ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 24°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

18 • 01 • 2017

Dž.Ģērmanei un G.Šmalcam godalgotas vietas starptautiskajās sacensībās kalnu slēpošanā

Janvāra vidū panākumus starptautiskajā sacensībās guvuši Latvijas jaunie kalnu slēpotāji. Latvijas labākā jauniešu grupas slēpotāja Dženifera Ģērmane Austrijā izcīnījusi trīs uzvaras un divas otrās vietas gan milzu slalomā, gan slalomā U14 grupā, savukārt viens no savas grupas līderiem Georgs Šmalcs Slovākijā U10 grupā milzu slalomā ieguva 2. un 3.vietu.

Jauno gadu veiksmīgi iesākuši daži mūsu jaunie kalnu slēpotāji. Savulaik piecas reizes pasaules kausa posmos piecpadsmitniekā iekļuvušās Ulla Ģērmanes (ex.Lodziņas) meita Dženifera Ģērmane piedalījusies Austrijā, kur ziemas sezonā arī dzīvo, vairākās sacensībās, izcīnot tur pirmās un otrās vietās. Vispirms viņa piedalījās reģionālajās sacensībās Bezrikscup, kas notika Celamzē un pēc kurām piecas labākās no katras grupas atlasījās uz Landescup, kas savukārt ir visas Zalcburgas zemes sacensības, kas gadā ir tādas vienas, un tajās satiekas visu 7 zemju labākie U14 un U16 kalnu slēpotāji (-as), kur savukārt tie cīnās par iekļūšanu komandās, kuras brauks uz starptautiskajām FIS sacensībā, kā, piem., neoficiālais jauniešu pasaules čempionāts Topolino. Taču pēc noteikumiem uz tām atlasās tikai austrieši.

Pirmā disciplīna bija slaloms, kur Dženifera bija pārliecinoši ātrākā abos braucienos, izcīnot uzvaru ar vairāk nekā piecu sekunžu pārsvaru. Nākamajā startā milzu slalomā, kurā pēc treneres Ulla Ģērmanes vārdiem nesanāca tik labi nobraukt, Dženifera ieguva otro vietu, samainoties vietām ar slaloma otrās vietas ieguvēju Laru Flecbergeri, kurai nācās piekāpties par 0,7 sekundēm. Līdz ar to Zālfeldes slēpošanas klubu pārstāvošā valmieriete viegli kvalificējās nākamajam līmenim – Zalcburgas zemes sacensībām, kuras viņa iesāka lieliski, 22 dalībnieču konkurencē pārliecinoši uzvarot U14 grupas slalomā un par septiņām ar pusi sekundēm apsteidzot tuvāko konkurenti Flecbergeri. Pat vecākās U16 grupas labākās meitenes no mūsu kalnu slēpotājas atpalika vairākas sekundes. Milzu slalomā pēc pirmā brauciena talantīgā latviešu kalnu slēpotāja 21 dalībnieces vidū izvirzījās vadībā, bet otrajā braucienā, pat pēc piedzīvotā kritiena turpinot sacensības, viņa nezaudēja ļoti daudz un uzrādīja piekto laiku, kas divu braucienu summā tomēr ļāva nosargāt godalgotu pozīciju – otro vietu, no uzvarētājas Viktorijas Burgleres atpaliekot mazāk par pussekundi (+0,44 s). 

Piektās sacensības Ģērmanei bija Hinterraitā, kur milzu slaloma disciplīnā viņa nekļūdījās un izcīnīja uzvaru, revanšējoties Lara Flecbergerei divu braucienu summā par 1,74 sekundēm. Netiešs revanšs sanāca arī Burglerei, kura šajās sacensībās startēja savā U13 grupā, izcīnot uzvaru, bet no U14 grupas uzvarētājas latvietes Dž.Ģērmanes laika atpaliekot gandrīz trīs sekundes.

Trenere un mamma Ulla pastāstīja, ka šogad ir jaunā vietā, pie citiem treneriem, ar ko ir ļoti apmierināti. “Strauji izaugot, muskuļi netiek līdzi, sāp mugura un ceļgali. Dženiferai šis nav viegls gads,” secina 4.vietas ieguvēja PK Supergigantā, piebilstot, ka tāpēc treniņu programma meitai ir saudzējoša. Ulla skaidro, ka milzu slalomā tehnikā jāveic daudz korekcijas. “Šobrīd slēpojumi nav stabili,, tiek pieļautas kļūdas, kas liedz stabili startēt. Esam vienojušies ar treneriem strādāt tālākas nākotnes virzienā, tāpēc šīssezonas rezultāts, iespējams, nebūs izcils,” pieļauj mērķtiecīgā un prasīgā U.Ģērmane.

Tikmēr Slovākijas kausa 1. un 2.posmā U10 grupā milzu slalomā pāri par 70 dalībnieku konkurencē ikšķilietis Georgs Šmalcs abos startos tika trijniekā, vienā iegūstot trešo vietu, bet otrajā par pakāpienu augstāk – otro vietu, uzvarētājam no Čehijas zaudējot sekundi. Šajā sacensībās piedalījās četru valstu jaunie kalnu slēpotāji – Slovākijas, Čehijas, Latvijas un Polijas. Tā kā bez U10 grupas sacentās arī vēl dažas nedaudz vecākās grupas, kur pavisam kopā piedalījās ap 300 kalnu slēpotājiem, tad tika veikts tikai viens brauciens. Kā pastāstīja Georga tēvs Ivars Šmalcs, tad godalgotas vietas nebija īsti gaidītas, jo mērķis bija iekļūt desmitniekā. Bez Geroga vienaudžiem, 2007. gadā dzimušajiem, piedalījās arī vairāki 2008. un 2009.gadā dzimušie.

Ivars Bācis

15826846_1217458291706752_4370324473783779372_n.jpg

15894372_1073698342752547_5136204158095190357_n.jpg

Smalcs_3v.jpg

Smalcs.jpg

1 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv