infoski logo
Šodienas laika prognoze Rīgai
Temp.: 15°C
Vējš: 4m/s

Jaunumi

12 • 12 • 2015

L.Gasūnai pasaules kausā milzu slalomā 48.rezultāts, uzvaras M.Hiršeram un L.Vonai [papildināts]

Saistītā informācija

Pasaules kausa posmā milzu slalomā Zviedrijas kalnu kūrortā Orē Latvijas pārstāve Lelde Gasūna 64 dalībnieču vidū pirmajā braucienā uzrādīja 48.rezultātu, līderei un vēlāk arī uzvarētājai Lindsijai Vonai no ASV zaudējot 5,05.sekundes. Tikmēr vīriešiem milzu slalomā Valdizērā (Francija) uzvaru svinēja austrietis Marsels Hiršers, bet sezonas pirmā milzu slaloma uzvarētājs un pasaules čempions amerikānis Teds Ligetijs neiekļuva starp labākajiem trīsdesmit. Mūsu Kristaps Zvejnieks šodien nestartēja.

Tā kā sniega trūkums ieviesa korekcijas un Levi posms novembrī Somijā tika atcelts, tad Latvijas pārstāvju startēšanai kopā ar pasaules labākajiem kalnu slēpotājiem šajā sezonā mēs varējām sekot līdzi četras nedēļas vēlāk nekā sākotnēji plānots. Tiesa, šodien piedalījās tikai Lelde Gasūna, kura startēs abas dienas gan milzu slalomā, gan arī slalomā, bet Kristaps Zvejnieks milzu slalomu izlaida, lai labāk sagatavotos savai spēcīgākajai disciplīnai slalomam svētdien.

Arī Leldei labāki rezultāti ir slalomā, bet gluži tāpat kā šā gada martā, kad pirmo reizi pasaules kausā viņa izmēģināja Ores trasi, arī tagad siguldiete bija nolēmusi piedalīties abas dienas. Ar milzu slaloma reitingu 44,25 FIS punkti 25 gadus vecā Latvijas pārstāve sešdesmit piecu dalībnieču vidū bija pēdējā, līdz ar to arī trasē devās kā noslēdzošā ar 65.numuru (pēc slaloma reitinga, kas Leldei ir uz pusi labāks nekā milzu slaloma, viņa būtu priekšā daudzām konkurentēm – vairāk nekā trešdaļai (26), taču tas nenozīmē, ka rīt slalomā mūsu pārstāve startēs tuvu vidusdaļai, jo liela daļa spēcīgo milzu slalomistu ir ātruma disciplīnu speciālistes, kas labi brauc arī milzu slalomu, bet samērā reti vai gandrīz vispār nemaz nepiedalās slalomā, kā, piemēram, vīriešiem slavenais un tai pat laikā līdz apnikumam Eurosport kanālā reklamētais norvēģis Aksels Lunds Svindāls – aut.piez.). Taču slalomu speciāliste un Olimpiskā un pasaules čempione Mikaela Šifrina nepiedalījās, jo rīta treniņā brīvajā braucienā esot saskrējusies ar kādu no treneriem, līdz ar to sacentās 64 dalībnieces. 

L.Gasūnai pasaules kausā milzu slalomā 48. rezultāts
Lelde Gasūna PK Are, 2015. gada 12. decembris

Tieši pirms mūsu kalnu slēpotājas startējušajai bulgārietei ir 38 FIS punkti, bet jau nākamajām tuvākajām konkurentēm reitings ir zem 25 FIS punktiem. Kaut arī ne vienmēr reitings precīzi parāda reālo varējumu, tomēr tas daudz ko nozīmē, un šādā spēcīgā konkurencē katru apsteigto dalībnieci var uzskatīt par panākumu.

Arī martā milzu slalomā Lelde trasē devās pēdējā un 58 dalībnieču vidū pirmajā braucienā ierindojās 53.vietā no 53 finišu sasniegušajām, tādējādi pēc uzrādītā laika nevienu neapsteidzot. Savukārt februārī Mariborā (Slovēnija) milzu slalomā viņa nefinišēja. Šodien trešajā reizē pasaules kausā šajā disciplīnā vecākā māsa Gasūna nostartēja visveiksmīgāk, Vācijas pārstāvja likto 54 vārtu trasi veicot 1:08,34 un uzrādot 48.rezultātu (+5,05 s). Pirmajā braucienā kopumā finišēja 50 kalnu slēpotājas. Aiz Leldes palika bulgāriete un argentīniete.

Sacensības nesākās uz pozitīvas nots, jo jau pirmā dalībniece zviedriete Sāra Hektora nokrita un izstājās, bet ar 4.numuru startējušā itāliete Nadja Fančini pēc kritiena satraumējās un lejā tikt varēja tikai ar tehniskā personāla palīdzību. Līdz ar to sacensības iekavējās vairāk nekā 20 minūtes. Pēc pirmā brauciena Vonai 0,33 sekundes zaudē otrā rezultāta uzrādītāja Frīda Hansdotira no Zviedrijas, bet trešā bija austriete Eva Marija Brema (+0,35 s). Pēc otrā brauciena, kam kvalificējās 30 labākās, Lindsija Vona saglabāja līderpozīcijas, kaut arī 0,07 sekunžu attālumā pietuvojās otrās vietas ieguvēja Brema. Tā bija amerikānietes 71 uzvara. Ar ātrāko laiku otrajā braucienā uz trešo vietu pakāpās pirmā posma Soldenā uzvarētāja itāliete Federika Brinjone (+0,35 s).

Vīriešiem gaidāmā aizraujošā cīņa par uzvaru otrajā braucienā izpalika, jo pats Hiršers ļoti labi nobrauca, tiekot pie 34 uzvaras, bet viņa trīs sīvākos konkurentus pēc pirmā brauciena, kuri atpalika no austrieša tikai 0,14 līdz 0,25 sekunžu robežās, piemeklēja dažādas kļūmes. Norvēģis Henriks Kristofersens, pret savu gribu pabraucot gabaliņu atmuguriski, un francūzis Tomas Fanara izstājās, bet mājiniekiem tomēr prieku sarūpēja un trešo vietu saglabāja Viktors Mufā-Žandē (+1,58 s), neskatoties uz 14.laiku otrajā braucienā. Uz otro vietu no sestās pacēlās vācietes Fēliks Noiroiters (+1,29 s). Kaut arī ierindojās 4.vietā, tomēr savu labāko rezultātu karjerā sasniedza Kristapa Zvejnieka vienaudzis no Austrijas Manuels Fellers. Tikmēr vēl viens 1992.g. dzimušais Stefans Luics (Vācija), kurš pirms trim gadiem Valdizērā izcīnīja otro vietu, šoreiz finišēja septītajā vietā. 

Svētdien pasaules kauss sievietēm un vīriešiem turpināsies ar slalomu.

Ivars Bācis

Papildināts viss raksts 12.12.2015 plkst. 23:05.


7 Komentāri

Labs rezultāts priekš milzu slaloma. Malacis :)

12 • 12 • 2015 / 13:48
Drosmīga:)

12 • 12 • 2015 / 16:02
Noskatījos video,labi nostartēts.Veiksmi !!!!
Andris Gailītis
13 • 12 • 2015 / 00:18
Malacis Andri, ka atbalsti arī otru sporta veidu.

13 • 12 • 2015 / 00:59
Neesmu vienaldzīgs. Kad iespējams tad cenšos skatīties sacensību vieta.
Bez kalnu slēpošanas ļoti fanoju par tramplīnlekšanu,super atmosfēra. Braukšu skatīties 4 tramplīnu tūri pa Jaungada brivdienām.
Andris Gailītis
13 • 12 • 2015 / 15:14
Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem:
Draugiem.lv pase
Facebook.com pase
Google.com pase
Kalnu slēpošanas sponsori
Atbalstītāji

Latvijas Slēpošanas federācijas informatīvais portāls infoski.lv