ski.lv logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 21°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

07 • 03 • 2016

LK jauniešiem slalomā daudzās grupās uzvarētāju maiņa

Svētdien pēcpusdienā, kad rīta saule jau bija pazudusi un kad salīdzinoši siltos laika apstākļos trases segums bija kļuvis mīkstāks, savas sacensības Latvijas kausa otrajā posmā slalomā uzsāka trīs jauniešu vecuma grupu pārstāvji. Gan salīdzinot ar sestdienas milzu slalomu, gan arī ar Latvijas kausa pirmo posmu slalomā, vakar lielākā daļā grupu uzvarētāji pamainījās. Ja tieši slaloma disciplīnā bija četri jauni uzvarētāji, tikai diviem “pantēriešiem” Samantai Līcītei un Markam Truhinam atkārtojot pirms pusotra mēneša gūto panākumu šajā disciplīnā, tad no sestdienas milzu slaloma uzvarētājiem svētdien slalomā to pašu izdevās izdarīt vienīgi “virsotnietei” Betijai Burkovskai U16 grupā.

Meitenēm U16 grupā Betija visātrāk veica abus braucienus un tika pie uzvaras,. Izpalika viņas duelis ar pirmā posma uzvarētāju slalomā Rēziju Krastiņu, kura jau pirmā brauciena vidusdaļā kļūdījās vairākas reizes un izstājās. Konkurentes ir progresējušas, tāpēc pērn pārsvarā uzvaras izcīnījušai Laurai Bērziņai šajā sezonā sanāk samierināties ar citām godalgotajām vietām. Vakar viņa bija otrā, bet pavisam tuvu pēc otrā brauciena bija trešās vietas ieguvēja Agnese Sakoviča, nodrošinot “Virsotnei” vidu goda pjedestālu. U16 grupā meitenēm šogad galvgalī ir pamatā jaunākās, t.i., 2001.gadā dzimušās. Puišiem, pamatus panākumam ielicis pirmajā braucienā, uzvaru izcīnīja Mārtiņš Zvīnis, atstājot pirmā posma uzvarētāju Kristapu Lazdānu otrajā vietā, bet pirmo reizi Latvijas kausā trijniekā tika Jānis Jurdžs. Milzu slaloma otrās vietas ieguvējs un godalgas pretendents Pauls Rubenis tika diskvalificēts pirmajā braucienā. 

U14 grupā atkal pirmajās divās vietās ierindojās SK “Virstone” kalnu slēpotājas, tikai šoreiz virsroku ņēma Katrīna Dzelme, kas neatstāja nekādas cerības uzvarētājai pirmajā posmā slalomā un arī sestdien milzu slalomā Elīnai Zalānei. Gaidītā aizraujošā cīņa par trešo vietu starp vairākām dalībniecēm izpalika, jo trešajā vietā esošā Zane Egle nefinišēja, Paula Vītuma tika diskvalificēta, Karlīnai Grāmatniecei nesanāca tik labs arī otrais brauciens, savukārt, labi otro trasi veica Dārta Stepiņa, kura tad arī ieguva trešo vietu. Puišiem atkal slalomā savu pārākumu nodemonstrēja Marks Truhins, bet ar ātrāko laiku otrajā braucienā jautājumu par otro vietu atrisināja Marka komandas biedrs no “Panteras” un milzu slaloma uzvarētājs Emīls Ģērmanis. Tikmēr par atlikušo trešo godalgu no pirmajā braucienā blīvajiem rezultātiem, kur 7 dalībnieki reāli pretendēja uz trijnieku, vienas aiz otra sarindojās trīs “Snow feel” pārstāvji, Tomam Ķelderim tiekot trijniekā, Mārcim Beitānam ieņemot jau ierasto ceturto vietu, bet pirmā posma 2.vietas ieguvējam Kristoferam Gulbim šoreiz paliekot piektajā vietā. 

U12 grupā “Panteras” pārstāves atjaunoja savu dominanci, iegūstot pirmās četras vietas. Ja sestdien milzu slalomā pēc atrašanās vadībā pēc pirmā brauciena otrajā viņa izstājās, tad svētdien slalomā Samanta Līcīte pārliecinoši veica abus braucienus un pēc pusotra mēneša pārtraukuma atkal triumfēja jaunākajā grupā meitenēm. Tikmēr ļoti līdzīgajā cīņā par otro vietu Diāna Daukšte par 0,05 sekundēm apsteidz Helēnu Ērepreisu, kurai trešā vietas otro dienu pēc kārtas. Puišiem šajā grupā slaloms sanāca gana dramatisku notikumu pilns. Jau pirmajā braucienā grūtajā trasē neveiksmes piedzīvoja viens favorīts pēc otra. Ernests Pēteris Jansons nefinišēja, bet kritienus piedzīvoja un tomēr braucienu pabeidza iepriekšējā posma uzvarētājs Artemijs Terlanovs un trešās vietas ieguvējs Georgs Daukuls, kā arī milzu slaloma uzvarētājs Laurs Megi no Igaunijas, kurš nokrita piecus metrus pirms finiša. Artemijs, atrazdamies priekšpēdējā vietā, ar absolūti ātrāko laiku otrajā braucienā, pakāpdamies uz 8.vietu, pierādīja, ka var būt labākais šajā grupā slalomā.  Apsteidzot līderi pēc pirmā brauciena Bruno Ģermani un atstājot viņu otrajā vietā, pēc panākumiem Baltijas kausa otrajā posmā pirmo uzvaru Latvijas kausā svinēja šosezon progresējušais Roberts Beikmanis. Tikmēr vēl vienam “Apex” pārstāvim Dāvim Mazajam bija priecīgs notikums, proti, ar iegūto trešo vietu viņš pirmo reizi iekļuva trijniekā Latvijas kausa posmos. Igaunis Megi otrajā braucienā uzrādīja otro laiku un pakāpās no 9.vietas uz ceturto. 

Veiksmīgus startus jauniešiem un citu grupu pārstāvjiem Baltijas kausa trešajā posmā Somijas ziemeļu ciematā Pihē, kur spēcīgu konkurenci mūsējiem sastādīs citu valstu pārstāvji.

Ivars Bācis

0 Komentāri

Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv