infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 13°C
Vējš: 3m/s

Jaunumi

08 • 11 • 2015

Latvijai divas uzvaras FIS slalomā Baltijas kausā arī otrajā dienā

Lietuvas pilsētā Druskininkos slēgtajā hallē “Snow arena” Latvijas Slēpošanas savienības rīkotajā Baltijas kausa pirmajā posmā kalnu slēpošanā otrajā sacensību dienā FIS Entry league slalomā Latvijas izlases dalībnieki turpināja sasniegt ļoti labus rezultātus, atkal izcīnot uzvaras gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē un kopumā iegūstot trīs godalgotas vietas. Trīs braucienu summā atkal nepārspējami bija Latvijas izlases līderi Kristaps Zvejnieks un Lelde Gasūna.

Svētdien Druskininkos  „Snow arena” trasē, dalībniekiem otro dienu pēc kārtas sacenšoties slaloma disciplīnā, noslēdzās Baltijas kausa  pirmais no kopumā trim posmiem kalnu slēpošanā. Atkal starp 13 valstu pārstāvjiem labākie izrādījās Latvijas kalnu slēpotāji, bet šodien vēl sīvāku konkurenci izrādīja citu valstu pārstāvji. Vīriešiem 38 dalībnieku vidū otro dienu pēc kārtas savu pārākumu nodemonstrēja Kristaps Zvejnieks, izcīnot savu 17 uzvaru FIS sacensībās. Viņš tuvāko konkurentu apsteidza par pusotru sekundi, bet šoreiz aiz viņa uzreiz nebija brālis Miks, bet gan slovāks Romans Murins, bet tikai 0,01 sekundi aiz viņa ierindojās un trešo vietu izcīnīja divas reizes pasaules čempionātos superkombinācijā labāko divdesmitniekā iekļuvušais baltkrievs Jurijs Daniločkins, kurš par 0,2 sekundēm. apsteidza 4.vietu ieguvušo Miku Zvejnieku. Tuvu bija arī vakardienas trešās vietas ieguvējs Daniels Paulus no Čehijas, kurš Mikam piekāpās par ceturtdaļsekundi un ieguva 5.vietu.

Kristaps Zvejnieks, Baltic Cup 2016 1st round, Snow Arena (LTU)
Kristaps Zvejnieks, Baltic Cup 2016 1st round, Snow Arena (LTU

Ja Kristaps bija stabili priekšā pārējiem, tad no otrās līdz piektajai vietai bija ļoti līdzīga konkurence. Tikmēr trīs latvieši otro dienu pēc kārtas sīvi spēkojās par iekļūšanu desmitniekā, šoreiz Elvim Opmanim ierindojoties 10.vietā un par dažām desmitdaļām apsteidzot Robertu Brišku un Dāvi Zvejnieku, kuri abi noslēdza desmitnieku un bija priekšā Opmanim pirmajā dienā.

Sievietēm 29 dalībnieču konkurencē visos trīs braucienos labākos laikus uzrādīja un 12 uzvaru FIS sacensībās izcīnīja Lelde Gasūna. Tikai otrajā braucienā viņai tuvu bija otro dienu pēc kārtas otro vietu izcīnījušā māsa Evelīna, kura trīs braucienu summā piekāpās par 1,41 sekundi. Pēc diviem braucieniem šķita, ka Latvijai atkal piederēs viss pjedestāls, taču trešajā vietā atrodošā Agnese Āboltiņa pēdējā braucienā trases beigās neizbrauca pareizi vārtus un tika diskvalificēta. Viņas vietu aizņēma un uz goda pjedestāla kāpa talantīgā jaunā Krievijas slēpotāja Anastasija Gornostajeva, kura, starp citu, tikai par 0,02 sekundēm apsteidza Lieni Bondari. Sešinieku noslēdza slovākiete Sona Moravčikova un pasaules čempionātā 62.vietu ieguvusī ukrainiete Tatjana Tikuna.

Lelde Gasūna, Baltic Cup 2016 1st round, Snow Arena (LTU)
Lelde Gasūna, Baltic Cup 2016 1st round, Snow Arena (LTU)

Vēlreiz desmitniekā iekļuva, bet šoreiz par divām pozīcijām augstāk – 8.vietā, ierindojās no traumas atgūstošā Žanete Gedra, bet tikmēr viņai pēc otrā brauciena tieši priekšā esošā Ieva Meldere pēdējā braucienā kļūdījās trases beigu daļā un tika diskvalificēta.

No „Snow arenas” Ivars Bācis


Baltic Cup 2016 1st round, Snow Arena (LTU)

8 Komentāri

SnowArena
09 • 11 • 2015 / 14:20
Rigas domes sporta portāls
09 • 11 • 2015 / 14:47
SUPER pasākums!!

09 • 11 • 2015 / 17:07
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Twitter.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv