ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 30°C
Vējš: 5m/s

Jaunumi

20 • 09 • 2016

Sadalītas medaļas Latvijas čempionātā 10km skrituļslidošanā

Saistītā informācija

Sporta kluba “ASI” rīkotajā Latvijas čempionātā skrituļslidošanā, kas vienlaikus bija arī populārā skrituļslidošanas seriāla “Skibox balva” sezonas noslēgums, 10km distancē pieaugušo grupā uzvaras izcīnīja Reinis Znotiņš un Denisa Druka-Jaunzeme, junioriem kalnu slēpotāja Arta Irbe un Haralds Dernovs, jauniešiem Viktors Kokins un Patrīcija Sniķere, bet “Master” grupā Agris Šipkovs un Antra Zemīte.

Trīs nedēļas pēc Rīgas atklātā čempionāta pusmaratonā Latvijas vadošie skrituļslidotāji atkal pulcējās Uzvaras parkā Rīgā, lai sacenstos uz pusi īsākā distancē Latvijas čempionātā – 10km. Par medaļām jauniešu, junioru pieaugušo un Master grupā kopā cīnījās 67 dalībnieki, bet bērnu grupās “Skibox balvas” noslēgumā uz starta izgāja 40 jaunie sportisti. Līdz ar to svētdien skrituļslidošanas sacensībās startēja vairāk nekā simts šā sporta veida pārstāvju.

Pieaugušo grupā vīriešiem 10km (0,5km+8x1,2km) pirmajos divos apļos izveidojās līderu – kvartets Reinis Znotiņš, Roberts Pundurs, Lauris Bitenieks, Sandris Šnore, kam turējās līdzi arī divi ātrākie jauniešu grupas pārstāvji, kas drīz vien sāka pamazām atpalikt. Līdz ar to pēc 3. apļa pieaugušo četrinieks bija palicis vienatnē. Tā viņi nobrauca kopā vairāk nekā līdz pusdistancei, kad ap 6km noguruma ietekmē lēnāks kļuva Sandris Šnore, atstājot pārējos trīs sadalīt medaļu komplektu. Pašās beigās R.Pundura un R.Znotiņa kāpinātajam tempam vairs īsti netika līdzi L.Bitenieks, kurš ieņēma trešo vietu, atstājot uzvarētāju noteikšanu abiem jaunākajiem sāncenšiem, kuru ļoti līdzīgajā finiša sprintā par vienu sekundes desmitdaļu ātrāks bija Reinis Znotiņš, tiekot pie otrā čempiona titula šogad. Robertam, kurš pēdējā aplī ar tempa “kurināšanu” centās aizmukt un kuram Reinis aptuveni 200m līdz finišam “aizgāja” priekšā, līdz ar to otrā vieta.

Sievietēm pieaugušo grupā abu Skibox balvas kopvērtējuma līderu Denisas Drukas Jaunzemes un Daigas Gavariņas starpā duelis nesanāca, jo jau no paša sākuma Denisa pakāpeniski attālinājās no Daigas, iegūstot pārliecinošu pirmo vietu. Daiga savā grupā bija otrā, bet, nestartējot dažām sezonas laikā trijniekā iekļuvušajām dāmām, pirmo godalgoto vietu nopelnīja Gunita Sniķere.

Gan puišiem, gan meitenēm apvienotās jauniešu grupas (U14+U12) ātrākie skrituļslidotāji finišēja priekšā labākajiem junioriem. Puišiem tikai pirmajos trijos apļos cīņā par uzvaru Sandis Reinsons spēja noturēties līdzi Viktoram Kokinam, kurš pirmo apli pabeidza līderpozīcijās kopējā ieskaitē, esot priekšā arī pieaugušo grupas pārstāvjiem, bet pēc trešā kilometra Viktors sāka attālināties no Sanda un izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Pēc lēnā sākuma uz beigām atžirga labākais juniors Haralds Dernovs, kurš pēdējā aplī apdzina Reinsonu un pietuvojās Kokinam, finišējot abiem pa vidu. Tikmēr trešo vietu jauniešiem ieguva labākais U12 grupas pārstāvis Rihards Ordelovskis, kurš beigās no otrās vietas atpalika tikai 21 sekundi.

Meitenēm atšķirībā no puišiem gan noritēja sīva cīņa gan par uzvaru, gan par pārējām godalgotajām vietām, jo to sadalījums izšķīrās pēdējā apļa beigās. Ar lielāku ātrumu pēdējos pāris simts metros pirmā finišēja Patrīcija Sniķere, par pusotru sekundi apsteidzot septembrī saņēmušos komandas biedreni Agati Priedīti. Abām labākajām jaunietēm no U12 grupas pa vidu iespraucās pirmās vietas ieguvēja juniorēm Arta Irbe. Piecas sekundes vēlāk aiz uzvarētājas ļoti līdzīgā finiša sprintā par trešo vietu jauniešiem U14 grupas līdere Alīna Savrucka par 0,15 sekundēm apsteidza Anci Kucinu no U12. Tikmēr otrās vietas ieguvēja juniorēm Laine Kreitāle no A.Irbes atpalika vienu minūti.

Master grupā, startējot Antrai Zemītei, pārējām atlika cīnīties par otro vietu, ko diezgan stabili ieguva Evija Graumane, atvēlot Ingai Priedītei trešo vietu. Vīriešiem, lai arī ar ne tik lielu pārsvaru kā A.Zemīte, tomēr diezgan drošu uzvaru svinēja Agris Šipkovs. Tiesa, viņu par pusotru sekundi pārspēja 50 + grupas uzvarētājs Ivars Vingris, kurš Agri nebija apsteidzis ļoti ilgu laiku. Tikmēr divu vīru finiša sprintā par otro vietu Master grupā nedaudz ātrāks bija Ģirts Jankovskis, aiz kura 0,2 sekundes vēlāk finišēja Mārtiņš Āboliņš, bet vēl turpat netālu esošajam Jurim Pencim nācās samierināties ar ceturto vietu. 50 + grupā otrais finišēja Gunārs Lauris.

Domājot jau par nākamā raksta “Skibox balvas sezonas kopvērtējums” tapšanu,
Ivars Bācis

2 Komentāri

Rīgas domes portāls
21 • 09 • 2016 / 11:15
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv