ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 21°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

23 • 03 • 2017

BK 3.posmā un FIS slalomā Somijā rekordskaits dalībnieku un valstu

Šodien Somijas ziemeļu ciematā Pihē Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotais Baltijas kausa trešais posms kalnu slēpošanā un FIS sacensības slalomā, kas vienlaikus bija arī Igaunijas čempionāts, pulcēja rekordskaitu pārstāvniecību, jo vīriešiem un sievietēm kopā startēja 167 dalībnieki, pārstāvot 14 valstis. Vīriešiem 104 dalībnieku konkurencē vislabāk no latviešiem nostartēja cēsnieks Žaks Gedra, kurš ieņēma 13.vietu, uzvarētājam zviedram Gustavam Lundbekam, kurš pasaules čempionātā ierindojās 37.vietā, divu braucienu summā zaudējot 4,3 sekundes. Tikmēr sievietēm no 53 dalībniecēm ar 6.vietu visaugstāk no Latvijas izlases dalībniecēm tika rāmaviete Agnese Āboltiņa, kura 1,39 sekundes piekāpās uzvarētājai un pasaules junioru čempionāta 14.vietas ieguvējai Nellai Korpio no Somijas, nopelnot otros labākos punktus karjerā – 29 FIS punkti.

Pēc divu dienu pārtraukuma, kad savus startus šajā sezonā bija pabeiguši jauniešu un Master grupas pārstāvji, Baltijas kausa noslēdzošajā trešajā posmā uz starta izgāja elite un juniori. Otrdien Latvijas Slēpošanas federācijas pārstāvji paveica lielu darbu, ar speciālu tehniku injicējot ūdeni visas trases garumā, lai būtu ciets segums un daudzajiem FIS sacensību dalībniekiem nodrošinātu pēc iespējas līdzīgākus apstākļus. Ar katru gadu dalībnieku skaits pieaug, šogad sasniedzot jaunu rekordu, pirmo reizi vīriešiem startējot vairāk nekā simts, bet sievietēm vairāk nekā piecdesmit kalnu slēpotājām. Arī valstu ziņā skaits pieauga par vienu, šogad sasniedzot 14. Bez ierastajām Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm, startēja kalnu slēpotāji no Kanādas, ASV, Spānijas, Nīderlandes, Slovākijas, Polijas, Krievijas un, kaut arī ne ar augstākā līmeņa pārstāvjiem, bet pirmo reizi arī no kalnu slēpošanas lielvalsts Austrijas.

Dalībnieku skaits bija ne tikai kuplāks kā citus gadus, bet sastāva ziņā arī spēcīgāks, startējot dažiem pasaules junioru čempionāta medaļniekiem, pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā iekļuvušajiem, kā arī Eiropas kausa posmos divdesmitniekā tikušajiem kalnu slēpotājiem. Vīriešiem bija spēcīgāka konkurence, jo 11 dalībnieki bija top200 pasaules rangā, bet 19 no top300, kamēr sievietēm no divsimtnieka bija piecas, bet no trīssimtnieka deviņas dalībnieces. Vienīgais vīriešiem no pasaules ranga simtnieka bija mūsu Kristaps Zvejnieks, kurš vienīgais no latviešiem dalībnieku vidū pēc reitinga bija divdesmitniekā, jo Mikam Zvejniekam un Žakam Gedram attiecīgi 26. un 41.pozīcija. Taču tas nenozīmēja, ka, izņemot Kristapu, pārējie nevar pacīnīties, piemēram, par divdesmitnieku. Sievietēm piecpadsmitniekā bija trīs mūsējās, vienīgi traumas dēļ gadu nestartējusī Žanete Gedra pēc ranga bija 28., taču braukšanas meistarība līdz ar to nebūt ne sliktāka par pārējām. Ja vīriešiem mūsu rindās izteiktāks līderis ir Kristaps Zvejnieks, un lielāka intriga bija cīņā par otro vietu staro Miku un Žaku, tad sievietēm uzrādīt labāko rezultātu varēja jebkura no četrām Baltijas kausā startējušajām izlases meitenēm, sarūpējot līdz ar to ļoti lielu interesi (Lelde Gasūna muguras sāpju dēļ ir spiesta diemžēl izlaist Baltijas kausa noslēdzošo posmu – aut.piez.).

Pirmajā braucienā sanāca daudziem izstāties, it īpaši vīriešu konkurencē, kur finišu nesasniedza vairāk nekā puse – 62 kalnu slēpotāji, kamēr sievietēm tādas bija 20. Ja sieviešu konkurencē pirmo braucienu nepabeidza viena mūsējā (Žanete Gedra), tad vīriešiem pirmajā trasē izkrita 8 latvieši no 12. Labāko laiku uzrādīja pasaules rangā 107.vietā esošais zviedrs Gustavs Lundbaks, kurš trasi veica 50,38 sekundēs un savu tautieti Emīlu Joahnsonu, kurš pirms gada pasaules kausa posmā ieguva 25.vietu, apsteidza par 0,33 sekundēm. Tikmēr labi nobrauca Kristaps Zvejnieks, kurš uzrādīja trešo laiku (+0,39 s). Nākamais no mūsējiem bija Žaks Gedra, kurš pēc pirmā brauciena bija septiņpadsmitais (+2,92 s), bet vēl divas desmitdaļas lēnāk nobrauca un 21.vietā atrādās Miks Zvejnieks.

PYHA-SLALOMS-23marts2017-155.jpg
Žaks Gedra ārtākais no Latviešiem, FIS Baltijas kauss 2017 3.posms, Foto: E.Lukšo

Otrajā braucienā Kristaps riskēja no paša sākuma, diemžēl pieļaujot kļūdu un izstājoties, līdz ar to labākā mūsējā titulu nopelnīja pasaules junioru čempionāta 23.vietas ieguvējs Žaks Gedra, kurš otrajā braucienā līderiem zaudēja mazāk nekā pirmajā, līdz ar to divu braucienu summā deficīts sastādīja 4,3 sekundes, kas deva pavisam nedaudz virs 40 FIS punktiem. Arī pēc otrās trases divas desmitdaļas aiz Žaka bija Miks, kuram 15.vieta. Abi tad bija vienīgie, kas finišēja no latviešiem, jo izstājās arī 38.laiku (+6,27 s) pirmajā trasē uzrādījušais Dāvis Zvejnieks. Lunbeks saglabāja līderpozīcijas un svinēja uzvaru, par 0,65 sekundēm apsteidzot PK kopvērtējumā punktus nopelnījušo un pasaules rangā 123.vietā esošo Johansonu. Otrajā braucienā visātrāko laiku uzrādījušais pasaules junioru čempionāta 7.vietas ieguvējs Mika Mankinens no Somijas, kurš pagājušā gadā BK 3.posmā un FIS sacensībās izcīnīja vienu uzvaru, pakāpās no devītās uz trešo vietu, kamēr pasaules junioru vicečempions Bjorns Brudevols no Norvēģijas no ceturtās atkrita uz sesto vietu.

2.jpg
Sacensību uzvarētājs Gustavs Lundbeks, FIS Baltijas kauss 2017 3.posms, Foto: E.Lukšo

Sievietēm pirmajā braucienā pirmajā četrās vietās ierindojās somietes ar pagājušā gada pasaules junioru vicečempioni milzu slalomā Rīku Honkanenu priekšgalā, par nieka 0,01 sekundi apsteidzot 14.vietas ieguvēju pasaules junioru čempionātā slalomā Nellu Korpio. Desmitniekā tika divas mūsējās, Evelīnai Gasūnai uzrādot 9.laiku (+0,95 s) un Lienei Bondarei noslēdzot desmitnieku (+1,15 s), bet 12.vietā (+1,56 s) atradās Agnese Āboltiņa. Otro braucienu no latvietēm vislabāk veica pasaules čempionātā četrdesmitniekā iekļuvusī un visaugstāk tikusī Āboltiņa, aizsniedzoties līdz sešinieka beigām un otro reizi karjera iegūstot zem 30 FIS punktiem. Otrajā trasē Agnese bija otra ātrākā. Tikmēr Liene ar Evelīnu noslēdza desmitnieku, ierindojoties attiecīgi 9. (+1,99 s) un 10.vietā (+2,16 s) un abām uzrādot trešos labākos punktus karjerā (attiecīgi 33 un 34 FIS punkti). 

Agnese Āboltiņa
Agnese Āboltiņa ātrākā no Latvietēm, FIS Baltijas kauss 2017 3.posms, Foto: E.Lukšo

Līdere Honkanena otrajā braucienā kļūdījās, atkrītot uz 12.vietu, bet uzvaru svinēja pasaules rangā 135.vietā esošā Korpio. Pamatīgu kāpumu no vienpadsmitās uz otro vietu veica pasaules junioru čempionātā 15.vietu ieguvusī norvēģiete Guro Hvammena, bet trijnieku noslēdza pasaules kausa posmos divas reizes desmitniekā tikusī 2014.gada pasaules junioru vicečempione Šarlote Sefvenberga no Zviedrijas.

PYHA-SLALOMS-23marts2017-59.jpg
Sacensību uzvarētāja Nella Korpio, FIS Baltijas kauss 2017 3.posms, Foto: E.Lukšo

Rītdien Baltijas kausa trešajā posmā paredzētas divas FIS sacensības milzu slalomā, vienas no kurām būs Latvijas, bet otras Igaunijas čempionāts.

No Pihes,
Ivars Bācis

Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv