ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 7°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

04 • 11 • 2015

Šonedēļ Baltijas kausā kalnu slēpošanā Lietuvā 250 dalībnieku no 13 valstīm

Šajā nedēļas nogalē, 7. un 8.novembrī, Lietuvas pilsētā Druskininkos slēgtajā kalnu slēpošanas hallē “Snow Arena” sāksies Latvijas Slēpošanas savienības (LSS) rīkotais Baltijas kauss kalnu slēpošanā, kas pieaugušajiem un junioriem būs arī Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensības un kurās piedalīsies vairāk nekā 250 kalnu slēpotāju no vairāk nekā 10 valstīm. Šis būs pirmais no kopumā trim Baltijas kausa posmiem, visu vecumu dalībniekiem sacenšoties tikai slaloma disciplīnā.

 Baltijas kauss kalnu slēpošanā jau otro sezonu pēc kārtas norisināsies ar trijiem posmiem, pirmais no kuriem ir paredzēts jau šajā nedēļas nogalē Lietuvā. Tas šajos rudenīgajos un bezsniega apstākļos ir iespējams, jo dienvidu kaimiņu pilsētā Druskininkos atrodas pirms četriem gadiem uzceltā slēgtā kalnu slēpošanas halle ”Snow Arena”, kas darbojas visu cauru gadu. Pagājušā gadā Baltijas kauss pirmo reizi no ierastā viena posma tika paplašināts uz trim posmiem, un arī pirmais posms notika Druskininkos, taču šoreiz tas jau būs FIS statusā. Līdz ar to arī Lietuvai tajā pašā gadā kā Latvijai, tikai deviņus mēnešus vēlāk, būs vēsturiskais brīdis, proti, viņu zemē tiks aizvadītas pirmās FIS sacensības kalnu slēpošanā. Tā kā trases augstuma starpība ir 60 metri, tad tiks rīkoti trīs braucieni un tās būs FIS Entry league kategorijas sacensības.

Abas dienas visi dalībnieki – pieaugušie un juniori, kuriem tās būs gan FIS sacensības, gan arī Baltijas kauss, kā arī jauniešu grupas pārstāvji, kuriem tas būs tikai Baltijas, sacentīsies slaloma disciplīnā. Uz pirmo posmu novembra sākumā Lietuvā ir pieteikušies pāri par divsimt piecdesmit kalnu slēpotāji no 13 valstīm, kur bez Baltijas valstīm ir pārstāvētas arī Čehija, Slovākija, Krievija, Baltkrievija, Spānija, Rumānija, Ukraina, Polija, Turcija, Ungārija un Īrija. FIS sacensībās reģistrējušies pāri par septiņdesmit kalnu slēpotājiem, bet jauniešiem un “Masteru” dalībnieku skaits pārsniedz 180. Jauniešu grupās aiz organizatoru nācijas Latvijas (pāri par 60 dalībniekiem) otra lielā pārstāvniecība ar vairāk nekā 40 kalnu slēpotājiem būs Krievijai. Arī baltkrievi ieradīsies 20 kalnu slēpotāju sastāvā. Kaut arī šogad Lietuvas posmā būs pat uz pusi lielāks dalībnieku un valstu skaits, tomēr tik un tā spēcīguma ziņā martā Pihē notikušais posms attiecībā uz FIS sacensībām bija daudz spēcīgāks.

Latvijas izlase Dināra Dorša vadībā šajā hallē ir aizvadījusi treniņus augustā (5 dienas), trīs reizes pa trim dienām septembrī (kopā 9 dienas) un kopš pagājušās svētdienas trenējas tur arī tagad. D.Doršs ir apmierināts ar izlases sportistu treniņos paveikto un norāda, ka vajadzētu parādīt labu rezultātu un ka sacensībās mūsējie būs favorīti. Latvijas izlases sastāvā FIS sacensībās piedalīsies Kristaps, Miks un Dāvis Zvejnieki, Lelde un Evelīna Gasūnas, Liene Bondare, Agnese Āboltiņa, Ieva Meldere un arī jaunākā pārstāve un pirmo gadu junioru grupā startējošā Žanete Gedra, kura pēc traumas izdziedēšanas vēl nav sasniegusi savu labāko formu.

Ivars Bācis

Kristaps Zvejnieks, Baltic Cup 2015, Druskininkai (LTU)
Kristaps Zvejnieks, Baltic Cup 2015, Druskininkai (LTU)

2 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv