēgsies ar vīriešu slalomu.

Pēc Latvijas kalnu slēpošanas izlases izlases galvenā trenera Dināra Dorša izstrādātajiem kritērijiem Latviju pasaules čempionātā var pārstāvēt vienīgi sportisti, kuri konkrētajā disciplīnā ir pasaules ranga labāko piecsimtniekā. Latviju sacensībās pārstāvēs Kristaps un Miks Zvejnieki, Gasūna, Agnese Āboltiņa, Liene Bondare un Žaks Gedra. Pēdējais no viņiem gan nebija izpildījis kritēriju un jaunākajā FIS rangā slalomā atrodas 569.vietā, tomēr tāpat viņam dota iespēja piedalīties meistarsacīkstēs.

Tāpat dāmām slalomā piecsimtniekā ir Evelīna Gasūna, tomēr viņa šosezon traumas dēļ nav startējusi. Tikmēr Āboltiņa vien nesen atsākusi treniņus pēc decembrī gūtas traumas.

Latvijas izlases sastāvs šajā pasaules čempionātā būs ievērojami mazāks nekā iepriekšējās reizēs. 2013. un 2015.gadā Latviju sacensībās pārstāvēja attiecīgi 14 un 11 sportisti, bet uz 2007., 2009. un 2011.gadā uz meistarsacīkstēm devās 7-8 valsts kalnu slēpotāji.

Avots: diena.lv


2 Komentāri

šī gan ir ļoti laba ziņa. vienreiz ar glanci tika tālāk. tā turpināt. prieks un lepnums par mūsējiem.
14 • 02 • 2017 / 23:28
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv